Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek hány százaléka...

Az emberek hány százaléka szavazott tudatosan?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy nemcsak azt a pártot X-eli be aki a legtöbbet ígér és irreálisan vagy amelyiknek a legszebb a pártlógója stb.
2011. jan. 8. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
kb 75
2011. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
75? Maximum 25.
2011. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg olyan embert nem lehet túl tudatosnak nevezni, aki elmegy szavazni, miközben csak szemétládákra lehet.
2011. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem 5-10%. A többit vették.
2011. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

én szeretem a narancsot, és reméltem, hogy ha nem is lesz ingyenes, legalább az ÁFA-t leveszik róla, ezért szavaztam a fideszre.

Mivel közeledett egy családtag halálának évfordulója megkértem a szüleim, hogy szavazzanak az mszp-re, hátha olcsóbb lesz a szegfű.

Ezek azért voltak fontosak számomra, mert az elmúlt 20 évben eléggé legatyásodtunk az elk*rt politizálás miatt, ezért a gyerekemnek mondtam, hogy szavazzon már arra, hogy legyen más a politika.

Aztán a végén a Jobbikra szavaztunk, mert jobb lábbal keltünk fel.

2011. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Talán 70-75%.


Az emberek többsége racionális szavazó, tehát nagyjából tudja, mik az érdekei, azt is, melyik párt milyen érdekeket szolgál, és arra szavaz, amelyik az ő érdekeit védi szerinte.


Az emberek egy kisebbsége elvi szavazó vagy drukker. Ők főleg az értelmiségiek, diplomások. Általában ők a leghülyébbek a politikához, tisztelet a kivételnek.


Az értelmiségiek azért hülyébbek a politikához, mint a képzetlen rétegek, mert a képzetlenek kézzelfogható, valós eredményeket várnak a politikától, tehát ők elvárják a politikusoktól a TELJESÍTMÉNYT, míg ezzel szemben az értelmiségnek elvei vannak, azaz ki lehet fizetni puszta DUMÁval, és már elégedett is.


Tudatos szavazók: munkások, parasztok, mesteremberek, kisvállalkozók stb. Nem tudatos szavazók: irodisták, diákok, mérnökök, írók stb.


Nem tudatos szavazó: aki napi- vagy hetilapot olvas. Akinek Heti Válasz vagy 168 óra, vagy Népszabi vagy Nemzet van a kezében, az valószínűleg elvakult politikai debil. Aki csak Blikket olvas, az még lehet tudatos szavazó.


Végül, az emberek 10-15%-a csak megszokásból szavaz, főleg az öregek, de nemcsak ők.

2011. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző, ezzel azt akarod mondani, hogy aki képzettebb, az hülyébb a politikához? Tehát Mari néni, aki a tescoban wc pucoló, sokkal jobban ért a politikához, mint egy summa cum laudés Közgázos? Érdekes elmélet.
2011. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
53% te most magaddal beszélgetsz? :O
2011. jan. 9. 18:18
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 18:14


Megindokoltam. Ha nem értesz egyet, érvelj. Az nem ellenérv, hogy "érdekes elmélet". Lehet, hogy érdekes elmélet, de attól még lehet igaz. Ha értenél a politikához, nem lepne meg az "elméletem" sem, ami egyébként nem az én elméletem, hanem nagyjából köztudott tény a hozzáértők körében.

2011. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!