Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ti irányítanátok az országo...

Ha ti irányítanátok az országot . Ti mit tennétek azért, hogy Magyarországból egy nagyon erős államot csináljatok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

-Hazai ipar és mezőgazdaság fellendítése, minnél nagyobb hangsúly az önellátóságra


-Kilépés az EU-ból


-Programok amik népszerűsítik az emberek körében az ipari és mezőgazdasági munkákat, hogy ne a szolgáltatási szektor legyen a legnagyobb


-Szövetkezés más ipari országokkal pl. Kína, Oroszország


-Multik kemény megadóztatása


-Piacok, vásárcsarnokok erős támogatása


-Fizikai munkások, kisemberek támogatása


-Ha egy egyetemista állami támogatással elvégzi az egyetemet, de aztán külföldre akar költözni, akkor köteles visszafizetni az államnak a tandíjt


-Sorkatonaság visszahozása


-Fizikai munkások támogatása


-Szocpol visszahozása


-MÁV fellendítése

2010. nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Az első hozzászóló szépen megfogalmazta. +1
2010. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Én még azzal egészíteném ki, hogy nem szabadna hagyni kiaknázatlanul az adottságainkat. Például gyógyvizeket, ásványvizeket és az ezekre épülő szolgáltatásokat. Például gyógyturizmus. Ehhez megfelelő reklámra lenne szükség külföldön is. Itt költsék el a pénzüket, ne máshol, ezzel növelve a GDP-t.
2010. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én mindennel szinte egyetértek kivéve az hogy kilépjünk az Eu-ból szerintem azért jó hogy van,csak az Eu-nak még összetartóbbnak kéne lenni ,mert a gondolat szerintem nem rossz, ha úgy gondolkozna az Eu hogy minden tagállamát egyelő szintre felzárkóztatná és Mondjuk úgy lenne hogy minden tagállam felvenné második hivatalos nyelvnek mondjuk a németet.Akkor nem lenne gond szerintem.Nem lenne ilyen görög, ír ,meg spanyol gazdasági problémák
2010. nov. 28. 12:04
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

mivel egy ekkora országban, ennyi nyersanyaggal ennyi ember nem fog tudni az iparból meg mezőgazdaságból rendesen megélni, és főleg nem fogunk úgy hatékonyan termelni, ha mindenkit ezekből a szektorokból akarunk eltartani (és pl. a mezőgazdaságban mindenkinek adunk pici parcellákat, amit maga termel, ahelyett, hogy nagyobb területeken szövetkezetek lennének), szóval a

- szolgáltató szektor erősítése, és az ehhez szükséges alapok: oktatás, főleg nyelvek, természettudomány, matek, informatika. Cél, hogy nemzetközi fejlesztési és adminisztrációs központok alakuljanak itt minél több.

- Minél több kinti gyár idevonzása, ehhez képzett szakemberek kellenek. Segíthet, ha egyben az adminisztrációs központjukat is ide tudják hozni, ld. előző pont.

- Ezekhez erősíteni kell a reálképzéseket, és erőteljesen levágni a bölcsészképzések számaiból.

- Erősíteni a szakképzést és a gyakorlati képzéseket, hogy egy jó szakma valós alternatívát nyújtson az egyetemnek, és hogy legyen kellő számú olyan gyakorlati ember, akik el tudják látni az idetelepülő központok és gyárak munkáit (pl. könyvelők, informatikusok, mérnökök, szakmunkások, stb.)

- mez.gazd-bann vissza a TSZ-ekhez, fúj-fúj régi rendszer, de ezek jobban működtek, mint ma.

- Kiszámíthatóbb vállalkozói környezet, itt pl. arra gondolok, hogy ne lehessen azt megcsinálni, hogy nem fizetik ki az alvállalkozókat, és csődöt jelentenek, majd más néven kezdik elölről az egészet.


aztán még rengeteg dolog, főleg az oktatással, de így kb. ez lenne a fő irányvonal.

2010. nov. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

"Fizikai munkások támogatása "

Én azt nem értem, hogy miért csak őket. A szellemi munkásokat miért nem? Ők szerinted nem végeznek fárasztó munkát?

2010. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

"A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:11"

Ez tetszik.

2010. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ha Én lennék a vezető akkor Biztos sokan lázadoznának pedig jót akarnék!


Én kifizettetném az Eu-val a hiteleket egy sokkal kedvezőbbre és még vennék fel ugyanis amit én akarnák ahhoz sok pénz kell, de valószínűleg az Eu támogatná .


-Mezőgazdaság modernizálása a korszak legmodernebb technikaival.

-Magyarország természeti adottságai kihasználása oly módon hogy alkalmaznánk a Geotermikus energiákat és mindent amiből Magyarország profitálhat.

-Nagy hangsúlyt fektetnék a magyar termelők és termékek védésére olyan tekintetbe hogy a magyar termékek amik magyar országon megteremnek krumpli stb az itthon a bevásárlóközpontok polcain legyenek!

-Új adózási rendszert amit úgy alakítanék hogy amit az államnak és az állam közvetíti az oktatásnak vagy az egészségügyre befizet azt nem kell adóként befizetni.

-A magyar egészségügy rendbetétele a korszak legmodernebb eszközeivel .

-És az oktatás minél magasabb szintre való tornázásával

2010. nov. 28. 12:34
 9/20 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:44"

az első hozzászóló itt valóban szépen hangzó kis programot fogalmazott meg! Az a baj, hogy más kérdéseiben pedig Észak-Koreát élteti, és "nemzeti kommunizmust" akar! -.-

2010. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

65-ös!

ez így jól hangzik, de "- Ezekhez erősíteni kell a reálképzéseket, és erőteljesen levágni a bölcsészképzések számaiból" nem ezt csinálják most is? ja és amúgy már középiskolában kéne nagy hangsúlyt fektetni a term.tudományokra, mert egy csomóan úgy kerülnek be, hogy felzárkóztató órákat kell venniük az alaptantárgyakból is!

2010. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!