Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor mégsem olyan rossz a...

Akkor mégsem olyan rossz a helyzet nálunk, ha már diákmunkával is ilyen jól lehet keresni?

Figyelt kérdés

[link]


Már 3500 forintos órabérért is keresnek szaktudást igénylő munkákra diákokat. Az idei minimál órabér bruttóban valamivel több mint 1500 forint, de ennyiért nem mennek el a diákok dolgozni az általunk megkérdezett munkaközvetítők szerint. Nyáron a mostani munkadíjakhoz képest akár 20-30 százalékos óradíj-emelés lehet, annyira kell a munkaerő, főleg a turisztikai régiókban.


ápr. 17. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Már régóta az a tendencia, hogy a diákok egyre kevésbé hajlandóak dolgozni.

Ez nem az egyénre igaz, hanem a diákok összességére. Sokkal kevesebben vállalnak diákmunkát vagy bármilyen munkát a diákok közül, mert a szüleik tudják nekik biztosítani amit kell.

Az én gyerekeimnek sem kell dolgoznia diákként, még egyetemistaként sem. A lányom tervezte hogy nyáron dolgozik, aztán rájött, hogy amire szüksége van azt meg tudjuk neki adni, szünete viszont most lesz csak ilyen hosszú, majd dolgozik élete végéig utána eleget. A barátja viszont már egész évben dolgozott hétvégenként, néha hét közben is s már ez lesz a harmadik nyara is amikor étteremben is felszolgál hetekig.

Én is dolgoztam diákként, a párom is, mert a szüleink nem tudtak nekünk pénzt adni. Mi szerencsére ennél már jobban állunk és úgy látszik ez egyre több családra igaz.

VAGY szívesebben választják a diákhitelt.

Azt is mellé kell persze tenni, hogy a duális képzések bevezetésével az egyetemisták közt is sokan már dolgoznak minden hónapban és keresnek is vele pénzt, a plusz diákmunkára már nincs mellette idejük, szükségük. Ha ezt is belevesszük, hogy mennyien vannak így duális képzésen középiskolában, egyetemen, akkor viszont most jóval több fiatal dolgozik diákként, mint akár 10 vagy 20 éve.

ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj hogy a diák jól keres, hanem hogy én ugyanannyit kapok aki ott van 10 éve.
ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Balatonon a nyári szezonban pincérkedni vagy szakácsnak mindig "jó pénzért" kerestek diákot vagy bárkit, aki képes lángost sütni vagy két poharat kivinni. Ebben semmi új nincsen. Nem, nem szórólapozásért vagy tesco pénztáros pozícióba fizetnek 3500 forintot a diáknak.
ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 denumer ***** válasza:
100%
Diákként én is mentem címerezni jó pénzért anno. Nem is irigylem tőlük amit megkeresnek.
ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 20-30%-os óradij emelést is a hajára kenheti az, aki szerint ez húdejó.


Ebből a fizetésből, nem lehet elindulni, nem lehet lakást, házat venni, vagy vállalkozást inditani -már, ha valaki van olyan nemokos, hogy vállalkozni szeretne Magyarországon-. 25%-os volt csak az előző évben az infláció, és ehhez add hozzá ezt az óradijemelést.

ápr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

itt nem olyan rossz Dublinban xd

hajráááááá

ápr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!