Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttátok az RTL „Házon kívül”...

Láttátok az RTL „Házon kívül” című műsorának tegnapi adását? Döbbenet, hogy ilyen alacsony magyarországi életszínvonal mellett a Fidesz-KDNP pártszövetség még mindig kormányon lehet. De meddig?

Figyelt kérdés

Aki nem látta volna: [link]

És hogy milyen is egy dél-koreai cég magyarországi akkumulátorgyára, miféle légkör uralkodik benne: [link]



ápr. 29. 14:43
1 2 3
 21/26 DK-s ***** válasza:

Mansour-nak:


Tudod mi a baj veled, és a hozzád hasonlóan gondolkodókkal?


Hogy sértődékenyek vagytok, és bosszúállóak, mint a gyerekek. Tudod miért a gyerekes hasonlatom?


Mert az okfejtéseddel arra jutottál, hogy TI megbosszultátok az RTL miatt rajtatok esett sérelmeket azzal, hogy tönkrebaxtátok az országot, majd a ti kicsinyes, primitív bosszútok következményeiért az RTL-t hibáztatod.


Tehát ha mondjuk a főnököm egész nap baszogat, és meg bosszúból szétrugdalok hazafelé egy csövest, akkor a főnököm hibája hogy a csövi kórházba kerül, igaz?


Itt fejezzük is be, mert a továbbiakban már nem szándékozom visszafogni magam, és NAGYON alpári stílusban fogom folytatni. Igazodni fogok a szintedhez.

ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Mansour ***** válasza:

"Tudod mi a baj veled, és a hozzád hasonlóan gondolkodókkal?

Hogy sértődékenyek vagytok, és bosszúállóak, mint a gyerekek"

Tudom, csak éppen én nem így gondolkodom. Én csak leírtam, hogy a jobboldali szavazótábor hogyan jutott idáig, és ebben milyen szerepe volt az RTL-nek. Persze, hogy a bosszú nem vezet jóra, persze, hogy a sérelmek nem igazolnak semmilyen törvénytelen vagy tisztességtelen megoldást, ez minden normális ember számára egyértelmű. De beteg társadalomban élünk, rengeteg frusztráció halmozódott fel, rengeteg sérelmet dédelgetnek magukban az emberek, évtizedekre, sőt akár generációkra visszamenően is. Ez a beteg társadalom egy beteg rendszert hozott létre, és ahhoz, hogy megértsük, hogyan jutottunk idáig, igenis szükséges ennek a folyamatnak minden összetevőjét megvizsgálni. És a média szerepe egy elég fontos tényező, amit semiképp sem lehet figyelmen kívül hagyni. Szóval hadd hibáztassam már az RTL-t és társait, ha úgy gondolom, hogy negatív szerepük volt abban, hogy a magyar nép nem egy normálisabb, egészségesebb politikai kultúra felé haladt, hanem pont az ellenkező irányba. Nyilván nem azt állítom, hogy mindenért az RTL vagy általában a média a hibás, de fontos szereplő a történetben. És még egy lényeges dolog, amit általában félre szoktak érteni: az okok boncolgatása nem egyenlő a bűnös mentegetésével. Az egy kimondatlan alapfeltevés kellene legyen, hogy a bűnöket elítéljük, de azért próbáljuk már feltárni az okokat is, mert csak abból tanulhatunk. Te is úgy reagáltál, mintha én az RTL hibáztatásával bármit mentegetni vagy igazoni akarnék. Pedig abszolút nem ez volt a szándékom, de ha így jött le, akkor elnézést, valószínűleg túl indulatosan fogalmaztam.

ápr. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 DK-s ***** válasza:

Mansour-nak:


Most vagy elhiszem a (korábbi) jobboldaltól való elhatárolódásodat, vagy nem.


Tegyük fel, hogy elhiszem.


De ez igen nehéz, mert nyilvánvalóan rühelled az RTL-t, és a DK-t. Miközben beszélgetünk, folyamatosan "rajzolom" fel a személyiséged, a jellemed, és komoly disszonanciát érzékelek. Ennek két oka lehet. Vagy hazudsz, vagy te magad vagy disszonáns személyiség. Nagyon sokat-mondó volt például a jellemedet illetően, a "Tudom, hogy "DK-s" névvel nehéz lesz ezt megérteni," beszólásod.


Csak épp azt felejtetted el közölni hogy engem akarsz sértegetni, vagy a DK-t akarod pejoratív jelzőként használni?


Nekem az a véleményem hogy a 2010-et megelőző időszakban a médiák teljesen szabadok voltak, és azért volt baloldali túlsúly, mert a jobboldal egyszerűen nem foglalkozott a kérdéssel. Ők is teret tudtak volna nyerni, de még ennyi eszük sem volt. Választások előtt megelégedtek néhány kampány-reklámmal. Idővel azért Orbán agyában is felsejlett valami, de a lóvét sajnálta rá, ezért a hatalomra kerülése után elkezdte szép sorjában kisajátítani őket. Nem versenyzett, hanem az "erősebb kutya baxik" módszerével élt.

ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Mansour ***** válasza:

Nyugodtan hidd el, bár nem általánosságban a jobboldaltól határolódom el, hanem a NER rendszerétől. A disszonanciát azért érzékeled, mert valóban disszonáns a politikai pozícióm (a személyiségem remélem nem), mindjárt kifejtem, hogy miért. De először is elnézést kérek, ha megsértettelek, a DK-ra utalást nem sértésnek szántam, és tényleg félreérthetően fogalmaztam azzal, hogy "nehéz lesz megérteni". Ezzel nem az értelmi képességek hiányára akartam utalni, hanem arra, hogy a DK-s szemszögből nagyon nehéz azonosulni a jobboldali szavazók érzelemvilágával, és ez nagyban gátolja a megértést. Szóval mégegyszer bocsánat, hogy szerencsétlenül fogalmaztam.

Valóban nem kedvelem a DK-t, úgy vélem, hogy a Gyurcsány-korszak is hozzájárult ahhoz, hogy most itt tartunk, hogy a NER folyamatos 2/3-dal hatalmon tud maradni. De már ott tartok, hogy bárkivel, akár DK-s szavazókkal is hajlandó vagyok együttműködni, ha esetleg tudunk valamit közösen tenni a NER megbuktatása érdekében.

És akkor most arról, hogy miért disszonáns a helyzetem: ebben az egészségtelenül polarizált magyar közéletben nehéz a helyzete annak, aki bizonyos kérdésekben egyetért a kormány álláspontjával, miközben azzal is tisztában van, hogy a hatalom az általa hangoztatott elveket sem képviseli a gyakorlatban, ráadásul az országot is lezülleszti és kirabolja. Tehát gyakorlatilag ellenzéki vagyok, de sok kérdésben nem értek egyet az általános ellenzéki állásponttal. Különösen zavar az ellenzéki oldalon az önreflexió hiánya, és ez az oka, hogy az előzőekben indulatos voltam, ugyanis (és remélem most meg tudom úgy fogalmazni, hogy ne legyen sértő), nálam kiveri a biztosítékot az RTL "makulátlanként" való beállítása, amikor történelmi távlatban szerintem nyilvánvaló a negatív szerepe abban, hogy a jobboldali közönség odáig jutott, hogy bármi áron jobboldai médiatúsúlyt akarjon.

"azért volt baloldali túlsúly, mert a jobboldal egyszerűen nem foglalkozott a kérdéssel."

Ez szerintem súlyos tévedés. A jobboldali közbeszéd másról sem szólt abban az időben (már a rendszerváltástól kezdődően), mint hogy a baloldali médiatúlsúly (és persze a baloldali érdekkörök gazdasági túlsúlya) miatt nem tud kiteljesedni a rendszerváltás, nem tud az ország normális, demokratikus, versenypiaci irányba fejlődni. Ne felejtsük el, hogy akkor még a Fidesz volt inkább nyugatos irányultságú. A baloldali túlsúllyal való folyamatos küzdelem indította el Orbánt azon az úton, ami végül a végül a médiapiac gátlástalan leuralásához vezetett. De az, hogy a jobboldali közönség ezt nemcsak hogy elfogadta, de üdvözölte is, ahhoz már bizony sokat hozzátett a korábbi két évtizedes baloldali túlsúly, sőt, nagyobb távlatban nézve ehhez még nyugodtan hozzászámolhatjuk az azt megelőző 40 évet is.

És mégegyszer elmondom: mindezzel nem mentegetni vagy relativizálni akarom a mostani helyzetet, azt mindenstül rossznak tartom. Viszont annak megértéséhez, hogy hogyan jutottunk idáig, mindenképp fontosnak tartom a történelmi távlatban gondolkodást, az okok boncolgatását. Ebben persze helye van a vitának, bármelyik állításomat vitathatod, ezzel semmi gondom.

Viszont arra kérlek, hogy próbáld meg egy kis időre letenni a DK-s szemüveget, és anélkül szemlélni a dolgokat. Én többféle szemüveget felvettem és letettem már, ez sokat segít a dolgok megértésében, bár nem könnyű, mert tényleg egyfajta meghasonlást okozhat az emberben. Az igaz, hogy DK-s szemüveget még nem vettem fel, de ki tudja, a segítségeddel talán még erre is hajlandó vagyok...

máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 DK-s ***** válasza:

Mansour-nak:


Nem értettem hogy amit leírtál, azt miért írtad nekem. Aztán elértem a mindent megmagyarázó sorodig: "próbáld meg egy kis időre letenni a DK-s szemüveget".


Nem vetted észre hogy én nem vagyok liberális, és ugyanabban a disszonáns politikai helyzetben vagyok a DK-vonatkozásában, mint te a fidesszel! Nem fejtem ki az okokat, te már megtetted, saját magad vonatkozásában!


Így, gondolom már egyértelművé vált az is, hogy én melyik oldalt képviselem. Amelyik a jobboldali politikát (Orbán) zsigerből elutasítja, és a DK-t is csak komoly kompromisszumok árán fogadja el.


Kommunista.

máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Mansour ***** válasza:

Hát, köszönöm, hogy felfedted az "inkognitódat"! Amúgy a kommunistákat jobban bírom, mint a DK-t. Tisztelem, ha valaki a mai világban még tud egy eszmében hinni. És ismerek egy magát kommunistának tartó embert, akit emberileg nagyra becsülök. Az mindenesetre fura, hogy valaki kommunistaként a DK-t akár komoly kopromisszumokkal is elfogadja, de ez már nem az én dolgom.

Régen, még "szélsőjobbosként" úgy gondoltam, hogy zsigerből elutasítom a baloldali eszméket, de aztán rájöttem, hogy egész jól elvagyok velük. Csak a jobboldali közeg sugallta, hogy el kell utasítanom ezeket. Így kiléptem ebből a körből, a szellemi szabadság fontosabb, mint a mindenáron valahová tartozás érzése. Nem sok dolog van már, amit a mai jobboldalban értékesnek tartok. Nem nagyon szeretem a jobb-bal felosztást sem, főleg nem hogy a kormánymédia a teljes ellenzéket "baloldalnak" nevezi, de ha már eszerint megy a besorolás, a konzervativizmus miatt tartom magam inkább jobboldalinak. De igazából azt szeretném, ha enyhülne ez a polarizáltság, és nem sorolnánk be egymást feltétlenül valamelyik oldalra.

A NER megítélése viszont szerintem nem politikai oldal kérdése. A becsületes, normális gondolkodású jobboldaliaknak is látniuk kell, hogy nem stimmelnek a dolgok. Az orbáni politikával nem az a baj, hogy jobboldali, hanem hogy becstelen, gátlástalan, képmutató. De egyébként komoly kritikával és aggodalommal figyelem a nemzetközi populista jobboldal előretörését is, még ha egyes általuk képviselt eszmékkel egyetértek is.

máj. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!