Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy élted meg a rendszerváltást?

Hogy élted meg a rendszerváltást?

Figyelt kérdés
máj. 13. 20:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
39%

#20

Ne menjünk vissza esetleg az embrió állapotig, ha már visszanézőset játszunk?

máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
77%

#13!


Akinek volt egy cseppnyi esze, az tudta, hogy nem lesz pár éven belül tejjel-mézzel folyó kánaán.

Az egész rendszerváltás azért tudott létrejönni, mert nem volt tovább fenntartható kölcsönökkel az életszínvonal. A Szovjetunió sem tudta volna megszállni a "baráti" országokat, ha forradalom tör ki.

Óriási államadósság volt, működő gazdaság nélkül.


De tény, hogy sokan abban a hitben éltek, hogy 1990-től beköszönt a jülét. Éppen ezért volt borítékolható az MDF bukása és ennek volt "köszönhető" 1994-ben visszaszavazták azokat, akiktől 42 év után sikerült megszabadulni.

máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

#22

Akkor egy többségi tábornak nem volt meg a kellő józan esze..

máj. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 HakapiszikMatyi ***** válasza:
100%

Épp a sorkatonaságban "szívtam". Nem volt annyira frankó.

Leszerelés után meg szinte egy idegen Világba kellett visszailleszkedni.

A korábbi 10% levonás helyett a fizetésem közel 40%-át vonták mindenféle adó, meg hozzájárulás címén. Ez sem volt kellemes.

Munka mellett tanultam, hogy legyen esélyem valami normális munkára.

Nekem nehéz, és fárasztó időszak volt. Később, persze javultak a dolgaim. :)

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a mai napig nem érzem, hogy "Valódi Rendszerváltás" lett volna Magyarországon... :(

máj. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
47%

#24

Mert ha valódi rendszerváltás lett volna..?

máj. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
41%
Mennyi tata van itt. Én még el se készültem a gengszterváltáskor 🤭
máj. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 scamdemic ***** válasza:
60%

Na igen, nem rendszerváltás volt, hanem gengszterváltás.

[link]

máj. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
56%
Én csak a megszakadt Kacsamesékre emlékszem belőle.
máj. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
44%

"az csak annyit jelent, hogy senkinek nem volt semmije"


Aha, tipikus kapitalista agymosás. Nagyanyám egyedülálló szülőként tudott törleszteni egy újépítésű panellakást, úgy hogy csak egy érettségije volt. Ilyet ma hol lehetne?


A férje kisvállalkozó volt (igen, vállalkozó is lehettél, csak nem lehettél Jeff Bezos. Mintha most lenne erre esélyed.) Tele volt pénzzel. Jött a rendszerváltás, a kapitalisták vitték mindenét. Most még a gyógyszereire se kap állami támogatást és hű orbánistaként haldoklik és szidja a komcsikat, akik alatt a legjobban élt xd

máj. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
46%
Sosem értettem ezt a valódi rendszerváltás dumát. Orbánéknak is tojáshéj volt a seggükön akkoriban, az összes komcsit kivégezhettük volna, akkor is jött volna a FideSS, mert a társadalom sajna itthon már csak ilyen.
máj. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!