Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban kifulladt a jobbik?

Valóban kifulladt a jobbik?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki a torkomnak ugrana, több blogon, hírportálon is azt olvasom, hogy: "kész ennyi volt, ma már nem aktuális a jobbik és eltűnik a süllyesztőben". A többség arra hivatkozik, hogy a Fidesz egyszerűen kiszorította és már nincs a cigánykérdésen kívül egyéb "adujuk". Kíváncsi lennék a szimpatizánsok véleményére, ők hogyan látják a dolgokat?
2011. jan. 3. 19:07
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Hoppá: Jobbik :)
2011. jan. 3. 19:08
 2/33 anonim ***** válasza:
56%
Nos,azok akiknek sikeresen átmosta az agyukat a kuruc infó,nem fognak egyik pillanatról a másikra eltünni,szóval,ők biztos,hogy 4 év múlva is a jobbikra fognak szavazni! Kérdés,hogy mennyien vannak?
2011. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
55%
vagy hát nem pont 4 év. Egyébként,szerintem nem csökkent jelentősen a népszerűségük,igaz nem is emelkedett,ahogy azt nagy reményekkel elvárták!
2011. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
nem is emelkedett,ahogy azt nagy reményekkel elvárták! - ez is igaz. Most valahogy nagyon megrekedtek, talán 500-700 000 szavazójuk lehet? Ennek mi lehet az oka? Talán hiányzik a kezdeti lendület, de szerintem egy karizmatikusabb, egyéniséggel rendelkező vezetőre lenne szükségük. Mert valahogy Vonában nem látom meg, hogy alkalmas lenne ilyesmire(mondom ezt külső szemlélőként).
2011. jan. 3. 19:16
 5/33 anonim ***** válasza:
87%

Első, olyan még nem igazán esett meg, hogy egy pártnak egyetlenegy szavazója se maradjon. Még az SZDSZ is kapott valahol az önkormányzati választásokon 33 szavazatot.

Egyetlen adu ászuk a cigánykérdés. Hát igen, ezt kéne magának a Jobbiknak is felismernie, hogy ne tűnjön el teljesen. Ha a 2014-es kampányt kizárólag erre építik, akár még javíthatnak is jelenlegi pozíciójukon, mert ez olyan kártya, amit a Fidesz garantáltan nem fog kihúzni a kezükből. A demokrácia demagógiára épít, az a párt nyer, amelyik a legdemagógabb. Csak demagógiával lehet érvényesülni. És a cigánykérdés köré igencsak durva demagógiákat lehetne fonni :)

2011. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
58%
A Jobbik eltűnését havonta megjósolják, de köszöni szépen, még mindig jól van. Nincs kampányidőszak, ilyenkor minden párt támogatottsága kicsit esik, mint ahogy a politika iránti érdeklődés is. A Jobbiknak, szerencsére, még van pár adu a kezében, és a bizalmamat nem veszítették el. Szerintem ők csinálják a legjobb ellenzéki politikát, hozzászólnak a témákhoz, van véleményük, és nem mennek bele a huzavona játszmákba. Még kell kis idő, hogy teljesen kiforrja magát a parlamenti politikájuk, de számomra ez még belefér. Az engem legjobban érintő témában (egészségügy) a lehető legjobb ember a szószóló, akit nagyon tisztelek (személyes ismeretség), szóval az adott helyzetben nem szavazhattam volna jobbra (a véleményem szerint persze).
2011. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
46%

Még nem, de tény, hogy sokan csalódtak benne. Mivel a parlamenti szereplése messze elmaradt a várttól. Sok képviselő a Jobbikot is csak pénzszerzési lehetőségnek tekinti, ami önmagában nem lenne annyira baj, viszont mivel a párt ezt mélységesen elítélte kezdetben, hitelvesztéssel jár.

Bár én nem voltam szimpatizáns, pláne nem ilyen nagy rajongó, el tudom képzelni, hogy lassan eljutnak oda ők is, hogy már nem tudják hogy menteni a pértot és kiábrándulnak.


Más kérdés, hogy még nincs semmi veszve. Innen még a Jobbik - ha akarja - nyerő pozícióba kerülhet.

2011. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
48%
A Jobbiknak azért még van a cigány kérdésen is aduásza. Ilyen az oktatás ügy, a demgráfiai kérdés, a gazdasági kérdés. Még mindig nem történt meg a Fidesz kormány részéről, hogy az arab-izraeli konfliktusnál elkezdett volna középre támolyogni Izraeltől. Ilyen kérdés még az adósság rendezési ügye, az adózás. Ráadásul a határon túli magyarok védelmét nem karolta fel oly mértékben, mint a Jobbik. Illetve, mint Szegedi Csanád említette népszavazással szeretnék elérni, hogy Nagyvárad vagy Csallóköz visszacsatolását Magyarországhoz. Evvel az ott élő magyaroknak a szavazataira számíthat. Amennyiben a Fidesz nem adja meg az ott élő szavazók szavazati jogát akkor az itt élő magyarok szimpátiáját is élvezni fogja e kérdéskörben. Politikai foglyok iránti fellépés (Tóásó Előd, Temerini fiúk, Budaházy György). Sorkatonaság visszaállítása, ami a nem régi tv-és sms-es szavazásnál győzött. 47% amellett volt, hogy visszahozni. 45%-hogy a Honi Gárdára/ Magyar Gárda/ Nemzeti Gárda szerű szervezetre van szükség. 7% szerint Pedig maradjon minden a régiben.
2011. jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%

Igen az egészségügyről megfeledkeztem, ahol a Jobbik Gyenes Gézát találta meg szakértőjének. Ki szerintem a Parlamentben Mikola a mellett a legnagyobb szakértelemmel rendelkezik-e témában. Jogi részlegnél Gaudinál nincs szükség jobbra. Egy rakás gazdasági és oktatás ügyi szakértője van a Jobbiknak, annak ellenére, hogy elvesztette Pőszét. ott van mellette Nyikos László( állami Számvesvőszék egykori alelnöke, Balczó Zsiga (Kárpáti) Dániel Gábor.

Egészségügyben azért olyan lassú a Jobbik programjának kiépülése, mert egy évvel ezelőtt kezdődőt a munkája. Igaz engem annyira 22 évesen nem érint. Engem jobban érint az oktatásügy, mert tanárnak készülők, demográfiai kérdés és a sport lehetőségek, mert imádom a labdajátékokat:D

2011. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Engem is azért érint az egészségügy, mert orvosnak tanulok az egyetemen :)
2011. jan. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!