Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most vasárnap lenne népszav...

Ha most vasárnap lenne népszavazás. Te támogatnád hogy a határon túli magyarok megkapják a magyar állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Nem mellébeszéléseket szeretnék látni.Meg habár-nemdebár szerű válaszokat.


Hanem rendes válaszokat!


IGEN vagy NEM + indoklást!


2009. júl. 29. 13:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Minek? Ki fogja fizetni az állampolgárságukat?
2009. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
37%
Nem, főleg a szlovákiai törvény után.
2009. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
50%
nem - semmi értelme, szinte az összes szomszédunk eu tag, csak idő kérdése, hogy a még nem azok is tagok legyenek, és akkor a határok már csak vonalak lesznek a térképen.
2009. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Miaz,hogy főleg a szlovákia törvények után? Ez épp egy visszavágás lenne számukra..Amúgy az igaz,hogy akkor nagyon sokat fizetnénk,és nem hiszem,hogy most a Gazdasági Válság alatt kéne ezt beindítani.
2009. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Külföldön adózni, innen meg kapni a jutattást? Na persze.

Előttem szólónak annyit hogy a szlovák törvényt nem a határon túli magyarok kezdeményezték, ők ott el vannak nyomva.

2009. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Én sem kapok kettős állampolgárságot sehol anélkül, hogy abban az országban élnék pár évig. Tessék ideköltözni, itt élni pár évet, itt dolgozni, itt adót fizetni, és ezután beadni az állapolgársági kérvényt. Ha majd én is ráböknék a térképen egy országra, és azt mondanám, hogy "na, én ennek az állampolgára szeretnék lenni úgy, hogy sosem laktam ott, és nem is tervezek ott élni", a világ minden pontján kiröhögnének. Mindenki legyen annak az országnak az állampolgára, ahol él!
2009. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
65%
igen
2009. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Mindenki legyen annak az országank az állampolgára, ahol él és adózik. Én a magam részéről betiltanám a kettős állampolgárságot is. Midenki döntse el, hogy hova akar tartozni. Ha valaki ki akar menni, az menjen, ha bejött neki az élet ott, és ott is akar maradni, ott adózni, stb. akkor legyen olyan állampolgár. Ha eltelik x év és mégis vissza akar jönni ide, akkor visszakaphatná az állampolgárságot, de csak úgy, ha amaz megszűnik. Vagyis röviden: egy ember egyszerre csak egy államnak lehessen állampolgára.
2009. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
76%

Én támogatom. Egy néphez tartozunk, a történelem fintora, hogy nem egy országban lakunk. Aki a hagyományos magyar területeken lakik, magyarnak vallja magát, tud magyarul, az olyan, mintha Magyarországon lakna. A kettős állampolgárság ezt az összetartozást fejezi ki.

A szomszédos országok is ilyen alapon használják a kettős állampolgárságot: a románok állampolgárságot adnak a moldáviai románoknak; a csehek a szlovákiai cseheknek; a szlovákok a csehországi szlovákoknak; a szerbek a koszovói és boszniai szerbeknek. Egyik esetben sem feltétel, hogy a kettős állampolgár ténylegesen odaköltözzön, a kettős állampolgárság nem jár plusz költséggel, csak ha szolgáltatásokat is adunk hozzá - erről a részletek között lehet dönteni.

A szlovák nyelvtörvény még inkább indokolja a kettős állampolgárságot, hiszen a mi közösségünkbe tartozó embereket korlátozzák az anyanyelvük használatában, és a mi erkölcsi támogatásunk erőt adhat nekik az emberi és kisebbségi jogaikért való küzdelemhez.

Fontos, hogy összeszedjük a tényeket egy ilyen horderejű kérdésben, mert különben nagyon tájékozatlan válaszokat adunk (minden tiszteletem a kivételeké).

2009. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Semmi értelme sem lenne. Szlovákia és Románia is EU tag, ergo mindannyian az EU állampolgárai vagyunk.
2009. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!