Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Indokolnád a véleményedet?...

Indokolnád a véleményedet? Azokra lennék kíváncsi, akik nincsenek megelégedve a jelenlegi Orbán kormány munkájával, de bárki írhat, aki gondolja!

Figyelt kérdés

Egyébként úgy veszem észre, hogy többnyire Jobbik szimpatizáns felhasználói ill. válaszolói vannak az oldalnak. Viszont kíváncsi lennék, hogy miért gondolják azt, hogy nem jól csinálják a munkájukat??

És egy megjegyzés! A 16%-os adókulcsról annyit, hogy több cikkben, nyilatkozatban is olvasható, hogy kompenzálni akarják a DOLGOZÓ népe! Minimálbér emelés, családi adókedvezmény stb.!


2010. nov. 9. 11:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
54%
Miért emelted úgy ki a dolgozó nép kifejezést? Aki jól keres az már nem is dolgozik? Csak a minimálbérrel "díjazott" állásokat ismerjük el munkának, vagy hogy gondolod?
2010. nov. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
24%

"Egyébként úgy veszem észre, hogy többnyire Jobbik szimpatizáns felhasználói ill. válaszolói vannak az oldalnak."


Nem. A jobbikos tinik mellett számos szoci akciónyugdíjas is ír ide. Kb. 60% Jobbik, 30% szoci az arány :)))


"Viszont kíváncsi lennék, hogy miért gondolják azt, hogy nem jól csinálják a munkájukat?"


A jobbikosok szerint azért, mert a Zorbán zsidócigányhazaáruló, úgyhogy csakis rosszul csinálhat mindent. Meg a Fidesz amúgy is zsidesz és likud.


A szoci akciónyugdíjas meg nem gondol semmit, ő a piros bögrére utazik, amit a Societas bértopikoló-versenyén lehet kapni. Bár tény, hogy az interneten kevés ilyen veri a nyálát, a kedvenc műfajuk inkább az sms-szavazás, azt jól lehet ellenőrizni és díjazni is.

2010. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
77%

Nekem még semmi jót nem tettek. A nettó fizetésem jövőre csökkeni fog, mivel nincs gyerekem és csökken az adójóváírás. Ez tehát negatívum.


Ha megszavazzák a 40 évet, akkor örülni fogok, mert hátha maradhatok határozatlan szerződéssel a cégnél, ha többen elmennek nyugdíjba.

2010. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
80%

Tisztázzuk: alapvetően kívülálló kritikus vagyok, nem vagyok elfogult egyik párt felé se, ami rossz, az rossz, akárki csinálja.


1. Nem örülök annak, hogy csakúgy belenyúlnak a magánnyugdíjpénztárba, 14 hónapi befizetéstől elesek (ha nem találnak ki valami hosszabbítást vagy nem lehetetlenítik el végleg...), ezt a pénzt a most nyugdíjasok fogják megkapni, én nem járultam ehhez hozzá, és még sokan vagyunk így (nem a rabló OTP-nél van a pénzem, hanem jó helyen, nekem szépen növekedett, és mivel nem vagyok éppen gazdag, nekem ez nagy kiesés).

2. Nem tartom igazságosnak (bár még nincs gyerekem), hogy 3 fölötti gyereklétszámnál 1 gyerek többet ér, mint 3-nál kevesebb esetén. Nem lenne szabad különbséget tenni, mert nem tudják leszűrni, hogy miért nincs valakinek 3, nem csak azért, mert nem akar annyit, lehet, hogy nem jön össze, lehet, hogy nincs hol eltartani... 3-at általában (ha nem a segélyeken élősködőket vesszük) azok vállalnak, akik azért látják, hogy valószínűleg el fogják tudni tartani, akinek meg nagyon magas a bevétele, az nem szorul rá ekkora mértékű támogatásra.

3. Nincs olyan jó fizetésem egyelőre, hogy az adócsökkentéssel ne csökkenjen a nettóm.


Hirtelen ezek.

2010. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

A jövedelmem a béren kívüli jutattással együtt kb. 15-20 ezer forinttal csökken, és még örülhetek ha megmarad a munkám, bár öszintén szólva már nem is tudom hogy járnék jobban, mert lehet a segélyekből ugyanennyit szednék össze amennyi a fizetésem, és akkor nincs semmi felelősség és nem kell korán kelni. Hát erre tanítják meg az embert.

És hiába mondják hogy nem hárítanak semmit a lakossága, megnézhetitek bármelyik multit, már felemelte az árait jócskán....

2010. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

mégis mit csinálnak jól?


az új adórendszer a gyazdakoknak kedvez, a szegényeknek nem. kompenzáció csak azoknak lesz, akiknek van gyerekük és nekik sem elegendő. a minimálbér emelés hülye ötlet, mert az valakinek ki kellene fizetni, munkahelyek fognak megszünni, mint ahogy az utolsó emelésnél is megszüntek. mindeközben drasztikusan csökken az a dóbevétel.

ennek ellensúlyozására lenyúlják a magánnyugdíjpénztári befizetéseket és reménykednek, hogy az emberek megijednek és visszatérnek az államiba, ha nem (ha kevesebb, mint a negyede ijed meg), akkor már a jövőévi költségvetés is borul. plussz vannak a különadók. a bankok látszólag ki tudják fizetni, de az egy kérdés, hogy ki tudják a fizetni, az meg egy másik, hogy ennek mi lesz az eredménye. pl. a hitelezés csökkentése, ami stagnáló gazdaságot eredményez. pedig éppen az ellentéte kellene. a kommunikációs cégekre kivetett különadó dettó. ki tudják fizetni, de, hogy fejleszeteni nem fognak miatta, az is biztos. esetleg még le is építenek embereket.


gyakorlatilag néhány népszerűnek gondolt intézkedés kedvéért mégsz@rabb helyzetbe hoznak minket.


tapsolj hozzá, majd rájössz...

2010. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki tapasztalja a munkájukat. Egy nagy O kétszer áthúzva.
2010. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
37%
Első voltam, érdekelne, hogy ha ennyire bizsereg a mutatóujjatok, akkor a (lőtéri döglött kutyát sem érdeklő) pontozgatás mellett miért nem fejtitek ki, hogy mi bajotok van? Szerintetek csak a szerény jövedelműek állása számít munkának? Hát elnézést kérek a diplomámért, a nyelvvizsgáimért, a szorgalmamért, a kitartásomért, igaz 16 éves korom óta már teljes munkaidőben dolgoztam iskola mellett is, de most nagyon jó munkám van, magas fizetéssel... de jaj, mit is hordok itt össze, az nem is munka, én nem is dolgozom, hiszen nincs okom panaszkodni, ebből következik, hogy szerintetek talán ember sem vagyok... Sebaj, majdcsak túlélem valahogy a megvető lepontozásotokat, muhaha.
2010. nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
89%
egyszerű tolvajok.. elveszik azt amit előtte a törvény kötelező ereje miatt az emberek félretettek.. sorolhatnám tovább is.. de nemnagyon van kedvem..
2010. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
13:05-ös Engem abszolute nem érdekel hogy neked mennyi van. Attól nekem nem lesz se több se kevesebb !! De a tény az hogy a szegényebb rétegtől elvettek !! Ez a baj !! Pökhendi és cinikus kormány..
2010. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!