Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vasárnapi zárva tartás, ehhez...

Vasárnapi zárva tartás, ehhez mi köze a kormánynak?

Figyelt kérdés

[link]


persze pont a KDNP nyújtja be, gondolom kicsit sem keresztény indíttatásból. nem értem, sok dolgozó sok pénztől esne így el, ha nem lenne vasárnapi nyitva tartás, sok vállalkozás forgalomtól esne így el, mi értelme még inkább lejjebb vinni a gazdaságunkat? Gondolom a multi ettől függetlenül megkapná simán az engedélyt a vasárnapi nyitva tartásra a kis KKV pedig nem.


2010. máj. 4. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha egységesen minden üzletre bevezetnék, és keményen (nem egy-két millió forintra, mert az a tuskónak és társainak aprópénz) megbüntetnék a megszegését, akkor senkinek nem lenne belőle kára, mert ugyanúgy vásárolnának, csak vasárnapra is szombaton vásárolna be mindenki.
2010. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Lehet,hogy a KDNP nyújtja be,de az EU is egységes szabályozást sürget:lehet egész Unióban be lesz vezetve.Én örülnék neki.
2010. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
egyetertek, ugyanugy vasarolnank, csak max szombaton. Egyebkent nem rossz maga a kezdeményezés, sokkal több idö jutna a csaladra. Vegre lehetne egy csaladcentrikus orszagot csinalni. Franciaorszagban evek ota igy mukodik, es rengeteg ember van a parkokban, kirandulnak vagy otthon vannak es gyereket gyartanak :-) ezt se felejtsuk el, nem minden a gazdasagrol szol!!!
2010. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagyok fideszes, de pontosan nem úgy van mint ahogy gondolod. "feltéve ha a multik nem lesznek kivételek"

De szerintem pontosan a multikra vonatkozna első sorban.

Egy fajta munkaerő felértékelő szerepe van, ami elsőnek nem látszik. Sok alkalmazott minimálos és azt nem tudják vissza venni, és nem sok idő után a forgalom is visszaáll majdnem az eredetire! Ezért a bérek is visszaigazodnak, csak nem 7,hanem 6nap ra. Ezt csinálták egész ny-eu ban. És minden szektorban amit csak érintett a válság. Nem hülyeség, azt mondom. Ez az első fideszes önálló ötlet amit jobbikosként helyeslek.

2010. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
El sem hinnéd kérdező, hogy milyen sokan utálnak már hétvégén dolgozni! Feltételezem Te nem vagy érintett a dologban, szal a te dolgod a felháborodás, de az én dolgom a család összetartása.... egyezzünk meg ennyiben!
2010. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
én reggel hétre járok dolgozni és sokszor még este kilenckor is bent vagyok. szombaton vagy vasárnap járok bevásárolni, mikor hogy jön ki. baromira nem örülnék neki, ha még egy napomon meg lenne szabva a kötelező program.
2010. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem tartom jó ötletnek. Vagy lehetne úgy csinálni, hogy amelyik bolt akar nyitva tarthat, amelyik nem, az meg nem. Szerintem a kis boltokra ez igen súlyos csapás lenne, ugyanis hétvégente van a nagyobb forgalom, legalább is nálunk ez (kisvárosban) így van. A városunk alvó város, csak hétvégén van itthon mindenki, és akkor van ideje nagy bevásárlást tartani.
2010. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki dolgozóként támogatja ezt az ötletet, az abba is gondoljon bele, hogy kevesebb munkanap, kevesebb ember kell, kevesebb fizetés lesz.
2010. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik az ötlet, csak kérdés, hogy mi a hozzáállás a vásárokhoz. Tudtok erről valamit?
2010. máj. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kisvállalkozóra soha semmilyen munkaszüneti nap nem vonatkozik kedves kérdező. Ha úgy akarja, hát szenteste is nyitva tart. a tulajd bármikor kinyithat.
2010. máj. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!