Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó volt a szocializmusban?

Jó volt a szocializmusban?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Akkoriban nőttem fel. Nekem jó volt.
2010. dec. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
93%
Épp ma emlegettem a kolleganőimnek, hogy mennyivel jobb volt akkor. Biztos munkahely, évekig egy áron a kenyér, tej, BENZIN, stb.stb. Nekem jó volt. Még mi fenyegettük meg a főnököt, ha nem emel a fizun, kilépünk. Na ma már máshogy van :-((
2010. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Jobb volt.
2010. dec. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen jó. Nagy volt a termelés, rengeteget exportáltunk, gazdag ország voltunk. Ma meg csak hitelekből élünk.
2010. dec. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban tutira nem kellett amiatt aggódni, hogy mi lesz, ha kirúgnak, nem kapok másik állást, nem tudom fizetni a hiteleket és kivágnak a házamból az utcára...
2010. dec. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%
a közembereknek jó volt. az ország gazdaságának kevésbé.
2010. dec. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Akkor miért kellett változtatni? Illetve miért nem szavaz midnenki olyan pártra, amely visszahozná azt a rendszert?
2010. dec. 3. 17:35
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Idővel minden megszépül.
2010. dec. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"a közembereknek jó volt. az ország gazdaságának kevésbé."


Ez azért nem igaz. Mindenkinek volt munkahelye ezért nem kétmilliónak kellett eltartani nyolcat hanem nyolcnak kettőt. Ha napi kétórát hatékonyan dolgoztál már nyereséges volt a gyár.

2010. dec. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

akkor ki lehetett jönni egy átlag fizetésből, most diplomásként is nyomorgok.

ettől függetlenül azt mondom, hogy a szocializmus sehol a világon nem működik, mert a vezetők is emberek, azoknak meg maguk felé hajlik, meg a sógor, koma, a jóbarát, a mi kutyánk kölyke, az urambátyám.. Magyarország konkrétan a mai napig nem tudta ezt levetkőzni, és ez a dolog onnan az átkosból jön.

2010. dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!