Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valakinek a családjában,...

Valakinek a családjában, ismerősi körében van olyan személy, akit a munkásőrök ártatlanul megvertek vagy agyonvertek a szocializmusban?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Azért ne keverjük össze az ÁVH-t és a munkásőrséget mert nem volt azonos a tevékenységük!
2011. okt. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Anno 40 évesen az apám első négy fogát kirugták a munkásőrök,mert megtudták,hogy a nagyapát kuláknak bélyegezték meg Rákosiék.
2011. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs.
2011. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Amikor a keresztanyám babát várt egy munkásőr viccből hasbarúgta, mert az útszéli kereszthez virágot mert vinni. Szegény, elvetélt és utána nem lehetett gyerekük soha többé.
2011. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Ártatlan, kiskorú lányokat erőszakoltak meg, gusztustalan amit műveltek.
2011. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért ez nagyon durva :((( Hogy lehettek ennyire szemetek?
2011. okt. 14. 16:21
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
a munkásőröket úgy válogatták össze hogy a legszadistább, legbrutálisabbak legyenek a magyar emeberekkel, egy igazi csűrhe volt!
2011. okt. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kerdezo"!Ha komolyan erdekel!

[link]

2011. okt. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Pff... El is hiszem az itt állítottakat, nekem is meséltek az öregek a szép múltról. Pechünkre az alattunk lakó szomszéd is volt munkásőr, aki egy vérszemét hülye (nem állítom, hogy szoros az összefüggés a két tény között), ahogy a fia is, az apát az apám utálta, a fiát meg én, hisz hasonló aljas gazembert nevelt belőle.

Elvakultságról árulkodik, aki néhány ember alapján ítéli meg emberek bizonyos csoportját: bizonyára voltak olyanok is, akik nem jószántukból lettek azok, amik és ha oda került volna sor, hogy meg kellett volna szólaltatniuk azt a hangszert, melynek mennydörgő hangjai az utolsók lettek volna, melyet egyesek hallhatnak az életben, megtagadták volna a parancsot. De a tippem az, hogy Ők vajmi kevesen voltak. A többségük engedelmeskedett volna a végzetes parancsnak...

Én is úgy hallottam, hogy többségük önszántából lett az ami... A magánvéleményem ezzel szemben az, hogy nem, nem önszántukból, ők már olyannak születtek.

Persze, hogy a legtöbbjük nem ártott munkásőri minőségében senkinek, de mi lett volna, ha...

Ha most toboroznának egy hasonló szervezetbe, akármilyen "de jó élet, ennél szebb sem lehet" és "nem kel dolgoznod, cserébe kapsz sok juttatást" propagandával csalogathatnának, nem jelentkeznék. Szeretem a munkámat, ahogy az apám is szerette a sajátját és dolgozott is becsülettel, segített akinek tudott és kitanított egy új generációt.

Nekem ne fényezze senki a munkásőröket és ne firtassa a tájékozatlanságomat (mert hogy sokat hallottam és olvastam a témában) mert hiába fárad.

2011. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Visszatértem még egy válasz erejéig, itt belinkelt valaki egy cikket... Olvassátok el az elején az esküt. Nekem azok a jó, régi gengszterfilmek jutottak erről eszembe, mikor védelmi pénzt kértek a boltosoktól a bűnbandák. Ha rosszul viselkedett a boltos, azaz a védenc, elintézték, zokszó nélkül. Valójában éppen a védelmezőktől kellett volna valakinek megvédenie őket valakinek. Elgondolkoztató nem?
2011. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!