Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miről szólnak a benesi dekrétu...

Miről szólnak a benesi dekrétumok?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy a magyarok kollektív bűnösségéről, de miben bűnösök? Miért bűnösök?

máj. 16. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
A magyartalanításról.
máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül valószínűleg Beneš 1945. augusztus 2-án kiadott 33. elnöki dekrétuma járt a szlovákiai magyarság számára a legsúlyosabb következményekkel. A rendelet – híven a kassai programban megfogalmazottakhoz – automatikusan megfosztotta őket állampolgárságuktól, ami a nyugdíj és más állami járadékok megvonását, az állami alkalmazásból való elbocsátást is maga után vonta. A magyar nemzetiségű magánalkalmazottak elbocsátását egy júniusban kiadott rendelet írta elő. Betiltották a magyar nyelv használatát a közéletben, kizárták a magyar hallgatókat az egyetemekről, feloszlatták a magyar kulturális egyesületeket, befagyasztották a magyarok bankbetétjeit. Lehetővé tették és szabályozták a németek és magyarok földjeinek elkobzását, melyekre cseheket és szlovákokat telepítettek.

A kassai kormányprogram meghirdetését (1945. április 5.) követően az év végéig a népbíróságok mintegy 75 000 szlovákiai magyart – elsősorban értelmiségieket – ítéltek el háborús bűnösként és utasítottak ki az országból.


Sorozatosan perbe fogták a háború előtti magyar közélet jeles alakjait, akiket a köztársaság szétverésével vádoltak meg. A gyakran tömegessé váló perek közül méreteiben a kassai magyar per volt legnagyobb, amelyben közel 600 magyart nyilvánítottak háborús bűnössé.


Már 1945 júniusában több helyen internálótáborokba vitték a magyar és német lakosságot. A beneši gondolat – miszerint Csehszlovákiából el kell távolítani a magyarokat és németeket – értelmezése alapján etnikai alapú tömeggyilkosságok is történtek e táborokban


Ficó orbán nagy haverja a mai napig hűen élteti ezeket az eszméket.

máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem "benesi", hanem Beneš-dekrétumok. Eduard Beneš Csehszlovákia államfője volt a II. világháború után, róla kapta a nevét.

Az 1945. április 5-én kihirdetett kassai kormányprogram deklarálta a németek és magyarok kollektív bűnösségét. Ugyanis a II. világháború után "szokás" volt a szovjet érdekszférfába kerülő országokban a németeket kollektíve felelősség tenni a II. világháborús pusztításért. Csehszlovákia a németeket és a mygarokat is felelőssé tette.

Ha pedig egy nép kollektíve bűnös, akkor bármilyen büntetést ki lehet rájuk szabni: kényszermunkára kötelezték, nyugdíj, szociális segély megvonása, elbocsájtások, nem szlovák egyesületek feloszlatása, magyar/német nyelvhasználat tiltása, stb. Ezekért a magyarok és németek azóta sem kaptak kártérítést és nem is kaphatnak a dektrétumok értelmében.

A cél egy magyarok (és németek) nélküli szláv állam megteremtése - igen, ma is.

máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló ahhoz, amit Hitler csinált, csak itt a magyarokkal, gázkamrák és Auswizt nélkül. Még így is kegyetlen és aljas.
máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!