Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem merik felvállalni...

Miért nem merik felvállalni az emberek, hogy kire fognak szavazni?

Figyelt kérdés

#választás #Párthovatartozás
ápr. 16. 10:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
63%
20, 2010 óta, minden választáshoz ugyanigy állt hozzá az ellenzék és minden választás másnapja nem az ellenzéki szavazók napja volt, pedig harcoltunk, nem keveset. Semmi értelme nem lett.
ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
41%
19: Te vagy Rogán álma! Az, akinek ugyan tele a hócipője a rendszerrel, de nem megy el szavazni.
ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Én pl. az ilyen kötekedők miatt nem szeretek politizálni, mint akik itt is vannak. Mindenkinek lehet saját véleménye, de nem kéne ráerőltetni a másikra. Pláne nem úgy beállítani, hogy mindenképpen a saját véleménye a jó, a másik meg mindenben rossz.

De mielőtt rám is ugranátok, elmegyek szavazni, és nem is titok a környezetembe, hogy melyik pártról mit gondolok. Viszont van ennél jobb dolgunk és beszédtémánk is, és pláne nem veszünk össze azért, ha nem ugyanazt gondoljuk.

ápr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
22, fizethetne is érte, de sajnos ingyen csinálom.
ápr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, ez egy nagyon rossz kérdés.

HOL nem merik vállalni? MIKOR, KIK?

Ha a munkahelyemen téma akkor én sem verem a mellem, hogy erre vagy arra fogok szavazni, mert semmi köze hozzá másoknak.

A családtagjaimat ismerem, tudom, hogy reagálnak a dolgokra ezért előttük sem hisztizek, mivel a többségük balliberális és nem akarok velük veszekedni, vitázni.

Amúgy rólam tudják hova szavazok évtizedek óta és én fel is vállalom, a nézeteim nem változtak lassan 30 éve. De én aktívan foglalkozom a politikával, míg a környezetem többsége nem.

Ha az utcán engem megkérdeznek kire szavaznék, akkor megmondanám, de az emberek többsége nem, mert jól gondolják, hogy ehhez másoknak semmi köze. Mivel utána rendszerint következnek a további kérdések és aki nem szokott politizálni az nem is tud rá kész válaszokat adni amivel ne lehetne nevetségesnek feltüntetni vagy rámondani mint te, hogy "Nem tudják megindokolni,".

Az elmúlt 30 évben egyértelmű lett, hogy aki balliberális az hangosabb és amint szembe találja magát egy jobboldalival azonnal sértegetni, támadni kezdi. Ezért a jobboldaliak nem is kezdenek bele. Nem kiabálják szét, nem hangoztatják, csak mennek és szavaznak ahogy gondolják. Ezért van állandóan a ballibeknek az az érzése, hogy nincs is körülöttük "fideszes", hiszen senki nem olyan hülye, hogy az orrukra kösse, hogy az és belevigye magét ezzel egy állandó mocskolódásba.

ápr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 denumer ***** válasza:
20%
#25 Vagy simán azért nem hangoztatják mert az, hogy Gyurcsány még szerintük is hülyén hangzik. Az ismerősi körömben csak az öregek szavaznak a Fideszre és mindegyik a Gyurcsány, migráns, stb. hülyeség miatt. Ez a buta közeg alapból is a Fidesz célcsoportja, mert nem tudják használni az internetet, ezért elhiszik amit beléjük sulykolnak.
ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

26: Ha csak az öregek szavaznának a Fideszre, az kevés lenne. Gyurcsánynak is ugyanúgy az öregek a leginkább látható alaptábora. Csak meg kell nézni pár rendezvényüket.

Pont az ilyen nem való sztereotípiák miatt kaszálja el magát mindig a baloldal. A Fideszesek ugyanúgy mindenfélék, mint bármelyik másik párt szavazói, nemcsak buták, nemcsak öregek, és továbbra is működik a net és minden tv adó elérhető vidéken is :D

ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
41%

#20 "Fiatalabb vagyok mint te 19-es, nekem ez még csak a második szavazásom volt, de rendelkezek annyi bölcselettel, hogy belássam az ország akkor fog elesni teljesen amikor mindenki szarik bele mindenbe. Akkor fognak azok végleg győzni akiket amik ellen küzdünk."

Fiatal vagy de nem kellene butának is maradnod.

Ott van a történelem, egyszerűen utána tudnál nézni mi volt itt 30 éve, 20 éve meg 10 éve és akkor nem hinnéd, hogy te jobban tudod mi a jó az országnak, mint az a 3 millió ember aki viszont a jelenlegi kormányt támogatta a szavazatával.

Fiatal vagy, nem élted át azt amikor pont azok voltak - nem egyszer - kormányon, akik most az ellenzéki oldal nagyját adják és akik bizony ott vannak már Magyar Péter mögött, mellett is egyre többen. Pont azért van 14 éve ekkora többsége a jelenlegi kormánynak mert ezek már megmutatták mit csinálnának - megtették - és az emberek nem kérnek belőle még egyszer. Akkor is mindig ment a propaganda, ugyanazokat hazudták amiket te most elhiszel, csak aztán mindig kiderült, hogy kormányozni meg nem tudják az országot, javítani nem tudnak a gazdaságon, csak rontani rajta.

Most megpakolod azzal, hogy jobbnak tekintesz a kormánypártoknál egy viccpártot, amelyik képviselője kukorékolt választási programként a tévében, meg a Magyar Péter féle valamit, miközben Magyar 2 perce még pont annak a NER-nek volt oszlopos tagja, működtetője, amelyiknél szerinted bármi jobb lenne. De te most elhiszed neki, hogy összeállva azokkal akik eddig nem kellettek senkinek, bevonva bukott ellenzéki politikusokat az mszp-ből, jobbikból, momentumból, mindenhonnan, majd jobbat fognak neked csinálni, mint a fidesz. És akkor te vagy az okosabb. Aha.

ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

#26 Megnézték a pártok szavazóinak összetételét és bizony ahogy más már írta a DK szavazótáborát alkotják legnagyobb részben az idősek - ahogy a momentumét alkották leginkább fiatalok.

Azért van fidesz-kdnp kétharmad, mert ennek a pártszövetségnek van minden korosztályban és minden iskolázottsági csoportban a legtöbb szavazója.

ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 denumer ***** válasza:
35%
A Fideszre a kitartottak, a nyugdíjasok, a romák, a határontúli megvettek és a kiszolgáltatottak szavaznak, akiknek az állam adja a munkát. Ezenkívül folyamatosan sulykolják a propagandát újságban, TV-ben, rádióbam, Facebookon és Youtube-on is, így a kiszolgáltatott szellemileg kevésbé sikeres állampolgárok könnyen megvezethetőek. Ehhez jön az egyfordulós választás és a töredékszavazatok átalakítása és megis van az autokrácia receptje. Nem kell hozzá nagy ész, csak kapcsold be a Kossuth rádiót egy órára...
ápr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!