Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a magyarok (azokat...

Igaz, hogy a magyarok (azokat kivéve akik köcsögen viselkednek) az egyik legtoleránsabb nép Európában?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 18:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
56%

"Mikor hallottál te olyat, hogy Magyarországon "németverés" "románverés" "franciaverés" "melegverés" "négerverés" vagy bármilyen más hasonló esemény lett volna, amikor a helyi lakosságból egy csoport szervezetten összever vagy bántalmaz egy olyan embert vagy embercsoportot aki valamiért más? "


Viccelsz? Csak ezzel van tele a híradó.

A külföldieket meg azért nem verjük annyira, mert jóval kevesebb van nálunk, mint másutt.


"Mikor akart 1990 óta bármilyen politikus szándékosan hátrányos helyzetbe keverni, vagy kitoloncolni bármilyen országunkban élő más nemzetiségi csoportot? "


Vona Gábor azt nyilatkozta, hogy koncentrációs táborba kéne zárni és kitelepíteni a cigányokat.

2010. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi toleráns nép lennénk? Nem hiszem. Abban igazad van, hogy a Magyar útlevélbe nem igazán kötnek bele, velünk valahogy általában barátságosak mindenhol mert nem vagyunk "mindenkinyakáramászó" nagyhatalom. Leszámítva a szomszédos országokat ahol már jól ismernek minket. A szlovákok politikája pl. nem valami baráti. Na meg ez a fene nagy demokrácia miatt minden hottentotta csavargó népség átjáróháza, úticélja lettünk. Más országok simát lehúzzák a rolót vagy kitoloncolgatnak, mi meg mindenkit beengedünk, és eltartunk. De nézd meg a Magyart egymás közt. Irigység, taposás, pofázás, mindenki akkora király,10 emberből 9 képtelen megállni, hogy ne szóljon be gorombán valamiért amiért szépen is lehet szólni, nem vagyunk képesek egymással tisztességesen bánni és viselkedni. Mindenkinél okosabbak vagyunk mindenkit kioktatunk aztán meg mégse megy ez az ország sehová mert az összetartásnak és a toleranciának, türelemnek és megértésnek a szikrája nincs meg ebben a népben. Még külföldön is csak furni tudjuk egymást. Ha belegondolok, hogy a japánokat a földig gyalulták az atombombával most meg hol tartanak...Persze nem vitatom van rá okunk, hogy pipák legyünk de én még a saját gondjaim miatt nem rúgtam bele ok nélkül másba. 17 évig foglalkoztam emberekkel, de már a 2.év után elegem volt egy idegroncs lettem, de nem volt lehetőségem váltani. Most "végre" munkanélküli vagyok és amikor megkérdezte a munkaügyis mentorom, hogy mit képzelek el azt mondtam: bármit csak ne emberekkel kelljen foglalkozni mert akkor fejbe lövöm magam. Olyan alacsonyszintű viselkedéskultúrával rendelkezünk ami már szégyen. Régen a Magyart barátságos vendégszerető népnek tartották, most meg arról vagyunk híresek, hogy lehúzzuk a túristákat. Ők meg viszik a világban szét a "Jóhírünket"

Ja négerverés. Hát már igencsak jópár éve hogy pár skinhead leszurt egy fekete egyetemistát egy metroaluljáróban csak mert fekete volt. És ne felejtsük el, hogy anno elég nagy port kavart fel, hogy néhány budapesti bárban nem szolgáltak ki feketéket mert úgy gondolták a tulajok, hogy ha fekete akkor balhés. A pultos csaj nem merte vállalni a nevét, de elmondta, hogy ez főnöki utasítás. Abban viszont igazad van, hogy nem igazán jellemző a magyarra a mindennapos tömeges idegenverés ilyen téren egy kicsit higgadtabbak vagyunk de azért néha hozzuk a formánkat,de sajnos egymás közt is és ez az egészben a legrosszabb. Pedig ennek a népnek megvan a magához való esze, és többre is vihetnénk mert többre vagyunk képesek, de a legnagyobb akadályt mi vagyunk saját magunk számára. Tisztelet a kivételnek mert még vannak egy páran szerencsére akikre büszkék lehetünk.

2010. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
48%
kelethez képest igaz, nyugathoz képest nem. ez a válasz egyébként a legtöbb dologról elmondható magyarországgal kapcsolatban.
2010. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem túl toleránsak vagyunk...


Vagy nem értem... melyik külföldinek kéne még kinyalnom a seggét, hogy megfeleljek saját magamnak és neki?

2010. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
37%
igen, mert eltűrnek mindent
2010. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
46%

"Hát ezeket nem tudom, honnan vetted, de ha a 2 közül bármelyiket bebizonyítod, akkor minden ingóságomat a cigányoknak adom, a pénzemet neked, és hivatalosan is visszavonom az ostobává nyilvánításodat."


Személyeskedünk, személyeskedünk?

Na jó, egy kicsit túloztam. De hol hallod külföldön ismert közszereplők szájából, hogy a cigányokat így kéne kiírtani, meg úgy deportálni? Magyarországon ez egyáltalán nem ritka.

Nem akarok megnevezni szervezeteket, mert még leordítják a fejem.

De pl., mint már említettem, Vona Gábor arról beszélt, hogy a cigányokat koncentrációs táborokba kell zárni. És ő egy párt elnöke. Méghozzá nem is egy utolsó kis sehonnai párté.


A linkeidhez kapcsolódva, tagadtam én, hogy meg van az okunk nem szeretni őket? De attól még az rettentő nagy intoleranciára vall, hogy egy egyáltalán nem jelentéktelen kisebbség ezért ki akarja irtani őket.


"Külföldiekkel? A turistákkal elképzelhető, én sem hallottam még, hogy mondjuk Francia turistát megvertek magyar szélsőségesek. "


Nem csak úgy lehetsz intoleráns, ha megvered.

Úgy is lehetsz, ha pl. nem vagy hajlandó valakit kiszolgálni, csak mert mondjuk franciául kéri. Még akkor sem, ha érted. Vagy pl. azért nem szolgálod ki, mert néger. Mint arra fentebb írtak példát.


"Melegekkel? Azt nem hinném. Mikor már 2 férfi tangában nyalja egymás testét, akkor elszakad a cérna, és repülnek a tojások. "


Ad egy: A politika toleráns. Ezt senki nem tagadja. De a közemberek egyáltalán nem.

Tudtommal sehol a világon máshol nem fullad botrányba minden egyes évben a melegfelvonulás.

Én sem pártolom. Szerintem is túlzás már, de én nem megyek ki köveket dobálni, és pont az az intolerancia jele, hogy ezt csináljuk és nem higgadtan beszélünk arról, hogy ezt mégse kéne. (Mármint a felvonulást.)


"Nemzeti kisebbségekkel? azt is el tudom képzelni, bár elég kevés van belőlük. "


A cigányokon kívül valóban nincs bajunk a kisebbségekkel. De azzal a pár ezer fővel nem is nagyon lehet.

2010. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
46%

"ki csak a cigányokat gyűlöli az is rasszistának számít? "


A rasszizmus emberek származás szerint csoportokba való sorolását és a csoportok rangsorolását jelenti.

Ha már azt mondod, hogy vannak a cigányok és a nem cigányok, és azt mondod, hogy a nem cigányok jobbak, "felsőbbrendűek", mint a cigányok, az már rasszizmus. Mégpedig azért, mert te mondod meg, hogy ki a cigány és nem érdekel, hogy ő minek vallja magát.

2010. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%
Magyarok toleránsak! Mi a fszt nézze??
2010. dec. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet minket általánosítani.

Egyszer egy részeg pali elesett előttünk az utcán biciglivel.Anyám kiment és szó nélkül segített neki felállni pedig részeg volt a pasi.Azt mondta nem nevetni kell,hanem segíteni neki.De vannak olyanok is,akik leszólnak embereket az öltözködésük miatt...stb. Sajnos több ilyen van manapság és úgy veszem észre itthon divat utálni a cigányokat,a románokat...Jó valahol jogos a mi részünkről,mert amit művelnek ebbe az országba a külföldiek...de ebbe ne menjünk bele...A nyugati népeknek meg mind nyaljuk a seggét,hogy jó véleménye legyen a magyarokról...Tegnap voltam bent a bátyjámnál,a munkahelyén van egy csaj,aki lengyel,de el van magától szállva,mert ki van nyalva a p*csája!!!

2010. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
35%

"Én is toleráns vagyok csak a cigányokat utálom mint a szart."


Akkor nem vagy toleráns.

Sőt, rasszista is vagy. Mert gondolom nem kérdezed meg, hogy ő micsoda, csak ránézel és azt mondod, hogy ő cigány, ezért utálom.

Na ez a rasszizmus.

2010. dec. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!