Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg kell nekünk (meg a...

Tényleg kell nekünk (meg a nyugatnak) a több bevándorló meg a több újszülött?

Figyelt kérdés
Azt mondják kevés a gyerek, nem lesz aki eltartson minket. De mi a helyzet valólyában? 20 éve nyögvenyelősen de működik a gazdaság. Magyarul ez a kevés termelő polgár is elég volt az állam fenntartásához. Miközben megengedhettük magunknak, hogy több millió egészséges ember munkanélküli legyen, meg álrokkantnyugdíjas. 800 ezer rokkantnyugdíjasból kb 500 ezer munkaképes, kamurokkantosított. Tehát már ezek kiváltanak ha termelnek, 500 ezer bevándorlót, nem beszélve, hogy így nem kell eltartani őket. Mellette ott van a kétmillió munkanélküli, tehát megint megvan 2 millió bevándorló kiváltója. Ez már kétmillió 500 ezer ember. Ha ezek azért inaktívak, mert nem tud a gazdaság nekik munkát adni, akkor minek kell több gyerek. Hogy a jövőben őbelőlük is kiváljon a milliós munkanéklüli, álrokkant embertömegünk, akiket el kell tartani? Minek engedjük be a bevándorlókat, amikor ennyi egészséges munkanélküli, munkakerülő álrokkantunk van? A bevándorló mivel más ember?? Azonkívül, hogy csak gond van a bevándorlókkal később? Minek a több újszülött, mint ami születik, ha a ma sem, és 20 év óta sem tudunk 2 és fél millió embernek munkát adni? Attól, hogy megszületnek, még nem fognak eltartani minket... Ugyanolyan hányaduk lesz munkanélküli, munkakerülő, adócsaló, álrokkant a jövőben majd ,mint a 20 éves multtal rendelkező köztársaságunknak volt. Hogy van ez?
2010. dec. 20. 00:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

"20 éve nyögvenyelősen de működik a gazdaság."

Hitelekből.

"Miközben megengedhettük magunknak, hogy több millió egészséges ember munkanélküli legyen, meg álrokkantnyugdíjas."

Volt ilyen? Durván nálad 3 Millió emberből 500E dolgozott.


Azért kell a bevándorlókat beengedni, mert mi lenne ha te akarnál más országba menni? Te nem szeretnéd, hogy beengedjenek?

2010. dec. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én nem akarom, hogy bevándorló legyek... nem tudnak annyit fizetni, hogy elhagyjam a hazámat. Lehetőleg ide se nagyon jöjjenek idegenek... Nem olyan jó az, csak egy téveszme az, hogy jó.
2010. dec. 20. 01:30
 3/24 A kérdező kommentje:
Akkor számoljunk... 10 millió magyar állampolgár van, adok neked 6 milliót öregnek, rokkantnak, gyereknek, stb. Olyan 4 millió munkaképes van. Ebből 2 millió ha aktív... Akkor is marad 2 millió lógós. És így még nagyvonalúan számoltam. Az államadósségról annyit, hiába vagyunk fülig eladósódva, de 20 év olyan nagy idő, hogy bizonyos egyensúly van a kiadás és a bevétel között, az állam fenntartható volt 20 évig... Hangsúlyozom 20 év!!! Óriási idő... Tehát van egyensúly, van amíg van 2 millió munkaképes henyélő ne jöjjenek ide idegenek.
2010. dec. 20. 01:43
 4/24 anonim ***** válasza:
Nekem sem hiányoznak a bevándorlók. Szerencsére ide még nem települtek nagy tömegek, legalább ezt az örömöt hagyják meg a népnek.
2010. dec. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

20 év ebben az esetben nem hosszú idő,csak 1 generáció...

Egy kicsit gondolkodni kéne ám...

HA most hirtelen senki nem szülne gyereket akkor kimaradna 1 generáció.Ez azt jelentené,hogy te aki most felnőtt dolgozó ember vagy,mire nyugdíjas leszel nem lesz aki finanszírozza a nyugdíjadat,nem lesz utánpótlás..Ez egy körforgás.. Most az öregek nyugdíját abból fedezik amit a dolgozó fiataloktól vonnak le nyugdíj előleget.. Azok az öregek akik egész életükben "lógtak" vagy éppen hogy csak dolgoztak,nos azok ma vagy nem kapnak nyugdíjat vagy minimálisat..

Ha te leszel nyugdíjas ki fog fizetni nyugdíj előleget ha nem lesz az újabb generáció?

A bevándorlókról meg nem is érdemes beszélni,mert az mindig is volt,és lesz is..Ahogy itt a GY.K-n is olvashatod nap mint nap sokan elhagyják az országot egy jobb élet reményében vagyis ők is valahol bevándorlók lesznek..és sokan jönnek a mi kis országunkba is..Ez van..

2010. dec. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk, hogy tényleg ez van. És mikorra fogy el a hazai tartalék, ami kétmillió a lógósból áll? Mikor szorulunk rá majd a bevándorlókra, meg a gyerekekre? Nem jó dolog idegennek lenni, meg nekünk se jó ha idegenek jönnek ide. Valamit tenni kell legalább az ellen, hogy ide ne jöjjenek. Egy téveszme ez az egész unió... Tessék már megérteni, hogy az emberi természettel ellenkezik, hiába van a bibliában meg mit tudom még hol, hogy jó... nem jó!!
2010. dec. 20. 02:04
 7/24 anonim ***** válasza:

milyen jól tudod az adatokat... -.-

[link]

itt nézelődj

2010. dec. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem kell sokat várni csak 1-2 generáció kiesést..vagyis 20-30 évet...

A bevándorlókkal nem tudom mi a bajod...Inkább az a szomorú,hogy világra jössz,és nem utazhatod be a földet,mert határok vannak..Engem személy szerint nem zavarnak a bevándorlók..Ahol dolgoztam ott is voltak,és nem veszik el a munkát..Csak hát a magyar nem hajlandó elmenni 70.000 forintért dolgozni,míg a bevándorló akár 60.000 is elmegy...Ha a magyarok nem csak rínyálnának,és nem avval jönnének,hogy "de hát van egy diplomám,nehogy már kétkezi melót dolgozzak hetvenezerért!" ( persze a diploma semmire sem jó) akkor esetleg többen dolgoznának,és kevesebb esélyük lenne a bevándorlóknak...

Így engem nem zavarnak mert az én munkámat nem veszik el,én elmegyek ha kell egy gyárba is dolgozni ha nincs más..

2010. dec. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem ásom bele magam annyira, csak józan paraszti ésszel gondolkodom... Nem vagyok FIDESZ párti, de ha a FIDESZ 2 millió munkahelyet akar teremteni, akkor csak van kétmillió aki nem dolgozik (minimum), bár én tőlük függetlenül számítottam, saccoltam.
2010. dec. 20. 02:13
 10/24 A kérdező kommentje:
02:11 Mi magyarok olyan fekete fehéren gondolkodunk... Figyusz, nem avval van baj, hogy ma, meg még 10 évig a bevándorló dolgozik mintaszerűen olcsón.... Csak ha megszaporodnak idővel, majd meglátod mekkora probléma lesz. Sok jót is írtál. Ez az egész utazgatós, "a világ népei egyesüljenek" stb. téveszme, amit bedumálnak az embereknek, ez is ellenkezik az emberi természettel...
2010. dec. 20. 02:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!