Igazságos az, hogy a határontúl élő magyarok is szavazhatnak a Magyarországi választásokon?




válasza:



válasza:"Bármikor Magyarországra költözhetnek, de valamiért ezt nem akarják."
Nem is érted, mi?
Hagyd ott a családod, az otthonod, a barátaid, a szeretteid a temetőben...
De valamiért nem akarják... Nehéz megérteni, ugye?




válasza:"ők nem önszántukból kerültek a határon kívülre"
Ilyen alapon Afrika teljes lakossága is szavazhatna, hiszen ők sem önszántukból születtek Afrikába. Nem érzed mekkora baromság ez?
De mondok közelebbi példát: Lakásfelujításra csak az kaphat támogatást, akinek van lakása. Akinek nincs, az nem kaphat. Tökmindegy hogy miért nincs neki, hogy önszántából adta el, elvitte a bank vagy nem is volt, senkit sem érdekel. Nincs lakás, nincs támogatás. Vagy ha egy munkavállaló autóval jár dolgozni, kap benzinpénzt. Ha nem autóval megy, nem kap. Akkor se ha önszántából nem megy, mert inkább biciklizik, meg akkor sem ha nincs is kocsija vagy nincs út a munkába, ez irreleváns. Ha autóval jár van támogatás, ha nem, akkor nincs. Senkit sem érdekel hogy önszántából teszi-e vagy sem.
Igazad van, a külhoni magyarok nem önszántukból kerültek oda. De ez a tényen nem változtat, akkor is ott vannak, és nem itt. Az ottani életbe van beleszólásuk, az ittenibe meg majd beleszólunk mi, köszönjük szépen.
"Hagyd ott a családod, az otthonod, a barátaid, a szeretteid a temetőben..."
Milyen temetőben? :D
'56 idején bezzeg sokan kimentek családostól, sokan konkrétan más kontinensre. De akik itt vannak a szomszédban, nekik derogál átköltözni, de szavazni azért jó lenne...




válasza:Ellenzem, mert arányában véve elég sok magyar él a határon túl.
USAban például gond nélkül szavazhatnak a külföldön élő amerikaiak viszont a számuk nagyon kevés ahhoz képest hogy mekkora ország így nem sokat számít a szavazatuk.




válasza:



válasza:



válasza:Igazságos, tök jó.
Nem vagyok fideszes de ezzel nincs bajom.
Nem is értem hogy lehet valaki ellene.




válasza:Egy mandátum nagyjából 80.000 fő után jár a magyar szabályok szerint.
Úgy volna helyes, ha nem csak a környező országokban élő állampolgárok, de például Angliában, USA-ban, Ausztráliában, stb élő magyarok is kepviselethez jutnának ugyanilyen arányban.




válasza:6.
A Fidesz "felkarolja a határon túli magyarok ügyét"
Nem karol fel semmit, csak a szavazataik kellenek, hogy megmaradjon a hatalomban.




válasza:Egy Kárpátaljai magyarra sokkal nagyobb hatással volt az, hogy a jelenlegi kormány került hatalomra, mint a csonka Magyarországon élőkre. Itt senkinek nem kellett volna frontra mennie, ott viszont, ha a tőlük elrabolt állampolgárságot a kormány nem adja vissza, minden 18-60 év közötti magyar férfi a fronton lenne, ahol az átlag 4 órát él.
A másik, hogy a szavazatuk egy mandátum, igazából nagyon keveset számít.
Persze nem várom el, hogy értsék a balosok a matematikát.
Kapcsolódó kérdések:
Jelenlegi választási törvény szerint, az önkormányzati választáson a helyben élő magyar állampolgársággal nem rendelkező X éve itt élő külföldiek is szavazhatnak.
2018-ban a Jobbik önmagában 1.090.751 szavazatot, a Jobbikon kívüli ellenzéki pártok összesen 1.602.769 szavazatot kaptak. (MSZP-P - 681.454 szavazat LMP - 402.347 szavazat DK - 307.492 szavazat Momentum - 174.225 szavazat az azóta megszűnt Együtt - 37.251...
Végülis nem itt élnek, nem ide fizetnek adót és nem érintik őket a szavazatukkal elért esetleges változások sem. Akkor miért lehetséges ez?
Az olvastam, hogy van valami névjegyzék (csak az szavazhat, aki rajta szerepel), amin természetes a magyar állampolgárok szerepelnek, de külföldiek nem minden esetben és valahol regisztrálni kell. Köszi :)
Ha igen akkor külföldiek, nem magyarul beszélő emberek döntötték el a választást Budapesten.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




