Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról amit...

Mit gondoltok arról amit egyszer egy kérdező kritizált? Azt, hogy a mi pénzünkön kitaníttatnak egy nagyon jó orvost, de ő meg elmegy egy magánkórházba dolgozni.

Figyelt kérdés

Neki az volt a baja, hogy a mi pénzünkön tanul, de mi nem kapunk az ő munkájából mert magánkórházban dolgozik.

De miért nem részesülhetne belőle valaki?

Ha megfizeti akkor megkapja.

Ugyanolyan mint egy tv. Minél többet fizetsz annál jobbat kapsz.

Minél többet fizetsz annál jobb orvost kapsz.

Mindenki részesülhet csak fizesse meg.


2010. dec. 2. 07:26
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%

"Ez tévedés! Sehol nincs leírva, hogy itt kell maradnia.

Nem dacból kéne válaszolni, hanem gondolkodni, hogy mit miért tesznek!"


nem tévedés. azért oktatjuk őket, hogy utána nekünk dolgozzanak. de valóban nincs sehol leírva. el kellene gondolkozni azon, hogy jól van-e ez így.


ebben semmi dac nincsen. egyszerű befektetés-megtérülés dolog. ha állambácsi valakit oktat, azt nem szívjóságból teszi, hanem azért, hogy aztán ez a valaki neki termeljen (adózzon). ha ez a valaki ezek után kimegy külföldre, akkor az állambácsinak ráfizetés.

2011. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
69%

Állambácsinak azt is figyelembe kell vennie, hogy már nincs vasfüggöny, mindenki ott dolgozik ahol tud.

Rosszabb fizetésért miért maradna itt?

"el kellene gondolkozni azon, hogy jól van-e ez így. "

Ki mondta, hogy jól van ez így?

2011. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

"Állambácsinak azt is figyelembe kell vennie, hogy már nincs vasfüggöny, mindenki ott dolgozik ahol tud."


eddig nem vette figyelembe, pontosabban gyurcsányék megpróbálták, de a szociális népszavazással ezt is lenyomták az emberek. majd eztán valószínűsíthetően figyelembe fogja venni. nem véletlenül csikorognak a fogak...


"Rosszabb fizetésért miért maradna itt?"

én mondjam neked, hogy hazaszeretet, becsület, gerinc... nem mondom.


azt értsd meg, hogy ez van. állambási nem tud pármilliárdot kirántani hirtelen a seggéből. az emberek csak azt akarják, hogy legyen szép kórház, meg sok-sok kedves, segítőkész orvos, meg nővérke, jól feszerelt kórtermek, meg babámf*sza, de tenni érte l*faszt sem akarnak, fizeni meg pláne nem. az a k*rva 300 korintot is simán leszvavazták. merthogy az ellátás ingyenes. ingyenes a f*szom. azt adókból meg járulékokból kell fizetni. kellene, ha az emberek fizetnének, csakhogy b@sznak fizetni. és ne gyere nekem azzal, hogy a politikusok így lopnak, meg úgy lopnak, mert a politukus csak abban különbözik a hétkoznapi embertől, hogy több a lehetősége. amit ő nagyban csinál, azt a kisember kicsiben csinálja. nem kell számla, mert akkor olcsóbb, megoldjuk ügyesbe, jó nekem a minimálbérre bejelentés is, a többit kapom zsebbe és hasonlók. hát akkor ez van van. no money az oktatásra, no money az egészségügyre, no money bármire, aztán szépen összeomlik majd az egész, és akkor a feketepénzeken majd nem autót, meg nyaralást, meg plazmatévét vesznek, hanem orvost maguknak. akinek meg tényleg nincs pénze az jó besz*pja. majd akkor jól meg lehet vergetni a vállát, hogy ingyenes mi...


"Ki mondta, hogy jól van ez így?"


én biztosan nem, nem is értem, miért velem kötözködsz...

2011. jún. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

"állambási nem tud pármilliárdot kirántani hirtelen a seggéből."


Meg lehet nézni, hogy mire költenek tök fölöslegesen milliárdokat. Innen indítunk.

2011. jún. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

"az a k*rva 300 korintot is simán leszvavazták. merthogy az ellátás ingyenes"


Úgy látom, hogy te elhiszed, hogy azok a 300 Ft-ok használtak volna.

2011. jún. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

"Meg lehet nézni, hogy mire költenek tök fölöslegesen milliárdokat. Innen indítunk."


indítsál. mire mész vele? semmire.

egyébként az oroszlánrészét belefizették szépen a nyugdíjba, meg a gyógyszerkasszába, meg úgy alleszusammen az egészségügybe, meg az oktatásba meg stb. az elmúlt huszonakárhány évben folyamatosan nem volt annyi bevétel adókból, járulékokból, mint ami kiment ilyen-olyan szociális ellátás címszó alatt. áltathatod magad azzal, hogy azért nem, mert ellopták, de a helyzet az, hogy azért, mert az emberek csak használni, meg részesülni, meg élvezni szeretnek, fizetni meg nem. éves szinten 10.000 milliárd a költségvetés. nem azon bukik el a dolog, hogy itt-ott valaki eltesz egy-két milliárdot.

a völgyhidat sem azért kellett megépíteni, mert valaki hidat akart építeni, hanem azért, mert a kb. egy tucat nyomvonaltervből kettő kivételével mindent megfúrt valami háromházas falu. maradt a völgyhíd, meg egy még délebbre futó nyomvonal, ami ugyanannyiba került volna. szépen le van írva az ÁSz jelentésben, el lehet olvasni.


"Úgy látom, hogy te elhiszed, hogy azok a 300 Ft-ok használtak volna."


egyrészt érdekes módon, amikor eltörölték, akkor ott sírtak a háziorvosok, hogy mekkora bevétel kiesés. akkor azért csak számított valamit... vagy te akkor még nem éltél? keress vissza az újságokban.

másrészt nem az a lényeg, hogy számított volna-e, hanem az, hogy azzal címszóval szavazták le, hogy ingyenes az egészségügy, mert az jár. majd most meglátják, hogy mi az ami jut.


magam részéről egyébként pont lesz@rom. én eddig is magánrendelésekre jártam, mert nem érek rá 1,5 hónapot várni egy időpontra, meg még órákat ücsörögni, hogy aztán meg se vizsgáljanak rendesen. akkor inkább fizetek, és max 2 napot kell várnom akármilyen szakrendelésre. és nem 300-at fizetek, hanem 10.000-t. a sok olcsójánosnak meg 300-hoz sem füllött a foga. elöbb utóbb majd megtapasztalják, hogy mennyi jut az ingyenért...

2011. jún. 14. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

"áltathatod magad azzal, hogy azért nem, mert ellopták, de a helyzet az, hogy azért, mert az emberek csak használni, meg részesülni, meg élvezni szeretnek, fizetni meg nem. "


saját magadat cáfolod meg :)

Ha nem fizetnének nem is mehetne szoc. ellátásokra.

én nem áltatom magam.

kicsit nézz körbe jobban, hogy hova folynak el a pénzek.

2011. jún. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

"és nem 300-at fizetek, hanem 10.000-t. a sok olcsójánosnak meg 300-hoz sem füllött a foga."


Gondolom, burzsuj létedre nem tudod, hogy van aki 300 Ft-ot sem képes kifizetni vagy el kell gondolkodnia, hogy aznap nem vesz kenyeret.

Rühellem a hozzád hasonlókat, akik azt hiszik, hogy mindenki saját jókedvéből nem tud megélni és lusta.

2011. jún. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

"Ha nem fizetnének nem is mehetne szoc. ellátásokra."


szerinted mire vettük fel azt a sok hitelt?

szerinted mire mentek el a privatizációs bevételek?


nézegesd meg az elmúlt évek költségvetéseit...

2011. jún. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

"Gondolom, burzsuj létedre nem tudod, hogy van aki 300 Ft-ot sem képes kifizetni vagy el kell gondolkodnia, hogy aznap nem vesz kenyeret."


tudod burzsuj létemre, nekem is vannak a hónap végén gondjaim, csak éppen nem engedhetem meg magamnak, hogy másfél hónapig várjak beállt derékkal, úgyhogy kénytelen vagyok fizetni. ez így nekem jobban megéri, mert így fizetést kapok és nem táppénzt.



"Rühellem a hozzád hasonlókat, akik azt hiszik, hogy mindenki saját jókedvéből nem tud megélni és lusta."


tudod játromban keltemben azt látom, hogy szinte az összes bolt televan álláshírdetéssel, van olyan ismerősöm, aki napi 3 órát buszozik, hogy dolgozhasson. az anyósom zsákfaluban él, le van százalékolva, mégis minden nap felszáll a buszra, hogy dolgozni menjen, az édesanyám 68 éves és dolgozik. ne mond nekem, hogy nincsen munka.

majd ha nem látok hírdetéseket, akkor elhiszem. addig meg maradok ennél: a többség nem akar dolgozni, vagy feketén dolgozik. aztán meg majd ott sír, hogy nincs nyugdíja. az én megtakarításomat meg államosították.

2011. jún. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!