Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan veszik sokan, hogy a...

Árokpart kérdése:

Honnan veszik sokan, hogy a tanár nem fegyelmezhet a közoktatási intézményekben mint régebben bármikor?

Figyelt kérdés
Ilyen butaságokat, hogy a gyerek feljelentget. A rendőr meg szépen mondaná neki, hogy menjél szépen vissza kisfiam az iskolába és kérjél bocsánatot a tanárodtól. Az igazgató meg pláne.
ápr. 29. 13:42
1 2
 11/20 DK-s ***** válasza:

#8-nak (kérdezőnek):


És ha felküldi az igazgatóhoz, akkor mi van?


Legfeljebb azt is elküldi a faxba. Olyan pedig nincs hogy "verbális erőszak", legalábbis jogi értelemben. És büntethetőséget kizáró ok áll fent, mivel az elkövető GYERMEKKORÚ.


Abban az iskolában ahol én melózok, odáig azért még nem fajult a helyzet, hogy egy gyereknek akár csak megforduljon a fejében, hogy kezet emeljen tanárra. Tudom, mert én vagyok a "vésztartalék".


Bár a tankerületi központ alkalmazottja vagyok, de nem vagyok sem közalkalmazott, sem pedagógus, sem közfeladatot ellátó személy. Ha ilyesmi történne, mármint hogy tanúja lennék annak hogy egy gyerek tanárra támad, simán a falhoz kenem jogi következmény nélkül! És ráadásul mivel közfeladatot ellátó személy védelmére keltem, jogilag támadhatatlan vagyok!

ápr. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Másrészt miért nem küldi fel a gyerek a tanárt az igazgatóhoz vagy akár fel is jelentheti mert a amit idéztél az már simán verbális erőszak a gyerek részéről magyarán bűncselekmény, mert a tanár közfeladatot ellátó személy."


Volt ilyen, azzal a különbséggel, hogy édesanyámat hasonlította prostituálthoz és kifejezte vele a közösülés szándékát. Gyereket felküldtem az igazgatóihoz (bár ez is csoda volt, mert általában nem mennek fel maguktól).

Az eredmény: az igazgatóhelyettes engem állított a szőnyeg szélére, hogy nem tudok fegyelmezni, rossz tanár vagyok és Dezsőke akárkije amúgy is komoly összegekkel támogatja az iskolát... Amikor más szülők is tettek neki panaszt, akkor is az volt a válasz, hogy a kollégák alkalmatlanok.

Pár hónap után felmondtam és eszem ágában sincs visszamenni a közoktatásba.

ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Akkor a vezetőséget jelenteni kellett volna a tankerületnél bűnpártolásért. Ugyanis Dezsőke akárkinek akárkije a magyar jog őrá is vonatkozik
ápr. 29. 15:00
 14/20 anonim ***** válasza:
Tudnak fegyelmezni. Régi trükk a telefonkönyves odacsapás, annak az isten se mutatja ki a nyomát.
ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés full rossz irányból van megközelítve. Az egész arról szól, hogy a társadalom 40-50 éve még teljesen hierarchikus volt, mostanra pedig fokozatosan sokkal egalitáriusabb. Ez az átmenet - ahogy minden átmenet - pedig hoz magával egy rakás bonyodalmat. A tanár és a diák értékrendje teljesen eltér, ami a konfliktusok melegágya.


Az a baj, hogy az alap értékrend teljesen hamis dilemmákba szorítja be az embert. Ez nem csak iskolai probléma: a főnököm szeretne modern, bevonó vezető lenni, és szétfrusztrálja magát és a céget. Fogalma sincs, hogyan kell önmenedzselt környezetezt vezetni, és elszabadult hajókötélként csapong aközött a két véglet között, hogy semmilyen keretet nem ad, csak két mondattal útnak indít - és aztán frusztrálódik, hogy nem, vagy szarul lett megcsinálva - vagy mindenbe beleszól, és akkor meg azon frusztrálódik, hogy senki sem proaktív, és amint lelép, megáll a projekt.


Valahogy ezt a tehetetlenséget látom a tanár-szülő-diák felállásban is. Ha én egy hierarchikus alapbeállítottságú ember vagyok, a diákom meg egy igazi érzékeny lelkű z generációs ember, akkor nagyon nem leszünk kompatibilisek. Aztán ilyenkor lehet jönni azzal, hogy bezzeg régen lehetett pofozkodni, de hagyjuk már.

ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 DK-s ***** válasza:

#14-nek:


A nyomát nem látják, ez igaz.


Csak mindössze 15-20 gyerek magát az ütést. A legkevesebb, hogy azonnali hatállyal elbocsájtanak.

ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16

Tanári szobában, ha négyszemközt van a tanár a gyerekkel, akkor nem áll fent ez a probléma a tanárral szemben.

ápr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 DK-s ***** válasza:

#17-nek:


Ha elmondja a szülőnek és az problémát csinál belőle, repül.


Ha az én lányommal csinálná meg, én feljelenteném, a lányomat pedig felbiztatnám hogy legközelebb rúgjon alá rendesen.


Ha a tanár ezután egyetlen újjal is hozzáérne, az iskola-folyosón taposnám ki a belét.


Mondjuk nálam ez a lehetőség nem áll már fent, mert annak az iskolának vagyok a karbantartója, ahová a lányom is jár.

ápr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18

Tanárhiány van, nem biztos, hogy repül. Megússza egy fegyelmivel, ha meg fideszes főleg.

ápr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 DK-s ***** válasza:

#19-nek:


Védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett könnyű testi sértésért jelenteném fel, hivatalból üldözendő cselekmény.


Ugrott a tiszta erkölcsi, mehet a répaföldre kapálni.

ápr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!