Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a magyarok (azokat...

Igaz, hogy a magyarok (azokat kivéve akik köcsögen viselkednek) az egyik legtoleránsabb nép Európában?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 18:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
51%
Nem igaz. Alig van ember,aki toleráns a másikkal.
2010. dec. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
33%
ugyanezt hallottam a portugálokról, spanyolokról, németekről, horvátokról, olaszokról,stb. nem tudom, hogy mi az igazság, de tény, hogy alapvetően egy kedves, vendégszerető nemzet vagyunk. de ez az én véleményem...
2010. dec. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
26%
Viccelsz? A magyarok iszonyúan rasszisták. Márpedig aki rasszista, az nem toleráns.
2010. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Szerbekhez, szlovákokhoz, osztrákokhoz, románokhoz, ukránokhoz képest sztem nagyon is toleránsak vagyunk
2010. dec. 16. 18:25
 5/32 anonim ***** válasza:
40%
Magyarország pont hogy nem toleráns, annyira konzervatív az emberek felfogása, hogyha valaki újít azt leszólják. Lassan fejlődik az emberi gondolkodás Magyarországon sajnos. Aki meg nem ért velem egyet, ne csak lepontozzon, hanem írja le, hogy miért nem?
2010. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a szerbekhez képest elég toleránsak vagyunk(saját tapasztalat)egyszer a házunk előtt lerobbant egy külföldi autó apám és nagyapám segítettek megjavítani pedig a csávó külföldi volt és csak annyit tudott mondani,hogy "water"kicseréltek neki 2 csövet vagy nem tom mit és kész még fizetni is akart de nem fogadtuk el.Amikor meg Bulgáriába mentünk nyaralni csapatban 3 kocsival akkor az egyik kocsi szerbiában lerobbant és a kutya nem figyelt ránk senki nem állt meg pedig kisebb dugó is volt.
2010. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Mikor hallottál te olyat, hogy Magyarországon "németverés" "románverés" "franciaverés" "melegverés" "négerverés" vagy bármilyen más hasonló esemény lett volna, amikor a helyi lakosságból egy csoport szervezetten összever vagy bántalmaz egy olyan embert vagy embercsoportot aki valamiért más?


Mikor akart 1990 óta bármilyen politikus szándékosan hátrányos helyzetbe keverni, vagy kitoloncolni bármilyen országunkban élő más nemzetiségi csoportot?


A Rákosi-korszak óta mikor volt itt valláskorlátozás?



Ellenben Szerbiában meg hasonló országokban, gyakran történnek ilyesmi esetek, Ausztriában meg abszolút nem burkoltan folyik az idegenek elleni rasszizmus...

2010. dec. 16. 18:37
 8/32 A kérdező kommentje:

Ja és még valami:


A statisztikák szerint a magyar útlevés bizosítja az egyik legnagyobb szabadságot a világban való utazgatásra, mivel egy csomó más ország, annyi más országgal van rossz viszonyban, hogy gyakorlatilag az ottani állampolgárok világútlevélnek mondott okmányával valójában csak a világ fele vagy negyede érhető el.

2010. dec. 16. 18:42
 9/32 anonim ***** válasza:
50%
Természetesen igaz.
2010. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
61%

A politikánk lehet. De ha a hétköznapi embereket nézed, akkor ha levonod a "köcsögen viselkedőket", a rasszistákat, a xenofóbokat, az antiszemitákat, a nácikat, a homofóbokat és a hungaristákat, akkor kb. marad a lakosság 5-10%-a.

A magyar egy borzasztó intoleráns nemzet.

Szabó Dezső épp azt fogalmazta meg, hogy a magyarság egyik alapvonása az antiszemitizmus. Ez neked tolerancia? Vagy az tolerancia, hogy kövekkel dobálják a melegfelvonulást? Vagy hogy ezrek, mit ezrek? tízezrek vonulgatnak az utcán üvöltözve, hogy nyírjuk ki az összes cigányt? Vagy az tolerancia, hogy szinte havonta előkerül egy idióta (néha egy egész csoport) aki(k) csak azért lő le, ver agyon, gyújt fel embereket, mert cigányok? Vagy az tolerancia, hogy ha valaki már Romániából jön, az mocskos román és már nem is ember? Vagy az tolerancia, hogy valakit, akinek más a politikai nézete, azt lehazaárulózzuk, lezsidózzuk, leantimagyarozzuk és legszívesebben kitaposnánk a belét? Ez tolerancia?

Valóban vannak olyanok, akikre mindez nem jellemző, de erősen kétlem, hogy a lakosság felénél többen lennének, és még abból az 50%-ból a java rész is hasonlóan gondolkodik, csak nem ennyire radikális. Illetve sokan vannak azok is, akik nem tesznek semmit ellenük, csak sápítoznak, hogy milyen sz@r ez az ország. Ez nem tolerancia.

Szerintem sokkal inkább megfordítva igaz. Azokon kívül, akik normálisan viselkednek, a magyarok a legintoleránsabb nép Európában.

És ezt nem azért mondom, mert én is azok közé tartoznék, akik utálják az országot és sikknek tartják szidni, hanem mert ez az igazság.

2010. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!