Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznél mi ez a közmunka...

A Fidesznél mi ez a közmunka mánia?

Figyelt kérdés

De most tényleg?

Olvastam régebbi kérdéseket is (2010 évek eleje) amikor sokakat közmunkára akartak küldeni de nem akarták vállalni.

2016 környékén iszonyatosan sok volt a közmunkás.

Mostanában is van bőven közmunkás, főleg a szegények körében tarol ezzel a Fidesz szavazáskor.

Miközben a 8 órás munkavégzésért a minimálbér felét kapják a munkavállalók.

Nem is értem hogy egy Európai országban ahol van minimálbér.

Szerintem ilyen formában sehol sincs közmunka.



ápr. 17. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
A Fidesz szavazóbazisa.
ápr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
A közmunkàsok száma 2023-ban nem érte el a 100 ezret,szóval az erős túlzás,hogy sok közmunkàs lenne vagy erre a pàr tízezer emberre támaszkodva nyerne a Fidesz.
ápr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Nyugodtan megfizethetnék őket. Pedig tényleg sokat dolgoznak, legalábbis mifelénk nagyon. Még hétvégén is már hajnali 5kor ott kell lenni az uborkaföldön. Persze embertelen körülmények között. Sem kesztyűt, sem karvédőt, semmit nem biztosítanak.
ápr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Lord Gauldoth ***** válasza:
85%

Van ahol tudom, hogy lopják a napot, de azt is tudom 1-2 helyről, hogy nem. Az meg, hogy minimálbér sem üti a markukat az nagybetűs SZÉGYEN!


Amúgy az ok egyszerű. Hazudhatják a világnak, hogy alig van munkanélküliség.

ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdekelne jelenleg mennyi van, mert idei évben ismét gyarapodott a számuk a településünkön.

Múlt évben csak 2 volt, idei évben már több mint 6, van ahol nyugdíjas lett akinek a munkáját közfoglalkoztatott váltotta fel fél bérért. Szóval lehetne teljes bért is adni, ha x évig képes volt rá az önkormányzat.

ápr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

#4: "Van ahol tudom, hogy lopják a napot"

Ahogy fizetnek, úgy dolgoznak. 🙃

ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: Ja. Amíg csak fizetgetnek addig csak dolgozgatunk.
ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ne dolgozzanak, de segély sincs. Nem kötelező a közmunka. Választás mindig van.
ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lapátolják a fingot. Fingdesz
ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8: és mikor dolgozol, csak fizesd a különféle adókat, és ne várj érte semmit...

Vagy is ha éveken át havi bruttó 300e -t kerestél, ami munkáltatónak valójában 339e, amiből neked nettóba 199e, vagy is 140 ezer elmegy már itt SzocHo, TB, SZJA és Munkaadói járulékba.

Aztán 199e -ből ~25% elmegy ÁFA, Jövedéki adók, és egyéb termékek árába lévő extra adó formákra.

Vagy is 339 ezer ből kb. 190 ezer megy állambácsinak valamilyen formában minden hónapban.

Mit is kapsz cserébe!?

Ha orvoshoz kell menned, hosszú váró listákat, és koráhzoknak is tartozik milliárdokkal.

Nyugdíjat se, mert amit most befizetünk, az a jelen nyugdíjasok kifizetésére megy el,

és egyre jobban fogyó fiatalságnak köszönhetően a most 50 alattiak már nem igen számolhatnak nyugdíjjal, vagy is jelentősen (~5év) emelni kell a korhatárt, hogy minél kevesebben legyenek akik aktívan kapják.

De ha megszűnik a munkahelyed, akkor is max 90 napig (nem 3 hónapig), korábbi fizetésed 60% -át kapod (ha van ~2 év munkaviszonyod).


De futja milliárdokért 4iG, Vodefone, és Reptér vásárlásra amit lényegében cimbiknek ajándékoznak.

ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!