Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszi mindenki, hogy a...

Miért hiszi mindenki, hogy a szavazók 2/3-a fideszre szavazott?

Figyelt kérdés
Alig több mint a fele szavazott csak rájuk, de olyan a szavazási rendszer, hogy ennyit torzít. Na de ettől még nem szavazott rájuk mindenki.
2011. szept. 16. 23:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Senki sem hitt ilyet. A lakosság kevesebb mint tíz százaléka szereti a fideszt, de még ők sem akarták hogy kormányra kerüljön..
2011. szept. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
pl én is a fideszre szavaztam de megbántam
2011. szept. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Azért arra mindig kíváncsi lennék, hogyha most nem a Fidesz volna, az őket ennyire szidó emberek hogyan élnének most egy másik kormány alatt. Gyanítom ugyanígy, mivel az emberi tehetetlenség, tanulatlanság nem feltétlenül kormányfüggő.
2011. szept. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

"Azért arra mindig kíváncsi lennék, hogyha most nem a Fidesz volna, az őket ennyire szidó emberek hogyan élnének most egy másik kormány alatt."


Ha az MSZP maradt volna továbbra is, akkor kb. ugyanilyen szinten. Ennek a szintnek a lényege, hogy az ország próbál vegetálni, de csak szépen lassan rohad szét.


"Gyanítom ugyanígy, mivel az emberi tehetetlenség, tanulatlanság nem feltétlenül kormányfüggő."


Igen, mert manapság mindenki milliomos Magyarországon, aki dolgozik. Ahha, persze. Nem vagyok szegény ember, de tisztában vagyok vele, hogy a helyzetemet nagyrészt a szerencsémnek köszönhetem és nem jöttek volna össze a dolgok, ha a jelenlegi pozíciómat el nem halászom másik 5 ember elől, akiknek talán még ma sincs állásuk, vagy éhbérért dolgoznak. Ilyen helyzetben, nem hinném, hogy a szorgalom vagy tanultság sokat számítana és igenis a vezetőséget kell felelősségre vonni, ha valami rosszul működik.

Még olyan esetben is, mint amikor szerinted az emberek lusták és tanulatlanok. Na de kérlek, miért azok? Mitől lusták mostanság az emberek, miért nem látnak maguk előtt célt, amiért küzdhetnének? Miért nincs ilyen? Miért látnak reménytelenséget, amelynek a kilátástalansága végülis ellustítja őket, "úgyis mindegy" érzést keltve bennük? És ezek a nagy kérdések. És ha az emberek tömeges szinten, országszerte reménytelenek, azért bizony a vezetés a felelős és nem az átlagember.

2011. szept. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

nem szavazott a szavazó állampolgárok 2/3ada a fideszre, csak azoknak a szavazó állampolgároknak a 2/3ada szavazott rájuk akik elmentek szavazni

nem panaszkodni kéne, hanem el kellet volna menni szavazni, ugyanis ha minden szavazó állampolgár elment volna, és mindegy kire de nem a fideszre szavaz, akkor lenne kb 2/6 a a fidesznek

2011. szept. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
A magyar nép úgy utálja a Fideszt mint az ürüléket.
2011. szept. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 7.39! Tévedsz, és a kérdező is erre utalt. Azoknak a 2/3-a sem szavazott a FIDESZ-re, akik elmentek szavazni. 52-53 % szavazott rájuk! Miért olyan nehéz ezt megérteni? A választási rendszer aránytalansága miatt lett az 52-ből 68. És természetesen az új választási törvényt (magának) író FIDESZ ezt úgy fogja eltorzítani, hogy most mondjuk a 35-ből legyen 60.


Most már lehet, hogy többen rájöttek erre, de szeretném elmondani, hogy a 2010-es választás előtt rajtam kívűl a gyk-án senki nem tudta, hogy nem a leadott szavazatok arányában győz a győztes a választásokon, hanem sokkal nagyobb arányban. Mindig lepontoztak, amikor ezt írtam arra hivatkozva, hogy a közvélemény-kutatás szerint a FIDESZ-nek van x %-a, és az kevesebb mint kétharmad. Igen ám, de az egyéni körzetben ahhoz, hogy én győzzek, elég ha egy szavazattal többet kapok mint az ellenfelem. A rá leadott szavazatok nagy része elvész. És erről a FIDESZ gondoskodni fog a jövőben, hogy szinte teljesen elvesszen.

2011. szept. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

nem értem de ez így hülyeségnek néz ki

akkor tegyük fel, hogy szavazott 10000 ember(a számítás egyszerűsége miatt modnom csak ezt a számtot)

10000emberből szavazott 5800 fideszre 1400jobbikra 1100LMP 1700MSZP

na akkor ebből hogy alakultak a szátazalékok? sés miért?

2011. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az, hogy ez az 53% a listás szavazatokra vonatkozik, ahol valóban nem ért el 2/3-ot. De a magyar választási rendszer több rétű, és vannak egyéni körzetek is. Az egyéni körzetekben a Fidesz tarolt, és néhány kivételével mindegyikben ő nyert. Ha egyéni körzetekben nem hoz ekkorát, nincs meg a 2/3. A rendszer úgy lett kitalálva, hogy kormányra könnyű legyen kerülni, de 2/3-a nehéz. A Fidesznek se sikerült volna, ha az MSZP nem csinál olyan bűnrossz kormányzást, hogy mindenki le akarja váltani őket. Én sem örülök a Fidesz 2/3-ának, mert visszaél vele, de ez nem a Fideszen múlt, hanem az MSZP-n. Mert ha az MSZP egy kicsit is jobban kormányoz, akkor egyéniben több körzetet visznek, és már nem lett volna 2/3-a a Fidesznek.
2011. szept. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem hiszi, a választási rendszer ilyen sajnos, ezt nem teszik hozzá, ha nem lesz progresszív adózás újra beledöglünk ebbe a rendszerbe a sok inaktív miatt
2011. szept. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!