Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a Véleményetek a Kárpátia...

Mi a Véleményetek a Kárpátia nevű zenekarról?

Figyelt kérdés
A hungarista zenekarokhoz híven, természetesen jelen vannak a buzdító, vesszen trianon-os dalok, de ezek mellet sok dalcím ill. dal valós történelmi háttérrel bír vagy a megnevezett esemény szemszögéből ad "ízelítőt".Vélemények?
2010. okt. 27. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
szar.
2010. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
Repedtfazék hangú katonazenekar, átlagos zenei tudással és avitt, giccses dalokkal.
2010. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
Valamiből meg kell élni.
2010. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

Nem lehetsz ekkora hülye! Mi köze van a hungarizmusnak a Kárpátiához nagyokos????? Semmi!


Tudod a hungarizmus az a mit Szálasi kitalált a Kárpát-medencei népek megbékéléséről és a konföderatív államról szól. Nem értem hogy egy magyar embernek mi baja van a vesszen trianonozással. Ezer éves ősi jussunk nem kérdés hogy minket illet meg.


A kérdésre válaszolva szeretem a Kárpátiát, és a Vádló Bitófákat is (na ez a hungarista) Magozott Cseresznye, Romantikus Erőszak ezeket szeretem még.


Nem rajongok szánalmas külföldi popsztárokért, de ezeknek a magyar megfelelőjükért sem. Ahogyan idegesít amikor olyan szavakat veszünk át az angolból aminek magyar megfelelője is van és lassan már angolul fogunk beszélni saját magyar hazánkban.

2010. okt. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Nekem olyan zene már nem kell, amiről a Politika témakörben van kérdés, nem pedig a Zenében.
2010. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
újabban annyira nem jó...
2010. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%
Semmi. Nem ismerem.
2010. okt. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
Remélem, írnak majd valami jó kis pörgős fülkeforradalmi indulót is a narancsos győzelem örömére :)
2010. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

"hungarista"

Mondjuk kezdetnek az, hogy nem hungarista. Nemzeti, az igen, de Szálasihoz és a nyilas eszmékhez vajnyi kevés köze van. Nem, a "vesszen trianon"-ból ugyanúgy nem következik egyértelműen a hungarizmus, mint ahogy az antiszemitizmusból se a nácizmus.

Nézz utána, mi volt a hungarizmus.


Egyébként a zenéjük átlagos, de jól passzol a választott témához. Szép dolog feldolgozni a régi katona és nép dalokat, és nem is sikerültek rosszra. Az saját dalaik is hangulatosak, bár nagy művészi értéket nem képviselnek, de szerintem nem is ez volt a cél.


A végeredmény egy jó, hallgatható valami, amely adja a hangulatot, de hamar rá lehet unni és nem sok mögöttes tartalma van. Jómagam is szoktam őket hallgatni néha-néha, de elég ritkán.

A koncertjeik viszont mindig nagy élmények szoktak lenni. A hazafias témák valahogy összehozzák ott az embereket.


Az már más, hogy tényleg eléggé megélhetési zenészek, akik a heti egy koncert mellett évente adnak ki új albumot. De ez engem nem zavar.

2010. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
28%
Szerintem nagyon egyhangú zenét játszanak, ráadásul Petrás Jani borzasztóan énekel. Amúgy az egész "nemzeti rock" műfajjal ez a bajom.
2010. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!