Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek,hogy a kutyatartá...

Egyetértetek,hogy a kutyatartást újra kellene szabályozni?

Figyelt kérdés

Magyarország gyakorlatilag a felelőtlen állattartók országa, de bőven előfordulnak ilyenek nyugat-európai országokban is.


A nővéremnek kistestű kutyája van és egyszer a póráz nélkül "sétáltatott" nagyobb testű kutyák megtámadták sétáltatás közben, gyakorlatilag le akarták vadászni.Alig lehetett leszedni őket róla.A kutyust össze is kellett varrnia az állatorvosnak, úgy megharapták.


Miért nem úgy kezelik az ilyesmit, mintha ember támadta volna meg?Hisz a gazda felelős az állatért és annak a tetteiért.

Igenis, kapjon a gazda egy ilyen után felfüggesztett börtönbüntetést,hiszen súlyos testi sértésért is azt kapna.

Meg, elaltatni a sértést okozó állatot.


Ilyen törvények után, igen gyorsan kikopnának a felelőtlen kutyatartók, ugyanis nem akarnának börtönbe kerülni, azért, mert a "kedvencük" megtámad kisebb termetű kutyát vagy macskát.


ápr. 18. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Mehet. De elég gondozót is keress.
ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Én bizonyos méret felett engedélyhez kötném a kutyatartást.


És igen, az eddigi "én kutyám nem bánt senkit", meg az "a póráz állatkínzás" típusú gazdák mellett a Covid-magány hatására még több, kutyatartásra alkalmatlan ember szerzett be magának ebet. Most még a pórázhasználatot sem ellenőrzik. Így nem csoda, ha sok a kutyatámadás.

ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Szabályozva van, törvényben:

"17. § (1) Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

(3) * Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében – ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő – kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

[link]

Semmi szükség új szabályozásra, azt kell betartatni ami van!

ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Én mindenféle hobbicélú állattartást betiltanék.
ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
4: én csak a lakásban való kutyatartást tiltanám be, de azt nagyon sürgősen.
ápr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

"4: én csak a lakásban való kutyatartást tiltanám be, de azt nagyon sürgősen."


én meg az olyan hülyéket nem engedném internetezni, mint te...

ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as írta jól. Minden adott, a szabályok jók, csak végre a rendőrnek közteresnek kéne szétcsapni a kutyások közt. Pár százezres csekk és rend lenne.
ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Én bizonyos méret felett engedélyhez kötném a kutyatartást"


Kőbányán lakom, itt rendszeresen látom, hogy konkrétan harci kutyákat tartanak emberek panelban. Legutóbb vén mama 3 kutyát sétáltatott. Azaz leginkább csak ment utánuk.

ápr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, ott sem kezdenek semmit a kutyákkal és gazdáikkal, ahol egyértelmű a baj. Pár éve a Somoskői vadaspark állat állományának 3/4-edét pusztították el "kóbor" kutyák. Azok sem a semmiből jöttek, tudták, kihez tartoznak, kitől járnak ki.


Kéktúra cigányosabb részén folyamatos probléma a barnák mellett a hozzájuk tartozó szabadon tartott kutyák támadása. Többször történt olyan eset aminek orvos és feljelentés lett a része, semmi eredmény.

ápr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én mindenféle hobbicélú állattartást betiltanék." +1


"én meg az olyan hülyéket nem engedném internetezni, mint te..." Ja használd ki az állatokat te nagy "állatbarát".

ápr. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!