Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pozitív, vagy negatív dolognak...

Pozitív, vagy negatív dolognak tartjátok, hogy Magyarországra még nem költözött be annyi bevándorló Európán kívüli helyekről, mint Nyugat-Európába?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút pozitív!


Ne érts félre, nem rasszista vagyok, hanem baloldali, én örülnék, ha új emberekkel és kultúrákkal ismerkednénk meg. Viszont látjuk a példát Nyugat-Európából, hogy ott mivel küzdenek a kormányok. Életemben idáig egyszer voltam Párizsban, pár éve, egyetlen napra, pont akkor furikáztak szirénázva páncélozott rendőrségi járművek a champs elysée-n. Nos, ebből nem kérünk. Ráadásul a gettósítás annál gyorsabban halad, minél több bevándorló van.

2011. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Dehogynem koltozott. A ciganyok kik? Azert mert ez a bevandorlas nem a 20. sz. masodik feleben kezdodott, attol meg ua. a problema. Ha arra gondoltal, hogy nem vagyunk ugy tele afganokkal, arabokkal, perzsakkal meg torokokkel, mint a nemetek, akkor arra az a valaszom, hogy hal´Istennek, mert meg a ciganyok integraciojaval sem tudott a mindenkori kormany megbirkozni.
2011. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is baloldali vagyok és pont ezért tartom pozitív dolognak. Az emberek életminőségét nagyban befolyásolja egy országban lévő élet nyugodtsága, az ország élhetősége. A tapasztalat az, hogy olyan országokban ahol magas a más kultúrából jött bevándorlók száma (Anglia, Franciaország pl.) a kultúrális különbségek, félreértések miatt, különösen a nagyvárosokban, leromlottak az életkörülmények, veszélyesebbé váltak egyes környékek, Európába nem kívánatos, negatív, amerikai-stílusú jegyek jelentek meg az életvitelben.
2011. máj. 4. 14:45
 4/8 A kérdező kommentje:
Én a cigányokat magyaroknak tartom. Nincs köztünk olyan nagy különbség, mint amekkora a különbség köztünk és az indiaiak, arabok között.
2011. máj. 4. 14:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amugy elso valaszolo vicces vagy, mert attol, hogy baloldali vagy, meg lehetsz rasszista, a ketto nem zarja ki egymast. Amugy a valaszod tobbi resze igaz.


Nyugat-Europa most kapcsolt csak, hogy kene vmit kezdeni a bevandorlokkal. Hazakuldeni nem tudjak oket, hiszen nagyreszuk mar masodikgeneracios (vagy harmadik) bevandorlo, teljes jogu allampolgarok, es az elsogeneraciosok nagyreszet sem lehet, mert a csaladjuk mar ott van. Ez a forrasa annak is, hogy a mai napig egyre tobben be tudnak jutni es itt, a Schengeni ovezeten belul tudnak maradni.


Amugy sok sikert torokkent Nemetorszagban egy normalis allas keresesehez, meg akkor is, ha ott szulettel es amugy megfelelnel. A franciak se kulonbek. Ennyit arrol, amikor a jopofa nyugatiak elhordjak a magyarokat mindennek, hogy mi hogy banunk a ciganyokkal.

2011. máj. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
En nem tartom oket magyaroknak, de ok sem magukat. De ez alapvetoen nem lenne baj, nem elkepzelhetetlen, hogy ket nemzet eljen egy orszag teruleten egymassal bekeben. Amugy a kulonbsegek foleg vilagnezeti es kulturalis jegyekben jelennek meg, ahogy te is emlitetted, kerdezo, es pont ezert nem magyarok. Nekem inkabb az tetszik, ami mostanaban van elterjedve, hogy aki gazdag az mindjart zsido is. Szerintem amikor nem tudod vkirol eldonteni, hogy o most magyar vagy nem magyar, akkor mondhatsz vkit magyarnak. A ciganyokra ez nem igaz. Es nem a borszin, ami elvalaszt minket, hanem viselkedeskulturabeli, mentalitasbeli kulonbsegek.
2011. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy túlnyomórészt homogén a lakosság, ettől függetlenül szigorítanám a bevándorlókra vonatkozó dolgokat (főleg a kínaiakkal és az arabokkal kapcsolatban).
2011. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egyik az, hogy a nyugat sem tudja integrálni a bevándorlókat, mégpedig azért, mert nem is akarnak integrálódni. Példa erre, hogy egyre több mecsetet húznak fel, és még a befogadó ország nyelvét is csak ímmel-ámmal beszélik, vagy egyáltalán nem is, továbbá olyan fokú a bűnözés a bevándorlók körében, mint nálunk a cigányoknál. Számomra rejtély, hogy ennek ellenére a nyugat miért engedett be az európaitól ennyire eltérő viselkedésű és kultúrájú bevándorlókat. Az oké, hogy egy vékony rétegük beilleszkedik, na de mi van a többivel? Mert az egy dolog, hogy munkaerőhiány miatt kellenek, de a java részük teljesen képzetlen. Na már most ha a nyugatnak ennyi gondjuk van, és ők sem tudják integrálni őket, akkor mit akarunk mi? Szintén nem tudjuk integrálni a cigányokat, mert nem lehet, és ez főleg az ő ellenállásukon bukik meg. Mihez kezdenénk egy kazal bevándorlóval még a cigányok tetejében? Ennek fényében pozitív dolognak tartom, hogy viszonylag homogén ország vagyunk.
2011. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!