Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha felkelés/forradalom/szabads...

Ha felkelés/forradalom/szabadságharc indulna a kormány ellen tavasszal, részt vennél benne?

Figyelt kérdés

Nem toborozni akarok, csak érdekel, hogy ti mennyire érzitek súlyosnak a helyzetet, és mennyire vagytok hajlandók tenni ellene.

A tisztesség úgy kívánja, hogy én is válaszoljak erre a kérdésre. Én részt vennék.

Abban nem vagyok biztos, hogy 2011-ben lesz komolyabb megmozdulás, de azt már biztosra veszem, hogy ha jogállami eszközökkel nem sikerül, akkor agresszív eszközökkel fogják megdönteni az Orbán-kormányt. Remélem, az utóbbira nem kell sort keríteni.

Na jó! Ha a kormány jobb belátásra tér, nem rombolja tovább a demokráciát, és átalakítja az új médiatörvényt, akkor a seggemen maradok, és a kormány is a helyén marad.

(Orbán rendkívüli lehetőség előtt áll. Nem értem, miért megy ilyen messzire.)


2010. dec. 29. 05:56
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"Kokas Lajos válasza:


Valaki írja már le, hogy mi és mennyivel lesz jobb, ha od@b@szunk, vagy megdöntünk, esetleg ledöntünk!!!!! Én hajlandó vagyok akár elől is menni (nem szoktam ebből viccet csinálni), de csak azért, hogy csináljunk valamit, ne unatkozzunk otthon, azért engem ne hívjon zászló alá senki!!! Tessék megmondani, miért érdemes csinálni9!!! Ja és az nem lehet érv, hogy azért, mert ez nem jó!!!!

Tényleg megköszönném a választ!"


Azért, hogy olyan kormányunk és országgyűlésünk legyen amelyik tiszteletben tartja a demokrácia intézményeit. Egy olyan rendszer legyen újra, amiben nincsenek visszamenőleges hatályú törvények, amiben sértetlen az Alkotmánybíróság hatásköre, és a amiben teljes véleményszabadság és jogbiztonság van.

Azért, mert ha ez a rendszer így marad, akkor a szabadságnak, demokráciának és jogállamiságnak annyi. Sőt, a gazdaságnak is. Akár tetszik, akár nem, erősen függünk a külföldi kapcsolatoktól, és ezen nem lehet változtatni. A külföld pedig el fog tőlünk zárkózni, ha nem tartjuk be az európai normákat. Tehát ez a folyamat, ami elindult, a pénztárcánkra is megy.

2010. dec. 29. 15:00
 22/35 A kérdező kommentje:

"az elmúlt 8 év alatt itt tönkretettek mindent

mit vártok, most karikacsapára legyen kánaán? kicsit türelmesebbnek kellene lenentek. elvégre az ország 2/3 a fideszre szavazott. ha jól emlékszem az mszp se tett eleget az igéreteiknek. megszavazták őket és más csináltak 2002 és 2006-ban is. nem emlékeztek?

most pedig a jobb oldal nyert és senki s etürelmes mindenki azt várja hogy a 8 év alatt szétvert gazdaságot hozzák helyre 2 hét alatt? mégis hogyan?"


Fogd már fel, hogy már rég nem a gazdaságról van szó!!!

Azt megértem, hogy az Orbán-kormány sem tudja egyik percről a másikra az egekbe emelni a gazdaságot. Nem várok tőlük lehetetlent. Dilettáns gazdaságpolitikájuk van, de ezen sokat lehet vitatkozni, és ezért nem szabadna erőszakosan megdönteni őket.

De az ellen, hogy szisztematikusan és leplezetlenül rombolják a demokrácia intézményeit, igenis kötelességünk tenni valamit. Ez ugyanis tény, nem vita tárgya és nem megbocsátható.

2010. dec. 29. 15:11
 23/35 A kérdező kommentje:

"Mondj egy normális alternatívát, és megyek. Egyet, ami tényleg megvalósítható. A mostani parlamenti (és egyéb) pártok számomra kizárva a normális alternatívából.

Ugye, hogy nem tudsz ilyet? Jobb lenne szerinted egy kormány nélküli anarchia?"


Ha ezt a kormányt megdöntik, azért, mert a demokráciának rontott, a többi pártnak esze ágában se lesz megismételni ugyanezt. Tehát egy sikeres megmozdulás önmagában életre hívja az életképes alternatívákat.

2010. dec. 29. 15:36
 24/35 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem olyan súlyos a helyzet, mint '56-ban vagy '48-ban, simán beérnénk csak tüntetésekkel.
2010. dec. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Kokas Lajos ***** válasza:
Ahoz képest, hogy nem áll szándékodban szervezkedni, mégis minden megoldással arra törekszel, hogy legyen balhé!!! Szerintem az nem megoldás. Persze azért vagyunk mások, hogy különbözően gondolkodhassunk. Rendben van, legyen balhé, ha mindenáron ez a megoldás, hát nem állomk útjába. Hogy fog történni a "forradalom"??? Megverünk egy csomó rendört, aki a munkáját végzi? Megverünk sok-sok közhivatalnokot, autókat gyújtunk fel, esetleg épületeket? Mi az amit Te forradalom, vagy szabadságharc alatt értessz??? Verjen magyar-magyart????? Üssünk Nőket, ha éppen rendőrök??? Fogalmam sincs mit akarsz! De ha te tudod, légyszives fejtsd ki, mi egy forradalom forgató könyve???
2010. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"Ha ezt a kormányt megdöntik, azért, mert a demokráciának rontott, a többi pártnak esze ágában se lesz megismételni ugyanezt. Tehát egy sikeres megmozdulás önmagában életre hívja az életképes alternatívákat."


Ez semmi más, csak utópia. Nézz körül Dél-Amerikában, mennyi rendszert döntöttek már meg. Jobb lett nekik? Nem...

1 hónap "anarchia" többet ártana Magyarországnak, mint 20 év MSZP vagy Fidesz kormányzás.

2010. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes, hogy amikor Gyurcsány Ferenc öszödi beszéde kiszivárgott, autókat borogattak, székházat ostromoltak, rendőröket vertek. Pedig a demokrácia, az alkotmányos berendezkedés, a sajtószabadság és a jogállamiság nem forgott kockán akkor. Korrupt, undorító vezetésünk volt, de a demokrácia intézményei stabilan álltak.

Most pedig, amikor hónapról hónapra rombolják a demokráciát, (ne kelljen már századjára is elmondanom, hogy ez miben merül ki) és a szabadságunk valós veszélyben van, mindenki kussol. Na mi van, beszrtatok? Akkor mertetek dobálni, most meg behúzzátok fületek, farkatok? Amikor tényleg veszély van, inkább otthon maradtok? "Igazi bátor hazafiak"

Erkölcsi nullák vagytok, egy rohadt csürhe. Magyarország szégyene.

2010. dec. 29. 20:53
 28/35 Kokas Lajos ***** válasza:

Mondtam, rendben, menjünk!!! Te mész elől, én utánad!! O.K. Mit csinálunk???? Megyünk és ....? Van valami elképzelésed??? Csináljunk forradalmat! Hogy kell csinálni!! Nem tetszik amit látsz, jó! Mi legyen helyette.

Azért ne csináljunk forradalmat mert ingerszegény, unalmas valakinek az élete!!!!!

Puffogtatod a frázisokat, de semmi elgondolásod sincs! Ki vagy Te??? Hány éves lehetsz, ennyi keserűséggel és enyi hiányzó realitással??? Az isten mentse meg Magyarországot az ilyen önjelölt unatozó forradalmároktól!!!!!!!!!

2010. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Először is meg kell dönteni a kormányt. Aztán kiírni egy népszavazást arról, hogy

1.: ne lehessen korlátozni a véleményszabadságot

2.: ne lehessen visszamenőleges hatályú törvényeket alkotni

3.: ne lehessen korlátozni az Alkotmánybíróság jogkörét

4.: minden közszereplő maximum 4 évre kaphassa a mandátumát

5.: 1%-os legyen az országgyűlésbe való bejutási küszöb (azért, hogy ne legyen úgy bemerevedve a pártpolitikai struktúra, ahogy eddig)

6.: népszavazással lehessen csak alkotmányt módosítani

7.: az állam által kiírt pályázatok mérőszáma egyedül csak az ár lehet (a transzparencia érdekében)

8.: Minden ciklusra jusson egy, választások útján, jogi szakemberekből delegált 20 fős testület, ami az államtitkokat vizsgálja. Ennek a 20 fős testületnek legyen joga feloldani bármiféle államtitkot, ami nem a nemzetbiztonságot szolgálja. Amennyiben felold egy ilyen titkot, és attól az ország nem kerül veszélybe, és úgy ítéli, hogy ezt már az előző testület is megtehette volna, az előző testület feloldást ellenző tagjaira szabjon ki a legfelső bíróság 10 év fegyházbüntetést. Amennyiben egy olyan titkot old fel, ami veszélybe sodorja a nemzetbiztonságot, a legfelső bíróság a feloldást támogató tagokra szabjon ki 20 év fegyházbüntetést. A testület tagjai nagy összegű fizetésben részesüljenek. (Durván hangzik, de az még durvább, hogy a vezető politikusok gyakorlatilag bármit titkosíthatnak)

....

Miután ezek a szabályok le lettek fektetve, ki lehet írni új választásokat. Tőlem akár még az Orbán is lehet újra a miniszterelnök. Ilyen szabályozás mellett ő is be kell, hogy tartsa a demokrácia alapszabályait.

2010. dec. 29. 22:10
 30/35 Kokas Lajos ***** válasza:
Rendben, ezek között tényleg vannak jó dolgok, bár enyire nem lehet leegyszerűsíteni. De még mindíg nem fejtetted ki a saját kérdésedet. A forradalom amit anyira áhítozol, az hogy fog lezajlani? Evvel a pár pontos deklarációval nem lehet kormányt dönteni!!
2010. dec. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!