Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, mekkorának érzitek...

Fideszesek, mekkorának érzitek a kegyelmi ügy és Magyar Péter feltűnése és a Varga-hangfelvétel fényében a bajt a NER szempontjából?

Figyelt kérdés

ápr. 3. 20:37
1 2 3
 21/29 Lord Gauldoth ***** válasza:

#20-as:


Erről a 90-es évekbeli Fideszről beszélsz? Ez csak egy példa.


[link]


Valamit tényleg letettek az asztalra. Megmutatták, hogy mire számítson, aki rájuk szavaz, és be is tartják ígéretük.

ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Így írják a történelmet, kedves Lord Gauldoth. Azokat, akik még tudják, mi történt, mert ott voltak, amikor történt, nem lehet megtéveszteni, ám, akik még nem éltek a történések idejében, azok már csak hihetik, hogy tudják, mi történt. De csak azt hiszik, amit elhitetnek velük.

És hát, ne legyenek kétségeink, a politikai ellenfelek visszamenőleg is le akarják járatni a FIDESZ-t. Minket, akik kezdettől fogva ismerjük őket, mert velük együtt nőttünk fel, ott voltunk a rendszerváltáskor, nem tudnak meggyőzni, mert mi EMLÉKSZÜNK a valóságra. Nektek viszont saját emlékeitek nincsenek, és szívesen elhiszitek a valótlan állításokat, ferdítéseket, csúsztatásokat, bármit, mert ez passzol a világnézetetekhez.


Tudjátok mit? A világon semmiben nem lehettek biztosak, csak abban, amit SAJÁT MAGATOK tapasztaltok meg.

Ne feledjétek, a politikából lesz a történelem. A politika pedig minden, csak nem tisztességes és nem őszinte.

Hogy képzelhetitek hát, hogy minden igaz, amit a FIDESZ-ről állítanak a politikai riválisai???

ápr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Lord Gauldoth ***** válasza:

#22


Az igen. Hát így nehéz vitatkozni, nem gondolod? A politika nem tisztességes. De te ebből akkor sem szűröd le azt, hogy a konkrétan tényszerűen eléd tárt csalás az csalás, hanem azt mondod, hogy lejáratás az ellenzék részéről. Holott a cégeladások, amiket itt látsz, teljesen tényszerűek. Ahogyan az is, hogy cégnek nevezett adósságokat adtak el embereknek, akik nem voltak az országban (Tot talán nem is létezett). Tehát az egész tény és bizonyítható, ha csak azt nem feltételezzük, hogy ez a két "itt sem lévő ember) tényleg jóhiszeműen vette meg a cégeket, amik lényegében csak adóssággal rendelkeztek, valamilyen rejtélyes céllal. És te ebből azt a "tapasztalatot" vonod le, hogy ez nem igaz, és az MSZP lejáratja a Fideszt.


Én azt szeretném kérdezni, teljes tisztelettel: Amikor ezeket a sorokat leírtad, vagy amikor leírod majd az erre adott válaszodat (amiben gondolom én értelmi fogyatékos leszek), akkor te neked van olyan gondolat a fejedben, hogy talán mégsem olyan szentek a Fideszesek? Eljátszol néha a gondolattal, hogy mi nézzük meg a másik szempontból hogy néz ez ki? Hogy ha nem minden tényt ahhoz igazítunk, hogy a Fidesz a jó? Ha a politika tisztességtelen, akkor ezt az elméletet kiterjeszted néha rájuk? Elgondolkodsz a lehetőségén annak, hogy talán ők is átvernek?


Amúgy nem tudom miből feltételezi uraságod, hogy én nem emlékszem vagy hogy nem éltem a 90-es években.

ápr. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Miért, emlékszel? Hány éves vagy?


Mellesleg, nem szándékoztam azt írni, hogy értelmi fogyatékos vagy, miért is tenném?

Azt sem írtam sehol, hogy a Fidesz jó. Azt viszont állítom, hogy jobb. Vagy még inkább: kevésbé rossz.

A politika pedig minden oldalról tisztességtelen. Ha akad is feddhetetlen politikus, azt vagy nem sokáig lesz politikus, vagy nem sokáig lesz feddhetetlen.

És két okból van ezt így, és marad is, sajnos: egyrészt, mert a politikussá váláshoz olyan tulajdonságokra van szükség, melyek predesztinálják az illetőt arra, hogy előbb-utóbb elfelejtse (ha egyáltalán volt valaha is ilyen gondolata), hogy neki a KÖZ érdekében kellene tevékenykednie, másrészt, mert az emberiség nagyobbik fele klikkesedni akar, és utána a sajátjainak már szinte bármit elnéz, míg a más nézeteket valló csoportot démonizálja. Arra kapják fel a fejüket, ha a másikat mocskolják, lejáratják, ezért erről szól a politika, különösen választások idején.

Aki a "negatív kampányt" kitalálta, az egy különösen cinikus ember lehetett, de jól ismeri az emberi pszichét.

Azt az állításomat továbbra is fenntartom, hogy olvashatsz te bármit, és annak ellenkezőjét is a neten, ezért semmit sem szabad készpénznek venni. SEMMIT.

De sajnos, a legegyszerűbb, így aztán szinte mindenki ezt csinálja: csak a saját vilégnézetének megfelelő hírportálokat olvasgat, ráadásul azzal a meggyőződéssel, hogy azok aztán objektívek, függetlenek. Természetesen az ellenzéki hírportálok meg csak propagandát terjesztenek.

Ugyan már! Van ennek a hiedelemnek bármi logikai alapja? Nincs. De a kis lelkivilágunkat megnyugtatja, ha nem kell kételkednünk.

Pedig a valóságról akkor kaphatnánk némi rá hasolító képet, ha a sajátjaink mellett az ellenzéki híreket is ugyanolyan mértékben olvasnánk, néznénk, és folyamatosan kételkednénk. De ez kényelmetlen, ezt nem szeretjük. Így hát, marad a klikkesedés. Kicsiben, nagyban. Nehogy már összefogjunk, mert hátha akkor rendbe hoznánk a dolgainkat, ami igaz, hogy az embereknek jó lenne, de a politikusaink és a megbízóik (akik csak látszólag mi vagyunk, ám valójában különféle gazdasági érdekcsoportok) nem tudnának tovább a zavarosban halászni.

Két megszívlelendő mondást ajánlok, mert örök igazságok:

Oszd meg és uralkodj!

A történelmet a győztesek írják.

ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ahogy én észrevettem, mára egyfajta politikai evolúcióban balra szelektálódtak a negatív gondolkodású, rosszindulatú, kötekedő, paranoid gondolkodásra is hajlamos trollok.

Általában ők az oltásellenesek is, vírustagadók, összeesküvés-elméletek hívői, tehát nekik mintha valami bajuk lenne a fejükben.

Ezek miatt jobb érzésű ember ilyen fórumokhoz szinte már hozzá sem szól.

Látjuk a negatívokat, de nem nagyon állunk le velük vitatkozni, inkább leszavazzuk őket.

Így viszont ők hajlamosak azt hinni, hogy többségben vannak, de eddig mindig pofára estek a népszavazás másnapján.

Pláne, amikor egyes fórumokon részrehajló módon törölgetik a kormánypárti hozzászólókat, de ez elég vicces és szánalmas, talán azt hiszik, ezzel befolyásolhatják a szavazás eredményét.

Semmit nem érnek el vele, csak jobban felbosszant a cenzúra és undort vált ki a cenzor. Ilyeneket senki nem szeretne hatalmon látni, ezt nem is szabad megengedni.

ápr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Van igazságod, de egy picit mintha te is szélsőségre hajló lennél.

Mindkét oldalon vannak értelmes, akár kompromisszumkész emberek is, de mindkét oldalon rengeteg az elvakultan vagdalkozó, a másikat földbe döngölő hajlandóságú egyén.


Az viszont tényleg tisztán látszik, hogy a liberális, demokratikus nézeteket hirdető ellenzékiek többsége ezeket a nézeteket vagy nem gondolja komolyan, vagy kizárólag a saját elvtársai számára tartja fenn.

Jelszavuk: szabadon egyetérthetsz velem.

ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Természetes, hogy nem minden fekete vagy fehér.

Szoktam sarkítva fogalmazni, de azt nem mindig a szó szoros értelmében gondolom én sem.

ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Lord Gauldoth ***** válasza:
Nekem a Fidesz-Gyurcsány tengely együtt full fekete. Együtt kéne börtönbe menni a számtalan elkövetett bűnért. Garantálni senki nem tudja, hogy más jobban cselekedne, ha odakerülne, de rosszabbak aligha lehetnének.
ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ja, ez igaz, de a fiatal politikusoknak pedig nem róluk kellene példát venni. Nekem a Momentum a legrosszabb, mert ők csak anarchiát teremteni akarnak. Ők azok, akiknek már nincsenek értékeik, csak hamis magabiztosságuk és cinizmusuk.
ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!