Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is ez a két...

Szerintetek is ez a két csoport van külföldi munkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. Ellenzők

Nem jó mert ott sincs kolbászból a kerítés, nem kapsz munkát, kinéznek az emberek, nekünk kell itt rendet rakni, szemét disszidens.


2. Pártolók

Jó mert normális fizetést adnak az itthoniakhoz képest, tudom, hogy ott se kolbászból van a kerítés, de legalább normálisan megfizetik a munkát.


Mivel én a 2. csoportba tartozom így leírom a véleményemet.

Nálunk nem adnak normális fizetést, ergo nem lehet megélni. Lassan a pest árak ott vannak mint sok más helyen.( pl amerika) Kivéve a lakás, albérlet. OK ha nekünk kell itt rendet rakni akkor az hány évig tartana vagy ha politikusakra hagyjuk? 30-40 év? AZ emberek nem tudnak ennyit várni. Nem 500 év az élet.

Ha az ember kimegy alapfeltétel a nyelv beszélése.

És az, hogy nem adnak kint külföldinek munkát marhaság nekem is vannak kint ismerőseim. Vagy itthon, egyik ismerősöm munkatársa sem magyar hanem koreai. Kicsit beszél magyarul. Az állásra voltak magyar jelentkezők, de hogy miért a külföldit vették fel? A tudása miatt. Sok olyan munka van ahol a külföldi jelentkező jobb mint a saját. Nálunk már szinte lehetetlen lesz megélni. Ugyanazért a munkáért, a nemrég említett ismerősöm kint 1.8-2 M ft.-t kapna. Így már ő is gondolkodik, hogy kimegy.

Itt a hazaszerettet kérdése. Hazaszerettet meg lehet élni? Lehet gyerekeket nevelni? Normális életszínvonalat fenntartani? Lehet választani valaki vagy hű és rosszabbul él vagy kimehet és normálisan meg tud élni.

Személy szerint 3 gyereket akarok, de ha itthon maradok akkor még 2.-on is gondolkodnék.

Így nem kell csodálkozni, hogy kevesebb gyerek születik és sokan elmennek. Az orvosok is sokszorosát megkapják kint mint itthon. Róluk volt régen a tv-ben egy riport, hogy sokuk szívesen maradna, de elmennek. Miért? Mert itthon nem lehet megélni. A hazaszerettet nem tesz kenyeret az asztalra.


2010. nov. 9. 18:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem, létezik egy harmadik csoport is, aminek én is a tagja vagyok:


3. Nem azt nézi, hogy egy munka külföldi, vagy magyar-e, hanem azt, hogy jól fizet-e, és élvezetes-e.

2010. nov. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
38%

Bocsi, de hazaszereTet. Nagyon szúrja a szemem.

Különben szerintem nincs feltétlen igazad. Én tök jól megélek itthon is és ha nem muszáj, akkor nem fogok külföldre költözni. Vagy ha igen, akkor is minimum Görög-, Olasz- vagy Spanyolországba, hogy legalább a mediterrán nap süssön rám :)

2010. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ok. Ha megkapnám azt a fizetést amit kint akkor azt mondom maradok.
2010. nov. 9. 18:23
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Én azt tudom javasolni mindenkinek,hogy aki teheti az próbálja ki magát külföldön,mert itthon nem sokra fog menni.

A mai fiatalok elég mobilak,ha én is fele annyi idős lennék mint amennyi vagyok akkor belevágnék.

2010. nov. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
Most komolyan. Mi a rákot akarsz tudni?
2010. nov. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Valaki jól mondta. Mikor már csak öregek lesznek az országban akkor rájönnek, hogy valamit kellet volna tenni.
2010. nov. 9. 19:23
 7/20 A kérdező kommentje:

"Most komolyan. Mi a rákot akarsz tudni?"

Ti is így gondoljátok. Ez a két tömeg van.

És ti melyikkel értetek egyet. És miért.

2010. nov. 9. 19:24
 8/20 anonim ***** válasza:
38%

Hazaszeretettel lehet csak egy jobb országot építeni!!!!!!!

Ha nem vagy az elveidhez, hű akkor nem érsz semmit mint ember!!!

Az ország olyan amilyen a lakosai!!! ha a hazád utálod magadat is utálod!!!

Egyébként mért kell úgy fikázni a hazánkat(belöllünk áll) vannak sokkal roszabb helyek is inkább légy büszke az értékeire amivel nyilván nam vagy tisztában.


Amúgy sztem let menni külföldre, tanulni, tapasztalatot, pénzt keresni csak vissza kellene jönni!

2010. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"vannak sokkal roszabb helyek is inkább légy büszke az értékeire amivel nyilván nam vagy tisztában. "

Vannak jobb helyek is.


De mennyi idő még itt rend lesz. Az emberek csak pénzből tudnak életet építeni.

2010. nov. 9. 20:50
 10/20 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, már csak azért is egy jó a külföld, ha valaki kap lehetőséget, mert esetleg olyan dolgokkal ismerkedhet meg és olyan tapasztalatokat szerezhet (itt elsősorban munka területére gondolok), amikkel itthon nem találkozik. Nekem a családban keresztanyám rá az élő példa az orvosi szakmában. Ha nekem is jön a lehetőség, én is megyek egy időre, de nekem még nem jött (igazából ő se kereste, véletlenül találtak rá erre a pályázatra, amivel kijutott).
2010. nov. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!