Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a vasárnapi...

Mi a véleményetek a vasárnapi munkaszünetről?

Figyelt kérdés
Szerintem hülyeség, mert sokan szívesen vállalnak hétvégi műszakot, engem legalább is nem kényszerített senki, amikor régebben plusz pénzért bevállaltam. Igaz, akkor még nem volt családom. Ennyi erővel a 24 órás nyitva tartást is korlátozhatnák, nem?
2011. jan. 4. 08:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Ez olyan, mint hogy Magyarországon csak egy felesége lehet az embernek. Mivel Magyarország jogilag is (részben) a keresztény elveken alapul ezért van Vasárnap munkaszünet, ami igenis jó dolog.
2011. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Ne felejtsük már el, hogy ez csak a boltokra lesz igaz.

A mi cégünknél folyamatos műszak van, meg a legtöbb iparban a termelő szektorban. Nem lesz vasárnapi munkaszünet, csak azoknak, akik a kereskedelemben dolgoznak.


A KDNP "remek taktikája", hogy vasárnap ne plázába menjenek az emberek, hanem templomba.

Ha-ha-ha-ha!


A multik elküldenek pár embert, a többieknek meg hiányozni fog a hétvégi pénz.

De sokat segített a Zembereken...


Egyébként: ma vallásszabadság van, tehát ha valaki zsidó (shalom neked is), akkor számára a szombati munka van tiltva.


Semmi értelme, úgy hülyeség, ahogy van.

2011. jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Éltem egy ideig olyan országban, ahol vasárnap csak a pályaudvaron lévő kisbolt volt nyitva. És vasárnap nem csinált senki semmit, a családjával volt, kirándult. Mindenki bevásárolt szombaton. Hétköznap pedig 8-20/22 óráig van nyitva még egy nagyobb szupermarket is, erre sem hallottam, hogy bárki panaszkodott volna.

Persze, akit emiatt kirúgnak, annak biztos rossz, de azért kevesebb embert érint ez, mint amennyit nem.

(Egyébként nem úgy van, hogy csak az x nm-nél nagyobb üzletek nem tarthatnának nyitva, tehát tesco és társai? Mert akkor a kisboltok hétvégi forgalma ugyanúgy megmaradna, sőt a tescoé is. Senki nem mondaná, hogy na, vasárnap van, de elmegyek a sarki boltba nagybevásárolni, mivel a tesco zárva - elintézné mindenki a többi napon.)

2011. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nagyon sok haszna nincs. Nem csak a kereskedelemben dolgoznak vasárnap, hanem rengeteg helyen. Ennyi erővel a 3 műszakot is be lehetne tiltani, mert éjjel az ember aludjon, ne dolgozzon.


Dolgoztam pár évet kereskedelemben. Hétvége egyik napja mindig szabad volt, másik szabadnap pedig hétköznapra esett, ami remek volt ügyek intézésére. 12-14 óra mellett ugye nem nagyon csinálsz munka előtt/után már semmit.

A hétvégi pótlékokról meg már nem is beszélve.


Szóval a KDNP szerintem bújjon el!

2011. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Magyarország NEM keresztény elvek szerint működik,mert a népesség nagyobb része sem az. Ezt csak a KDNP és a Fidesz találta ki.

A vasárnapi munkavégzés pedig sok embernek hoz hasznot,nincs értelme betiltani.

2011. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Abban az esetben elfogadnám HA, a katonák, rendőrök, tűzoltók, mentősök, orvosok, ápolok, hómunkások, pékek, szakácsok, recepciósok, felszolgálok, múzeumi pénztárosok....stb stb re is vonatkozna. Mivel gyakorlatilag ez kivitelezhetetlen, csak egy szimpla parasztvakításnak tartom. Egyébként a középsuliba anno azt mondák mindenkinek aki nem akar hétvégén-ünnepnap dolgozni ne mennyen vendéglátósnak, kereskedőnek. Teljesen igazuk volt.

Egyébként abba belegondoltatok hogy ez a kereskedelmi láncok dolgozóinak legalább 1/7 teszi munkanélkülivé.

2011. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 BlackSword ***** válasza:
79%

Én nem támogatom ezt a butaságot... Ugyanis ahogy előttem is írták: az iparra nem fog majd vonatkozni... Bizonyos gyárak ugye le sem állhatnak... De nem állhat le a közlekedés, az egészségügy, a katasztrófaelhárítás, a belügyi szervek (határőrség, rendőrség, vám és pénzügy)... Akkor a kereskedelem miért állna le...

Ez nem vallásosságról szól, hanem arról a klasszikus reklámszlogenről, hogy "mert megtehetem"... Arról, hogy gogyan lehet hatalmat demonstrálni... Bár ez inkább csak fitogtatás...

Abba persze senki nem gondolt bele (vagy csak tudatosan nem mondják (és ez az esélyesebb)) hogy ezzel munkahelyek fognak megszünni, vagy munkaidők megrövidülni... De hogy senki sem jár jól vele, az tuti...

Szóval egyértelműen ellenzem ezt a butaságot...

2011. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én szombaton dolgozni szoktam, nekem általában csak egy napos a hétvége. Mikor menjek vásárolni? Tudom, munka után
2011. jan. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

10:27-es!


Szóval szerinted nem olyan gáz, ha (a TESCO vezérigazgatója szerint) több ezer embert elbocsátanak, mert a többséget ez nem érinti. Hát akkor b.szódjál meg.

2011. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem mindegy,hogy mikor nem tudsz vásárolni,ha nincs pénzed.Igaz,hogy szinte életformává vált a vasárnapi bevásárlás, szinte olyan volt mint egy mise, mivel mindenki találkozhatott mindenkivel, megmutathatta magát, kocsiját, vásárlási szokásait,mennyiségét,kivagyiságát tehát egy státusz szimbólummá vált.
2011. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!