Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Szentkirályi Alexandra...

Ha Szentkirályi Alexandra (Fidesz) nem lép vissza akkor is biztosan állítják majd a Karácsony Gergely (DK-...) hívők, hogy Vitézy (LMP) a FIDESZ jelöltje?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 06:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Én nem tudom, hogy egyáltalán be lett-e jelentve, hogy hivatalosan is ő az 0rbáni párt jelöltje, mert amennyire tudom, jelenleg csak a 0rbáni család jelöltje a hivatalos.
ápr. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Aha... Mi van?
ápr. 11. 07:37
 3/20 anonim ***** válasza:
33%

Igen. A fidesz bármikor megakadályozhatta volna Vitézy jelöltségét. Vagy konkrétan indíthatták volna ők maguk is Vitézyt.

Nem tetgék... miért..? Csak nem ők bízták meg Vitézyt, csak nem ők kérték vel Ungárr, hogy jelöljék mán ők!? Ilyen nem fordulhat elő, ugye?

ápr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 hypno ***** válasza:
62%

A fidesz pontosan érzékeli, hogy orbánista főpolgármestert nem tudnak megválasztatni a Budapestiekkel.


Szerintem nem is az a cél, hogy legyőzzék Karigerit, hanem hogy több alternatív jelölttel csökkentsék a nem fideszes polgármesterek számát, hogy az ellenzéknek ne legyen többsége a közgyűlésben.


Ha sikerül a jobbágy polgármesterek teszik amit a "fidesz központ" mond, ha nem, akkor átírják a hatásköröket... és pl. soha többé nem választunk közvetlenül főpolgármestert.

ápr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Fantasy
ápr. 11. 11:52
 6/20 anonim ***** válasza:

Pár hónappal ezelőtt azt mondtam volna, hogy sosem vállalnának egy olyan rizikót, hogy bárki javára visszalépnek. Ha végül 20% alatt is teljesít az ásványvízről elnevezett hölgy, akkor is tolhatják a közmédiában a 99%-ban narancsszínű Magyarország-térképet, és tennék teljesen jogosan. Vitézy javára visszalépni súlyosabb presztízskockázattal járna, nehezen volna magyarázható, miért nem őt indították.


De a kegyelmi ügy óta tudom, hogy sokkal hülyébbek, mint ahogy gondoltam. Szóval bármi lehet.

ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha akarta volna a Fidesz, indithatta volna Vitezyt. De szerintem pont ez a csel benne, hogy Vitezy bar fideszes hatterrel rendelkezik, elfogadhatobb igy sok ellenzekinek is, akik Karacsonyt ugyetlennek tartjak, mintha a Fidesz szineiben indulna. Az elmult honapok esemenyei alapjan szerintrm nem győzhetne a fideszes jelolt Budapesten. Erdekes, hogy Szandika semmit nem szolt eddig Vitezy ellen.


Szentkiralyi egyebkent szerintem a vesztesek nyugalmaval viszi veghez a kampanyt. Nem fog vitazni, de legalább a hithu fideszesek hozzak majd a szamokat.


Milyen alternativakat latok jelenleg.


1. Senki nem lep vissza.


Ebben az esetben ha csak Karacsonyt el nem uti a villamos, o nyeri meg a valasztast. Meglepodhetunk persze, de jelenleg eleg durva 20%-kal vezet. Persze ez csokkenni fog a kampany soran.



2. Szentkiralyi visszalep: akkor az okozza a legnagyobb zurt. A fideszes nem szavaz le Karacsonyra, akkor marad Vitezy vagy senki. Ebben az esetben aki ellenzeki es vitezyre szavazna, akkor el fog bizinytalanodni. De lehet nem.


Az is szamit, h kinek mi a szempont?


1. Partpolitika

2. Szakertoi kormanyzas


Mondjuk azert az is teny, hogy teljesen fuggetlenul nem lehet majd varost vezetni. Muszaj lesz valakihez fordulni.

ápr. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#7 túlgondolod ezt szerintem
ápr. 13. 02:49
 9/20 anonim ***** válasza:
32%

LMP fidesz fiókpártja.


Ungár Péter édesanyja Schmidt Mária, vérfideszes nő.


1998-2002 Orbán Viktor legfőbb tanácsadója


Jelenleg a Terror háza igazgatója.


Vitézy-nek dettó van kötődése a fideszhez, nem véletlen indul az LMP színeiben.


Vitézynek folyamatosan tagadnia és bizonyítania kellene, hogy nem a fidesz küldöttje, mégis hallgat és nyomja a sablon "szakember" kampányt.


Remélem a Pestiek is látják ezt.

ápr. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%

#9: budapestiként azt látom, hogy borzasztóan ellenszenves a kezdetektől ez "a Fidesz jelöltje" szöveg, pont ugyanúgy, mint az, hogy minden ellenzéki Gyurcsány embere.

Ezzel szemben az LMP mindig szimpatikus, ha nem áll bele abba a diskurzusba, amelyre bármelyik oldalról késztetik.

ápr. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!