Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A taktikaiszavazás kihozta a...

A taktikaiszavazás kihozta a legfrissebb mandátumbecslését az EP-választásra. Szerintetek nagyjából reális lehet?

Figyelt kérdés

[link]

A közvélemény-kutatások átlaga, illetve a korábbi EP-választási eredmények, súlyok alapján.

E szerint:

Fidesz-KDNP 45,4% - 11 mandátum

TISZA Párt (Magyar Péter) 20,2% - 5 mandátum

DK-(MSZP-P) 10,2% - 2 mandátum

Mi Hazánk 7,1% - 1 mandátum

Momentum 5,6% - 1 mandátum

Kutyapárt 5,2% - 1 mandátum

Jobbik 2,2% 0 - mandátum

LMP 1,9% - 0 mandátum

Egyéb ([MMN (Márki-Zay Péter) és 2rk (Vona Gábor)] - 2,2% 0 mandátum



máj. 13. 08:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Jó az irány. Ha a fidesz 40% alá menne vége a NER-nek. :)
máj. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon sajnálnám, ha a Momentum nem tudna Európába képviselőt küldeni!Én annak örülnék, ha a Mi Hazán nem is indulna az EU választáson; ne égessenek minket Brüsszelben!!!
máj. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%
12# na , én meg pont fordítva gondolom 🤔🤔
máj. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%

Ha már a vágyainkat fogalmazzuk meg, hogy melyik pártokat kéne kidobni: a DK, MSZP, P, LMP, Momentum, Jobbik mind leszerepelt a szememben, 2010 óta minden egyes rohadt választáson kétharmadot adtak a fidesznek, több esélyt tőlem nem kap egyik sem. Meg volt a lehetőségük, de alkalmatlannak bizonyultak a feladatra, jobbat tenne a magyar politikai életnek, ha az összes megszűnne.


Esélyt tőlem most a TISZA, MKKP, 2RK és az MMN kaphat. A vágyaimban egy TISZA-MKKP koalíciós kormány él 26-ban. :)

máj. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
#5 A szavazatszámláskor eldől, szükség van-e rájuk.
máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Momi sztem 2% lesz,nem 5...
máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Meglepne ha a momentum és a kutyapárt kapna mandátumot. A mi hazánknak összejöhet. Én elképzelhetőnek tartom hogy a fidesz csak 10 lesz.


Nem szoktam szavazni, de ezt a szavazást most nagyon várom. Tisza pártra fogok.

máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

#9

"Ugyan a Kutyák egy vicc párt, a Momentum magyarellenes"

Jah, a mkkp áll kicsit távolabb. Szóval hosszabban ez úgy hangozna, hogy a momentum többnyire nyugat-európai szintet hoz, de nyomokban kelet-európait, míg az mkkp nyomokban nyugat-európai csak.


A momentumnál meg nehéz nemzetibb pártot találni az ep-ben végzett munkájuk alapján.

Elérték, hogy kevesebbet tudjon lopni a fidesz és több jusson a magyar emberekhez. Vagyis sokkal inkább te vagy magyarellenes.


"Mobd már meg légyszi, hogy mitől oly nyugat európai pártok???"

Értékek, magatartás, viselkedés.

Azok a dolgok, amiket szeretnénk az országunkba, de még csak távolról sem tudunk úgy viselkedni, mint nyugaton és akkor meglepődünk, hogy a fizuk se olyan jók.


"És az mit jelent??"

Azt pl. hogy politikusnak lenni azt jelenti, hogy valaki dolgozik és nem melegedni jár a parlamentbe.

Igen, olyan személyekre is igaz ez, mint Hadházy, de neki jelenleg nincs pártja se.


#14

"a DK, MSZP, P, LMP, Momentum, Jobbik mind leszerepelt a szememben, 2010 óta minden egyes rohadt választáson"

"Esélyt tőlem most a TISZA,"

Lol, ha ezek a pártok leszerepeltek, akkor a Tisza hatványozottan. Egy momentum is nem létezett 2010-ben, míg MAgyar Péter a saját bevallása szerint kritizálja a fideszt belülről 2007 óta.

Vagyis Magyarnak volt 17 éve és nem ért el semmit.

máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18 igen, a Momentum csak a 18-as és 22-es választáson adott kétharmadot a fidesznek, és ennek az egyetlen oka, hogy a 14-esen még nem léteztek, ez így van. :)


MP pedig nem tudom mit kritizált és mit nem 2007-ben, de politikai pályára 2024-ben lépett, így innentől tudom értékelni a szereplését.

máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

#19

"igen, a Momentum csak a 18-as és 22-es választáson adott kétharmadot a fidesznek, és ennek az egyetlen oka, hogy a 14-esen még nem léteztek, ez így van"

Azért mert ezt hazudod még nem lesz igaz.

A momentum fontos helyeken visszalépett '18-ban és nem is volt rendes támogatottsága akkor. Ellenben a jobbikkal és lmp-vel, akik elérték, hogy 2/3 legyen.

2022-ben meg együtt indultak. Aki azt ott eltolta, az MZP volt. Neki lehet megköszönni, hogy ilyen kiválóan kommunikált.


Ezek a dolgok le lettek mérve, szóval hiába hazudod, hogy a momentum volt, vagy unikornisok, attól még nem lesz igaz.


"MP pedig nem tudom mit kritizált és mit nem 2007-ben, de politikai pályára 2024-ben lépett, így innentől tudom értékelni a szereplését."

Jó érv. Szóval te tömeggyilkosokra is leszavaznál, ha nem akkor tömeggyilkolt, amikor politikus volt.

Érdekes elképzelés, pont így szokták az ügynökaktákat is védeni.


A valóság az, hogy egy ember tettei nem csak akkor lesznek relevánsak, amikor politikai pályára lép, hanem előtte is. Ha egy gerinctelen féreg volt előtte, akkor jó eséllyel utána is az lesz.

MP esetében két opció van. Igazat mond és 2007 óta próbálja megváltoztatni a fideszt sikertelenül, akkor pedig húzzon el, mert másnak még nem adtak 10 évnyi időt sem, miközben MP lassan két évtizede csinálja. Ha pedig hazudik és nem 2007 óta dolgozik ezen, akkor húzzon el, mert nincs szükség hazugokra.

máj. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!