Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb vagy rosszabb hely lett...

Jobb vagy rosszabb hely lett Magyarország a rendszerváltás óta?

Figyelt kérdés

A rendszerváltás előtt születtem, emlékeimben úgy él a 90-es, 2000-es évek, mint sokkal "vadabb" korszak. Nagyobb bűnözés, kemény gettók, rengeteg kocsma és alkoholisták, bunyó minden falunapon, diszkóban, bálon, focimeccsen. Kemény focihuliganizmus. Grafittis iskolakerülő hülyegyerekek korszaka.

Nem volt hulladékgazdálkodás, a szemetet kivitte a lakosság az erdőbe.

Pozitív példa a kastélyok, parkok, műemlékek nagyobb arányú felújítása, tényleg van fejlődés ilyen szempontból, régen minden omladozó épület, és dzsumbujos park volt.

Viszont az emberek közvetlenebbek, kedvesebbek, egyszerűbbek voltak akkoriban. Ma idegbetegek, zárkózottak.

Kinek mi a véleménye?



ápr. 25. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ kinek.
ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Más lett.
ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Jobb lett. Én úgy mondanám: európaibb lett. Én 81es születésű vagyok, emlékszem a 90es évekre meg a 2000-es évek elejére. Olyan volt, mint ahogy leírtad. Ami nem változott az a cigányság...ha ők nem lennének - bocs a burkolt rasszizmusért - de Magyarország egy igazi európai ország lehetne. Jó, sok mindenben le van maradva, de ez mind a politikusok hibája, akik nem engedik igazán fejlődni az országot, legyen az bal vagy jobboldali. Nekik jobb, ha összeszerelő , meg betanított munkások országa vagyunk. Nem hiaba nem költenek az iskolákra sem, nem érdekük, hogy okos emberek jöjjenek dögivel. Pedig Magyarország a rendszerváltás óta simán lehetne osztrák szinten.
ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Egyértelmű rosszabb.
ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
12 voltam a rendszerváltáskor. Mindig is Újbudán éltem, ahol most élek, azt a telket még a dédnagyapám szerezte. Most képtelen lennék én vagy valamelyik rokonom itt telket venni. Sosem vágytam a luxusra, ami kell az mindig megvolt. Vannak jobb dolgok, amik az Uniónak és leginkább a csatlakozás előtti, illetve a 2010 előtti kormányoknak az érdeme szerintem.
ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
'95-ig rossz, majd 2002-ig jó, majd 2002-2006-közt többnyire jó, 2006-2008-közt lejtmenet, majd 2008-2010 megtartásból kicsivel közeledik a jobb irányba, majd 2010-től a folyamatos leépülés, ami 2015-től extraturbó-fokozatba kapcsolt.
ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Jobb volt, egészen 2010-ig, aztán szépen visszazüllöttünk a szocializmusba.
ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Sokkal rosszabb. Orbánék gyűlőletpolitikája lepusztította az országot.
ápr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Sokkal jobb. A 90-es években, 2000 elején is még maffi, leszámolások, több gyilkosság stb. Nem volt net, közösségi média, okostelók, gyenge volt a futballunk, sport terén lepusztult létesítmények, nem voltunk EU tagok se 2004 előtt. Minden olyan bugyuta volt akkoriban. 2006-ban majdnem polgárháborúba sodródó utcai harcok. Ma többet is keresek mint 15-2 éve.
ápr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabb, de nekem a sorsom mondjuk jó lett, a családomnak köszönhetően
ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!