Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan kaphatom meg a magyar...

Hogyan kaphatom meg a magyar állampolgárságot?

Figyelt kérdés
utállom,hogy Szlovákiai vagyok,főleg,h. szlovákiai magyar és szlovák az állampolgárságom.Én ezzel úgy vagyok,hogy akár meg is verhetnek a szlovákok,de akkor sem fogom magam kiadni szlováknak,csak azért :S
2009. jan. 11. 19:02
 1/10 A kérdező kommentje:
mármint azt utállom,hogy magyar vagyok és szlovákiában élek...tehát nem szeretem Szlovákiát.nem valami érthetően irtam :S
2009. jan. 11. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Nah engem is hasonló kérdés érdekelne, de nem akartam már kiírni...

Nekem a párom román állampolgár..Ha összeházasodnánk, akkor automatikusan magyar állampolgár lehetne?

2009. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz automatikusan magyar állampolgár én úgy tudom!
2009. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak: nem, a párod nem lesz a házasság után magyar állampolgár, ehhez szükséges legalább három évi itt élés, és hogy igazolni tudja, hogy az ősei magyar állampolgárok voltak. Ezután kell tenni egy vizsgát magyar nyelvből (ha magyar az anyanyelve, ez alól felmentést kap), és "állampolgári ismeretekből". Ez hasznos dolgokat jelent: alkotmányismeret, jog, magyar töri. Ráadásul ha felveszi a magyar álampolgárságot, le kell mondania a románról.

Kérdezőnek: ha nem élsz Magyarországon legalább három éve, nem sok esélyed van megkapni a magyar állampolgárságot. Ha viszont megoldható, hogy legyen magyarországi bejelentett lakcímed és állandó tartózkodási, illetve letelepedési engedélyed, és tudod igazolni őseid egykori magyar állampolgárságát, akkor minden további nélkül lehetséges, hogy magyar állampolgár legyél.

2009. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok...és bocsi, hogy én is ide írom, elnézést a kérdezőtől is..

Nos az én párom már 5 éve itt él, állandó letelepedési engedélye nincs, csak tartózkodási, azt is a suli miatt kapja...fősuli igazolja mindig. Remélem sikerül megoldanunk.

2009. jan. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1993. évi LV. törvény

a magyar állampolgárságról


Olvasd át, minden benne van. Érthető, nem nehéz jogi szöveg.


Fent van a hatályos joganyag a magyarország.hu-n asszem...


Link:

[link]

2009. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

készi mindenkinek

én is úgy gondoltam,hogy előre ott laknák több évig és csak utánna :)

2009. jan. 12. 16:48
 8/10 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszólónak: nem kell lemondani az előző állampolgárságról!
2009. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
tudok magyar csah szlovák állampolgárságban segítenii
2010. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

mostmár érvényben van akettős állampolgárság:)majd eldöntjük


egyébként miért jó kettősállampolgárnak lenni? mármint van értelme megcsináltatni egy másikat, ha pl.ott élsz? több jogod lesz, vagy hogy van ez? ^^

2010. nov. 2. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!