Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha felkelés/forradalom/szabads...

Ha felkelés/forradalom/szabadságharc indulna a kormány ellen tavasszal, részt vennél benne?

Figyelt kérdés

Nem toborozni akarok, csak érdekel, hogy ti mennyire érzitek súlyosnak a helyzetet, és mennyire vagytok hajlandók tenni ellene.

A tisztesség úgy kívánja, hogy én is válaszoljak erre a kérdésre. Én részt vennék.

Abban nem vagyok biztos, hogy 2011-ben lesz komolyabb megmozdulás, de azt már biztosra veszem, hogy ha jogállami eszközökkel nem sikerül, akkor agresszív eszközökkel fogják megdönteni az Orbán-kormányt. Remélem, az utóbbira nem kell sort keríteni.

Na jó! Ha a kormány jobb belátásra tér, nem rombolja tovább a demokráciát, és átalakítja az új médiatörvényt, akkor a seggemen maradok, és a kormány is a helyén marad.

(Orbán rendkívüli lehetőség előtt áll. Nem értem, miért megy ilyen messzire.)


2010. dec. 29. 05:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%

Ha az ország 80% megy, akkor megyünk.De ha csak 20 ember vállalkozik azt agyba főbe verik.Lecsukják, akkor nem megyünk.


Gyurcsánynál is kevesen küzdöttek.


Amig a 2 nagy hatalom ott van ugysem lesz változás.Fletó most is ott vigyorog a parlamentbe mintha semmi nem történt volna.

2010. dec. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
48%

Ja, ja, még a háziállataimat is vinném, hogy minél jobban összeszarjuk-hugyozzuk az országház környékét.

Lássa már az hülye Orbán, hogy mit műveltetett néhány éve a csőcselékével.

2010. dec. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
23%
ez egy jó kérdés, kíváncsi leszek a további válaszokra! Majd meglátjuk...
2010. dec. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
52%
Mindig sz..ban voltunk, de most aztán betelt a pohár. Én még ennyi elkeseredett és depressziós embert, mint amennyien most vannak Magyarországon, csak elvétve akadt pár évvel ezelőtt. Izzik a levegő a dühtől és az indulatoktól, ezt a negatív rezgést lehet az egész Országunkban tapasztalni. Napi változások, amit előző nap mondtak, már másnap nem úgy van. Felfog lázadni a népünk, és megbuktatja ezt a kormányt, ha nem szépen, csúnyán.
2010. dec. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
45%

Igazából szerintem semmi értelme...tudom, tudom, akkor maradok az a birka, aki inkább tűr és tűr.

Orbánék még szerintem kb. 2 évig szívatnak minket, aztán tesznek valamit, amit a sok gyökér újra benyel választások előtt. Újraválasztják őket, és kezdődik minden elölről.


Én annyit teszek, hogy 2014-ben ismét a Jobbikra rakom az x-et, csak tartsanak ki.

2010. dec. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Kokas Lajos ***** válasza:
52%

Valóban egyre rosszabb a helyzet és ebben az összes előző kormány hibás, de leginkább azok az emberek, akik folyton változást és jobb életet követelnek (akár erőszakosan is), de semmi elképzelésük nincs arról, hogy kéne megvalósítani! Ne tessék forradalmat csinálni, ha nincs konkrét alternatíva, ami a jelenlegi állapotnál jobb lenne.

Egy teljesen leromlott helyzetben, nem biztos, hogy teljesen eredménytelen a diktatúra. A kérdés, hogy öncélú, vagy tényleg az ország helyzetét hivatott javítani. Megfigyelhető, hogy egy cél nélküli társadalomban a baromi nagy demokrácia, csak fejetlenséget szül. Évek óta úgy választ az emberek többsége vezetőt, hogy ki az aki nem kell (lásd: kérdező). Tessék politizálni, tessék megoldásokat keresni. Nincs az a kormány amelyik egy bárhonnan jött ötletet a sutba dobna, ha az komoly gazdasági előremozdulást eredményezne! A " csináljunk forradalmat" természetesen nem ez! 2011-ben egy forradalom, csak arra lenne jó, hogy megint egy csomó mindent összetörjenek. Tessék gondolatokat, alternatívákat mondani! Hozzunk létre egy olyan oldalt, ahová bárki felteheti az országjobbító gondolatát (persze nem azokra céloztam, hogy: "Ov, vagy Gyurcsány nélkül szebb lenne a világ"), pozitív, előremutató gondolatokra lenne szükség.

2010. dec. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
34%

Nem, mert igazi magyar vagyok, és majd megvárom, amíg mások cselekednek helyettem.

Most írhatnám, hogy viccen kívül, de ebben semmi vicc nincs, tényleg ilyenek a magyarok.

Meglapulnak, kivárnak, féltik a rongy életüket, és még akkor sem cselekszenek, amikor már a saját személyes érdekszférájuk kerül veszélybe.

Úgy élnek itt, mintha csak ők léteznének az országban, és csak az számítana, ami velük, és esetleg szűk körükkel történik. A többi ember számukra nem honfitárs, hanem a legjobb esetben is semleges élőlény, akit el kell viselni.

Ezért vigyorog még ott Gyurcsány, ezért csinál majd azt, amit akar Orbán, ezért leszünk mindig a 10 millió Magyarország jelképe. Amíg ki nem halunk/be nem hódolunk megint.

2010. dec. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó!

Valamilyen szinten igazad van. De azt azért ne várd el senkitől, akinek mondjuk még biztos az állása, hogy kockáztatja a szabadságát azért, mert másnak nagyon rossz...ez azért sehol sincs így!

Én például azért, mert jövőre 3000 Ft-al kevesebbet kapok, nem fogok kimenni törni zúzni...mert nyilvánvaló, ha kormányt akarsz dönteni, akkor oda kell b@szni keményen. És ha én kerülnék kilátástalan helyzetbe, én sem várnám el attól, akinek munkahelye, családja van, hogy csak azért mert nekem meg másnak rossz, azért ő kockáztasson.

2010. dec. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Kokas Lajos ***** válasza:
64%

Valaki írja már le, hogy mi és mennyivel lesz jobb, ha od@b@szunk, vagy megdöntünk, esetleg ledöntünk!!!!! Én hajlandó vagyok akár elől is menni (nem szoktam ebből viccet csinálni), de csak azért, hogy csináljunk valamit, ne unatkozzunk otthon, azért engem ne hívjon zászló alá senki!!! Tessék megmondani, miért érdemes csinálni9!!! Ja és az nem lehet érv, hogy azért, mert ez nem jó!!!!

Tényleg megköszönném a választ!

2010. dec. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt Kokas Lajos!

Megfordítanám a kérdését: hogyan döntene meg egy kormányt?

2010. dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!