Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha eleged van a Magyarországbó...

Ha eleged van a Magyarországból, hova utaznál? Melyik országba és miért?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben egyre többen, és főleg fiatalok utaznak külföldre, azzal a felkiáltással, hogy soha többet ide vissza. Szerinted mi a helyes út? A saját jóléted a fontos, vagy maga a magyar társadalom egésze a fontos? Ki a magyar társadalom egésze? ha itt maradsz, akkor továbbra is csak a magyar politikai elit gazdagodását segíted eéő, kell ez neked? Külföldön nem így van?
2011. aug. 14. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön is így van,csak amiért megdolgozol,azt ki is fizetik!!Meg tudsz élni belőle!!


A társadalmat érdekli az egyén?Nem!Akkor?Mi itt a kérdés?


Persze,hogy elmennék és a saját és a családom megélhetése a legfontosabb és nem a társadalomé,hiszen ez az 1 szaros,rövidke kis életünk van!Azt éljük méltósággal,emberi körülmények között,ha már megdolgozunk érte!

A társadalom pedig addig él,amíg akadnak szerencsétlenek,akik hisznek benne vagy mozgáskképtelenek ilyen szempontból,ill. amíg vannak olyanok,akik kihasználják önös érdekből a többieket,tehát a társadalom örökéletű.

A társadalom meg vállalja a következményét,ha elhajtja a népét és nem biztosít minden arra érdemesnek megfelelő megélhetést...!(bezzeg a gazemberek ingyen ellátást kapnak bizonyos helyeken)


Hogy hová mennék?Ez egyéntől függő.Én spec fázós vagyok,tehát valahová délre,ahol nem nagyon kell fűteni és sok a víz.:)

2011. aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hiába szeretem a hazámat, ha a hazám nem szeret engem.

Lassan közellenségnek érezhetem magam, mint átlagos, bérből élő ember két gyerekkel.

Nincs más lehetőség, elmegyünk a munka után. Hová? Ahol a munkából meg lehet élni.

Nem azért akarok dolgozni, hogy amíg egyesek luxuskocsival utazgatnak, 400 ezer kajajegyet kapnak, és szuper helyekre járnak havonta pihenni, addig nekem választani kelljen, hogy a számlát fizetem be, a hitelt fizetem, vagy enni fogunk ebben a hónapban.

Nem büdös a munka, nem is félek tőle, cserébe annyit várok, hogy ha keményen dolgozok, meg tudjam adni a gyerekeimnek, amire szükségük van, hetente egy-egy napot együtt lehessen a család, és ne szaladjon le a jeges sz.r a bokámig, ha elromlik a hűtő, mert elviszi az összes spórolt pénzünket egy ilyen "apróság", és két hónapig marad a zsíroskenyér.


Akinek elegendő az az élet, hogy napi 12órát robotol, nem látja a családját, nincs is magánélete (mert az már indok a kirúgásra), cserébe annyi pénzt kap, amiből a létminimumot soha el nem érve hulladék kajákon vegetál, a turkálóból vásárol, és élete végéig retteg, hogy megtarthassa azt az egérlyukat, ami az "otthona", az maradjon.


Nem beszélve arról, hogy már maga az állam különbséget tesz állampolgár és állampolgár között, van ami egyeseknek alapból jár, míg másoknak a fele se, miközben sulykolják, hogy ők is ugyanolyan magyarok, mint mi. Ezek után lesz.rom, mi lesz az itt maradó "magyarság egészével".

2011. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez nagy dilemma. Ha az ember ismer 1-2 nyelvet, egyszerűen csak nem országba, hanem bolygóba gondolkozik. Mától a Föld az én hazám, ennyi. Mindenhol élnek szimpatikus és kevésbé szimpatikus emberek, nem hiszem, hogy a magyar társadalom egésze megérdemli a tiszteletet.
2011. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Szerinted mi a helyes út? A saját jóléted a fontos, vagy maga a magyar társadalom egésze a fontos? Ki a magyar társadalom egésze?"

Szerinted? Egyszer élsz, nem? Nehogy már a kis szaros, egyszeri életemet is a hazára kelljen áldoznom. Én így gondolom. Szép dolog a hazaszeretet, de van egy határa. Már nem a középkorban vagyunk, ahol kizárólagosság volt.

2011. aug. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen bárhová mehetsz.

Választásod abban áll, hogy mit tartassz fontosnak, mi "boldogít", mit szeretnél elérni.

Ha több pénzt akarsz, mehetsz nyugatra, ha kiegyensúlyozott szeretnél lenni, akkor oda érdees menni, ahol jól érzed magad, mert nem minden a pénz.

Például összehozhetsz egy ki önfenttartó tanyát valahol Erdélyben, és eléldegélhetsz ott nyugodtan, stb stb...

A variciók határtalaok...

2011. aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk Szomáliába, egy évre. Utána, ha hazajövök, sokkal jobban meg fogom tudni becsülni azt, ami itthon körülvesz.
2011. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

USA, hogy miért?


- A munkámat megbecsülik, nem a kocsog főnök, és a droidok a felosztás.

- Élhető fizetés! Az átlagfizetés $3000 a szakmámban, ebből 1000 elmegy megélhetésre, mint hitel kaja és számlák, a maradék 2000el meg azt csinálsz amit akarsz.

- Élhetőbb kulturális környezet. Sokkal jobb esélyekkel indulsz, mint itt, ha esetleg olyan a származásod amilyen.

Ez a három indok nekem elég volt, hogy 5 éve már ott élek. Magyarországon mire jutottam volna szerintetek? Talán segélymunkás lehetnék, söpörhetnék az utcán, esetleg végezhetnék valami rabszolgamunkát havi bruttó 60ból.

2011. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

"Mondjuk Szomáliába, egy évre. Utána, ha hazajövök, sokkal jobban meg fogom tudni becsülni azt, ami itthon körülvesz."


Magyarország nem a szomáliai, hanem a közép-európai színvonalhoz képest áll nevetségesen!

2011. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
Svédország.
2011. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Svájc.
2011. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!