Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy élték meg az emberek a...

Hogy élték meg az emberek a rendszerváltást?

Figyelt kérdés
Rendszerváltás évében születtem, és érdekelne, hogy hogyan zajlott le ez az egész. Mennyire volt kihatással az életre a rendszerváltás előtt, hogy itt voltak az oroszok, majd mikor kivonultak, volt-e nagy ünneplés, és népünnepély, vagy mindenki csak annyit szólt, hogy Nagyszerű!, és ment az élet tovább?
2009. jan. 8. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem engem akarsz hallani, de hadd mondjam el!


1. Felettébb furcsállottam, hogy miért nem kell kitenni a nezeti színű mellé a vörös zászlót is, hogyha eddig ki kellett.


2. Volt valami hepaj a suliban és a tanítónéni magyarázott, hogy ez milyen nagy dolog, most az MSZMPből MSZP lett meg Munkáspárt. Nem értettem, marhára untam, és haza akartam menni...


3. Haragudtam a világra, mert engem sosem avattak kisdobossá. Pedig annyira vártam...


83-as vagyok :)

2009. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én '90-ben 8.-os voltam és emlékszem a taxisblokádra, tüntetés volt a városunkban, lezárták a főutat, és nem lehetett csak gyalog közlekedni. Több osztálytársamért úgy jöttek messziről, hogy haza tudják vinni, elmaradt a tanítás, szóval ez az esemény elég élénken megmarad egy gyerekben.. Furcsa volt, hogy nem ünnep többet április 4., meg nincs felvonulás május 1.-én. Amúgy mi voltunk az utolsók, akiknek még volt úttörőavatás, de a politikai részét annyira még nem foghattuk fel.
2009. jan. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én elsőéves egyetemista voltam 1990-ben. A régi rendszerből már csak az utolsó, kellemesebb években éltem, a durvábbik korszakában (Rákosi-korszak) még nem. Politikai üldözések, megfélemlítés stb. már nem voltak, a kisdobos-, úttörő- és egyéb mozgalmak meg még jót is tettek a közösségi életnek. A Híradóban jó hírek mentek. Ennek ellenére örültünk a rendszerváltásnak, mert azt hittük, azzal nálunk is hamarosan ugyanaz a hawaii lesz életszínvonal terén, mint a nyugat-európai országokban (akkoriban már régóta szabadon lehetett utazgatni). Hát ez nem jött be. Sőt így visszagondolva, jóval kisebb volt a választék a boltokban és a szolgáltatások terén, viszont meg sem fordult az ember fejében, hogy esetleg nem lesz munkája vagy nem tud rezsit fizetni.
2009. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!