Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttátok az RTL „Házon kívül”...

Láttátok az RTL „Házon kívül” című műsorának tegnapi adását? Döbbenet, hogy ilyen alacsony magyarországi életszínvonal mellett a Fidesz-KDNP pártszövetség még mindig kormányon lehet. De meddig?

Figyelt kérdés

Aki nem látta volna: [link]

És hogy milyen is egy dél-koreai cég magyarországi akkumulátorgyára, miféle légkör uralkodik benne: [link]



ápr. 29. 14:43
1 2 3
 11/26 Mansour ***** válasza:
40%

#8

Csak éppen nagyon szépen lehet manipulálni azzal is, hogy mely tényeket ismételgetünk folyton, és melyeket mondunk el csak egyszer, vagy egyáltalán nem. Az RTL már akkor is csak a kormány ellen szóló tényeket nyomta, amikor még voltak mellette szólók is...

ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

ha csúcsány lenne, akkor félmillió migrácsot hoznának be!


oh várj, az orbán volt

ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 DK-s ***** válasza:

Mansour-nak:


Az RTL-nek nem szokása semmit ismételni. Amikor épp nincs érdeklődésre számot tartó érdekesség, akkor jönnek az olyan "értelmes" riportok, hogy Mirci-cicát hogyan szedték le a tűzoltók a fáról, vagy épp melyik celebnek jött meg. 🤣


És nincs olyan hogy a kormány "ellen", vagy "mellett" szóló tények. Érvek esetleg, de az RTL híradó nem vitafórum.


Eleve bármit próbálnál a kormány mellett mondani, azok 90%-a hazugság, kormány-propaganda. És akkor is nyomatják, ha még egy h'lye is tudja hogy hazugság. Mit vársz? Hogy hazugságra alapozott állításokat közöljön?

ápr. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Mansour ***** válasza:

"És nincs olyan hogy a kormány "ellen", vagy "mellett" szóló tények."

Persze, a tények önmagukban nem szólnak valami mellett vagy ellen. De a közölt tények válogatásával és azok tálalásával hatékonyan lehet befolyásolni a közönséget, ebben gondolom nincs vita. És az RTL-en mindig is ment a kormány elleni hangulatkeltés (már amikor a Fidesz volt kormányon), szerintem ezt nem lehet nem észrevenni, illetve csak erős elfogultsággal lehet ezt objektivitásnak látni. Viszont azt is látni kell, hogy az RTL mindezzel együtt még mindig közelebb áll az objektivitáshoz, mint jelenleg a kormánymédia, ami már mindent alulmúló módon nyomja a propagandát.

ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 DK-s ***** válasza:

Mansour-nak:


Mint a médiák többsége, az RTL is a botrányos, érdeklődésre számot tartó infókat teszi be egy híradóba, hogy növelje a nézettséget.


Nem tehet róla, hogy a kormány folyamatosan ellátja ilyen jellegű anyaggal!


Mit írjon az ellenzékről?

ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Mansour ***** válasza:

"Mint a médiák többsége, az RTL is a botrányos, érdeklődésre számot tartó infókat teszi be egy híradóba, hogy növelje a nézettséget."

Ez nem zárja ki azt, amit én írtam, a kettő együtt igaz.

ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 DK-s ***** válasza:

Mansour-nak:


Tehát még egyszer:


Mit írjon vagy rakjon adásba az ellenzékről?


A Lánchíd-botrányt? Lehozta. Független.

ápr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Mansour ***** válasza:
Függetlennek talán független, nem is ezt vitattam, hanem az objektivitást. A kettő nem ugyanaz. De kár ezen vitatkozni, mivel írtam már, hogy a kormánymédiánál még így is sokkal objektívebb.
ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 DK-s ***** válasza:

Mansour-nak:


Szerintem téged erősen zavar valami előítélet, és te magad sem tudnád megmondani, hogy mit értesz objektív alatt.


Ha a "független"-t abban az értelemben vesszük mint "pártatlan", és én úgy értettem, akkor SZINONIMÁK.


Az "objektív" egyik szinonimája a "pártatlan".

ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Mansour ***** válasza:
10%

Nem akartam ebbe belemenni, de akkor mégis elmondom, hogy mi zavar. Nem előítélet, hanem tapasztalat. Az RTL annak idején főleg a Heti Hetessel, de más műsoraival is, sokat tett a későbbi Fidesz 2/3-ért, és azért, hogy a Fidesz-tábor nemcsak hogy simán elfogadja, de igényelje is azt, hogy a Fidesz végre leuralja a médiapiacot. Ne felejtsük el, hogy abban az időszakban a jobboldalnak alig volt médiája, az RTL pedig az egyik legnagyobb és legnézettebb tv volt, abban az időszakban, amikor még az internetnek nem volt nagy jelentősége, a hagyományos média, tv, rádió, nyomtatott sajtó dominálták a piacot. Tudom, hogy "DK-s" névvel nehéz lesz ezt megérteni, de hidd el, hogy a jobboldali, nemzeti érzelmű tábor úgy élte meg az RTL és a hasonló hangvételű médiumok ténykedését, mint az ő véleményük elnyomásának, elhallgattatásának, nevetségessé tételének eszközét. És ez olyan mélyen beleivódott ennek a tábornak a lelkébe, hogy lehetne most az RTL a világ legfüggetlenebb és legobjektívebb tv-je, akkor sem tartanák hitelesnek. A "balliberális" médiafölény felszámolása olyan cél volt, aminek érdekében elnéztek a Fidesznek bármilyen tisztességtelen módszert, amivel az ellenzéki médiumokat ellehetetlenítette vagy bedarálta. Az inga átlendült a másik oldalra, csak sajnos erősen túllendült, a Fidesz mostanra már túlhatalmat szerzett a médiában, de a régi sérelmek miatt a kormánypárti szavazótábort ez cseppet sem zavarja, így tartják jogosnak. Húsz évig a másik oldalon volt a túlsúly, akkor most legyen nálunk legalább ugyanennyi ideig.

Szóval gratulálok az RTL-nek és társainak, sikerült az ország felét úgy felhergelniük, hogy azok "bosszúból" egy elnyomó és az országot tönkre tevő rendszer kiépítéséhez adták szavazatukat és egyetértésüket.

ápr. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!