Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a baloldalnak szabad...

Ha a baloldalnak szabad fikázni a vallást, akkor a jobboldalnak az LMBTQ-t miért nem?

Figyelt kérdés

A balosok szerintem sportot űznek a vallásgyalázásból és a keresztény morál kigúnyolásából, pedig évszázadokon keresztül ez volt a nyugati világ egyik fontos alapköve és tényleg sok embernek jelentett iránytűt. Ma is az egyházak rengeteg karitatív, szociális jellegű munkát végeznek, csak erről nem divat beszélni, a pedofil papokról annál inkább.

Ezzel szemben, ha egy jobboldali ki meri mondani, hogy zavarja a Pride vagy az LMBTQ nyomulás a kulturális térben, akkor azonnal gyűlölködő, kirekesztő, stb jelzőket kap, pedig legtöbbször csak a jó ízlést bántó dolgokat kifogásolnak. Azt hiszem a baloldal azért erősebb ilyen téren, mert dominálják a médiát és a tömegkultúrát.



márc. 29. 10:29
1 2
 1/14 Szikszai.B ***** válasza:
65%
Évszázadokon keresztül dominált a vallás mindent, most a baloldali elvek dominálnak. Ha nem tetszik, menj el szerzetesnek.
márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Miért kell mindenből versenyt rendezni? Vállald fel simán, hogy homofób vagy. Otthon, nem lógnál ki a sorból.
márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

LGBTQ.-val nem értek egyet…nem támogatom a Prideot, de nem vagyok homofób, simán beszélgetek velük.


Hívő Krisztuskövető vagyok (nem fideszes, bár szemükben így valszeg hazaáruló, baloldali, libsi (egyik se vagyok); Szerinted, ha Jézus ma jönne vissza, mi lenne a véleménye akik a magukat mélykeresztény jobboldalinak mondják?



*Centrista-konzervatív vagyok, még nem szavaztam, mert 0 mind.

márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nincs joga semmilyen gyalázáshoz. Néhány személyt nem szabad azonosítani "egész oldalakkal".
márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 hypno ***** válasza:
100%

Mi is az a keresztény morál?

Hogyan fér bele abba a keresztény morálba mások megbélyegzése és kirekesztése a nemi identitásuk alapján?

Ha meg belefér, akkor a vallás fikázása is csak a keresztény morál szerinti viselkedés.

márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
És ha a baloldaliak fikázzák a magyar futballt, akkor a Fidesz miért nevezi őket hazaárulónak. Pedig ez csak egy sport, könyörgöm!
márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5, aminek köszönhetően, ma az ország soha nem látott demográfiai válaságban van, sokak szerint a 2. VH volt utoljára, ami ennyire levitte Magyarországon a népességszámot.
márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Fikázzák azt bőven ne aggódj. Nehogy már a "szegény" keresztények legyenek az áldozatok, még mindig ők a többség.
márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal gázabb, hogy az ősmagyar nagyon keresztény oldalon egyre több emberről derül ki, hogy homoszexuális (ami önmagában nem lenne gond, ha nem támadná habzó szájjal az LMBTQ-t, mert őt már az oviba is bárkával hordták), és ami nagyobb baj, a pedofília.
márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szabad fikázni, hogyne lehetne fikázni.

A probléma ott van, hogy meredek hülyeségeket tesztek mellé általában pl. hogy Magyarországon minden óvodába lmbtq-t akarnak propagálni és gyerekeket átműteni gyártósoron.

Illetve egy koncepcionális különbség az, hogy mindig jobban fogja kivenni magát a humor világában is, mikor fölfele rúgsz, nem pedig lefele. Az egyház, a maga beazonosítható hierarchikus rendszerével, képviselőivel, állami összefonódásával (legalábbis itthon), intézményesített problémáival és sumákságaival pedig ilyen, míg az LMBTQ egy nagyrészt szervezetlen dolog konkrét képviselők és rendszer nélkül.


A kultúrában és szórakoztatóiparban pedig egyik téma sincs kitagadva, csak annak nincs szórakoztatási, vagy drámai eleme, ha arról szólna pl. egy film, ahogy egy pap nap mint nap bemegy a templomba és végzi a munkáját minden gond nélkül. Egy történetben kell a bonyadalom, a jellemhiba és azonosulási lehetőség, ami pont azt eredményezi, hogy a kereszténység tökéletességének ideáljával szembe fog menni a valóság és a jelenet. De ez nem arról szól, hogy bárki bántani akarná a vallást a TV-ben és kulturában, hanem arról, hogy izgalmat keltsenek.

márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!