Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a kettős...

Mi a véleményetek a kettős állampolgárságról?

Figyelt kérdés
Én teljesen egyet értenék vele, ha ez egy gesztus lenne, jogok nélkül.Gondolok itt arra, hogy pl. ne szavazhassanak a magyar lakcímmel nem rendelkezők illetve hallottam olyat is, hogy ki akarják egészíteni a nyugdíjasok níugdíját 100e forintra( mármint akik felveszik a magyar állampolgárságot, nem az itteni lakosokét) de nem tudom hogy ez mennyire igaz, viszont akkor hatalmas nagy szemétséget csinálnak.
2011. jan. 9. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Az hogy ők sokkal magyarabb magyarok nálad
2011. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De miért szavazhatna és kapna pénzt az, aki nem itt él...Magával a kezdeményezéssel teljesen egyet értek, addig, amíg ez egy gesztus marad, és tudja Európa és érezzék az emberek, hogy összetartunk Trianon ellenére is.
2011. jan. 9. 11:51
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A kettős állampolgársággal egyetértek, de tényleg ne szavazhasson az aki nem itt él.

Ha egyszer elköltözök akkor miért szavazzak itt, ha rám nem fog kihatni.

2011. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

dettó. engem is a szavazás zavarna, hisz aki megadja nekik az állampolgárságot, arra fognak szavazni miközben azt se tudják, hogy mi megy itthon.


bnőm anyjának testvére németben lakik. Itthon volt amikor a szavazás volt. Megkérdezte, hogy "izé, ki is van most kormányon?" persze a fideszre szavazott mert a család is, persze az itthoniak sem tudtak semmit a fideszről, csak azt, hogy az mszp rossz.

2011. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

"Az hogy ők sokkal magyarabb magyarok nálad"


Hülye szöveg!Ezt az országot azok építik akik itt élnek és dolgoznak! Nem hülyeséget kell szajkózni!

2011. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem egészséges dolog. A világ egyetlen polgárának sem lenne szabad kettős állampolgárságot adni, mindenkinek tudnia kell eldönteni hová akar tartozni.
2011. jan. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

"Az hogy ők sokkal magyarabb magyarok nálad"


Anyádnál esetleg.

2011. jan. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Szavazati jogot csak az kaphat, aki állandó magyarországi bejelentett lakcímmel is rendelkezik. A nyugdíjat pedig az az állam fizeti, ahol az illető a nyugdíjjogosultságot szerezte. Eddig is így ment, ezután is így fog.


Amúgy jó ötlet a kettős állampolgárság, és nagyon sok országban bevett gyakorlat. Senkit sem zavar. Másrészt a mi esetünkben mégiscsak valamilyen lelki helyrehozatalát jelenti Trianon katasztrófájának.


"mindenkinek tudnia kell eldönteni hová akar tartozni."


Aha. Akkor változtassuk meg a határokat, egyetértesz?

2011. jan. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem Ha Magyarok igenis van joguk a magyar állampolgársághoz.

Azonban szavazati jogot ,csak akkor adnék ,akinek van lakhelye Magyarországon.

2011. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

A nyugdíjjal kapcsolatos felvetésed baromság.

A kettősállampolgárságú magyarok szavazati jogát én ahhoz kötném, hogy a történelmi Magyarországon legyen bejelentett lakcíme. Ugyanis a kettős állampolgárság megítélése úgy lett meghatározva, hogy az is megkapja aki a nyílasok illetve kommunisták elől mennekültek külföldre. Ezért ezen személyeknek nem adnék szavazati jogot. Viszont a Felvidéki, Dél vidéki és Erdélyország magyarsága nem tehet arról, hogy a Csonkaországon kivül került, hisz az a szülőföldje.

2011. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!