Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy Románia...

Hogy lehet az, hogy Románia már minden szempontból megelőzte hazánkat?

Figyelt kérdés

Jártam Nagyváradon, tükörsima utak, infrastruktúra fejlesztés, bérek, minden szempontból lehagytak minket szinte...

[link]


ápr. 30. 13:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%
Az emberek többsége napról napra él, míg a NERtársaknak ki lett adva az ukáz hogy allampapírt kell venni.
ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%

Akkor nézzük a számokat:

2023-ban az éves nettó átlagkereset Romániában 11 105 euró volt, Magyarországon 12 455 euró.

[link]


Romániában 7,6 millióan dolgoznak egy 20 milliós országban, nálunk közmunkások meg külföldi telephelyen dolgozók nélkül 4,5 millióan. (a román foglalkoztatottság kb. olyan mintha itthon 3,8 millióan dolgoznának)

[link]


A román állam GDP arányos adóterhelése kisebb mint Magyarországé, ez meg is látszik az oktatásra, egészségügyre, ... szánt költéseiken.

[link] (eleve kevesebb pénzből még százalékosan is kevesebbet költenek rá)


Persze lehetne mondani, hogy a vásárlóerőparitás számít, csak érdekes amikor nem a kamus román adatokat nézzük hanem konkrét személyek beszámolóit akkor valahogy nem az jön ki, hogy Romániában minden 20-30%-kal olcsóbb lenne.

[link]


Ha meg Nagyvárad, akkor tavaly ősszel a nettó átlagfizetés 275 ezer forint volt Bihar megyében, Hajdú Biharban meg 2022-ben volt 286 ezer forint.

[link]

[link]


Értem én, vagány cikkeket lehet írni, csak épp nem biztos, hogy sok közük van a valósághoz, vagy épp ahhoz hogy milyen az élet a szomszédban.


[link]


BezzegRomániában 4 éve azzal nyertek választásokat, hogy felszámolják a pottyantós WC-ket az iskolában. Idén volt olyan megye ahol 20%-kal nőtt ezek száma.

ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Ha már index.

[link]

ápr. 30. 13:22
 14/21 A kérdező kommentje:

Ha megnézed a lakás árakat Debrecenben és Váradon rájössz hogy 1000 forintnyi összeg mennyivel többet ér Romániában...

Tankolni is és vásárolni is megéri Romániában, ha nem hiszed menj el, én saját bőrőmön tapasztaltam...

ápr. 30. 13:24
 15/21 anonim ***** válasza:
44%
Màr évek óta felteszitek ezt a kerdést,és már rengetegszer el lett magyarázva,hogy ez csak egy-egy kiválasztott statisztikából jön ki,annak is gyakran a félreértelmezésén.Ezen statisztikák alapján,amire a bezzeg Romàniàt alapozzàtok pl Ìrorszàg Svàjccal meg Luxemburggal vetekszik Európában az első helyért.Nagyon hihető,hogy Ìrorszàg nagy mértékben lekörözte Németországot meg Ausztriát, az àtlag ír meg jobban él,mint egy svéd vagy holland.
ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Még nem mindenben előzték meg minket, és ahogyan mondod a GDP nem biztos hogy fedi a valóságot.

Ezért szerintem a GNI jobb ami azt is méri hogy mennyi pénz megy ki az országból és mennyi marad itt/jön be.

[link]


Eszerint a lista szerint már nagyon közel van Románia

ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ez 2022-es adatokat tartalmaz, azóta lehet hogy valtozott
ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Éppen most januárban vezettek be megszorításokat Romániában
ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
#18 Nálunk meg már a 2022-ben
ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

ma 13:22

Az az AIC amiről szól a cikk, de kérlek meséld már el nekem, hogy ha az állam kevesebbet költ, arányaiban kevesebben dolgoznak, kevesebb pénzért akkor, hogy jöhet ki, hogy már nem csak minket nyomtak le fogyasztásban hanem a lengyeleket, szlovákokat, cseheket, portugálokat, spanyolokat, íreket, ...?

Ha tényleg már jobban élnek, mint spanyolok akkor miért járnak ki hozzájuk epret szedni?


[link]


ma 13:24


[link]


Nyilván csak 100 ember adataiból jön ez ki, de kb. az országos szintet hozza és én nem azt látom, hogy akkora lenne az árkülönbség. 10% alatti.


De ha már olyan jó Nagyváradon akkor nézzünk egy egyszerű példát: mi olyan évi 1200 köbméter gázt fogyasztunk és 1200 kWh áramot, ez itthon havi 15-16 ezer forintra jön ki. Ugyanez bezzegromániában 32 ezer forint.

[link]

nyilván régi de azért nagyjából megállhatja a helyét, hogy a rezsi és a kaja az kb. hasonló nagyságrendű költés egy családban. Ez alapján meg olcsóbb a kaja 5-6%-kal, 10%-kal az üzemanyag de cserébe dupla annyi mondjuk a gáz, villany, kanalizálás.

ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!