Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy régebben...

Miért van az, hogy régebben voltak akik mindig azt mondták, hogy nyugaton többet is lehet keresni, de viszont drágábbak is a dolgok? Most már nincs ilyen. Belátták, hogy már ugyanott vagyunk az árakkal?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mert régebben így is volt. Nem tudom emlékszel-e még az 50 Ft/gombóc fagyira és a 250Ft alatti benzinárakra?


Én 17 vagyok, de még emlékszem, hogy régen minden SOKKAL olcsóbb volt, SOKKAL!


Ma már nincs így. A fizetések lassan nőnek, vagy nem is, munka kevés van, de az árak NYUGATIAK már!

2010. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

" még az 50 Ft/gombóc fagyira "

Milyen szép volt.

Most már a kisvárosban is 130-140.

2010. dec. 30. 11:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Amúgy igen, ugyanott vagyunk árakban, sokszor még rosszabbul állunk.


Az egyetlen dolog, ami drága az a lakhatás. Habár ez is mindkét régióban nagyon drága, mégis nekünk nehezebb megoldani, mint nekik.

2010. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Erre a témakörre találtam is dolgokat.

USA

"Az arak allamonkent valtoznak, valami itt olcsobb, van ami eszakon. En floridai arakat irok Neked:

uzemanyag: $3.00/gallon (tehat kb 150 Ft egy liter)(most emelkedik itt is, eddig $2.60 korul volt)

kenyer fel kilo: $ 1.00-3.00 (minosegtol fugg)

gyumolcs: pl banan kiloja $1.00, alma $3.00 kiloja (keresni kell az akciot, szerencsere mindig van valami)

alberlet: mi fizetunk $800.00-t (ez egy 3 eves uj lakoparkban, 120 nm-es lakas, medence, jakuzzi, konditerem, gated community), ebben korlatlan vizfogyasztas es a kabeltv ara is benne van.

utazas: Mo-ra repjegy $700-1000, szerencsetol fugg, de ezert a penzert mar a Karib-szigetekre mehetsz hajoval egy hetre, teljes ellatassal (Mo-ra csak repjegy ara)

Ami szerintem joval dragabb itt, mint otthon a telefon es az internet. Az internet plusz, egy ket extra tv csatorna $70.00 havonta, telefonszamlank (2 mobil) valami erthetetlen okbol $120 korul mozog minden honapban, pedig en alig hasznalom, de ez a telefon-kerdes itt kulon miset erne. :)

Ami hihetelen olcso a ruhazkodas, jo minusegu kozmetikumok. Outletekben $10 dollarert veszed a polok darabjat (DKNY, Calvin Klein, Nike, Oakley, etc.)

Pl. kislanyomnak most vettem Calvin Klein telikabatot, farmert, pullover (egyuttes 1 evesnek) $25-ert, kb 5000 Ft a harom egyutt. Ami otthon 55.000 Ft karora (DKNY, Diesel) itt $30.00, tehat kb. 6000 Ft.

DE!! Itt a mumus az egeszsegugyi ellatas, nem allami, hanem maganbiztositok vannak. Egy vallalkozonak kb $500 dollar havonta 3 fore, es csak 80%-ban fedezi a dolgokat, plusz van egy par ezer dollaros onreszed. Nekem mikor nem volt, ket anyajegy levetelert, szovettani vizsgalattal egyutt fizettem $400 dollart. Tehat osszesegeben a ruhazkodas uzemanyag olcsobb, elelem kb. mint otthon, eletszinvonal jobb, csak ne legyel beteg!!! :D"


Anglia

[link]

2010. dec. 30. 11:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Valóban, a legtöbb termék már a nyugati árakkal egy szinten van - hisz azok nyugati termékek. Azonban kint a lakhatás az elfogadhatótól a méregdrágáig terjed, a szolgáltatások (szórakozás, tanácsadás, fordászat, stb...), egészségügy, oktatás mind-mind drágábbak. Ha ezeket nem számítod, valóban ugyanott vagyunk.
2010. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Amúgy nem ilyen egyszerű, hogy az egészségügy, oktatás drágább és ugyanott vagy.. Nagyon nincsenek ugyanott, már bocs. Akárhogy is számolsz

2010. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Ha ezeket nem számítod, valóban ugyanott vagyunk."

Ja csak a fizetés nem mindegy.

"Azonban kint a lakhatás az elfogadhatótól a méregdrágáig terjed"

Nálunk nem?

100E-től indul egy lakás pesten. Ami nem putri.

2010. dec. 30. 11:59
 8/12 A kérdező kommentje:
Basszus tv-ket néztem a wallmartban és vagy olcsóbb mint nálunk vagy ugyanannyi.
2010. dec. 30. 12:03
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem tudom emlékszel-e még az 50 Ft/gombóc fagyira és a 250Ft alatti benzinárakra? "


50filléres fagylalt és 18ftos benzinárakra is. :)

2010. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Játékkonzol olcsóbb.
2010. dec. 30. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!