Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok a kettős állampo...

Mit gondoltok a kettős állampolgárságról? Jó ötlet volt vajon ez? Elárasztja magyarországot a sok romániai magyar? Mert ugye ott vannak a legtöbben

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném. Ők ott születtek az az otthonuk, hogy papíron magyarok lesznek az nem jelenti, hogy mind ideköltözik. Aki akart meg megtehette állampolgárság nélkül is.
2011. jan. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
majd, ha megkapják a határon túl élő állampolgárok is a szavazati jogot...na akkor kell majd aggódnunk
2011. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem fogják elárasztani Magyarországot, efelől megnyugodhatsz.

Szerintem az oké, hogy kapnak állapolgárságot, de a szavazati jog csak akkor lenne az, ha itt is élnének.

2011. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Most gondold el választójogot akarnak adni nekik!Egy nagyváradi megválasztja Szeged polgármesterét? Épeszű az aki ezt kitalálta? A romániai magyarok megválasztják a Magyar országgyűlést? Ilyen nehéz gondolkozni?
2011. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Nincs mitől tartanunk. Csak a bérrettegők hiszik azt (bár szerintem még ők sem), hogy tömegével fogják elhagyni az otthonaikat és ideköltözni, elvenni a (nem létező) munkahelyeket.
2011. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
a 2007. évi I. tv alapján eddig is bármikor jöhettek a románok munkát vállalni ;)
2011. jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

A kettős államp. nincs semmi bajom. Nem fogják elárasztani mert már lassan ők a mi szintünkön vannak.(románia)

Ha már kint élő is szavazhatna na azzal már igen. Én el akarok majd menni máshova és ebből következik, hogy ne is szavazhassak.

2011. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem fognak elvándorolni, és elárasztani Magyarországot. Okai a következő: a legtöbb magyar 90%-uk Romániában és Szlovákiában él. Mivel ők E.U-s állampolgárok eddig is szabadon vállalhattak /volna/ nálunk munkát. Csak sajnos lassan az a tendencia, hogy mi megyünk ki hozzájuk dolgozni.

Választási jog. Nyilván az önkormányzati választásokon semmiképpen nem vehetnének részt, mert az mindig is magyarországi lakóhelyhez kötött volt.

Parlamenti választásokon viszont részt vehetnének. A határon túli magyarok. Az ő száma nem olyan nagy , hogy a választásokat jelentősen be tudná folyásrolni. A szavazásra jogosultak száma szerintem nincs több 800 ezernél. Azok közül is max. a fel ha élne választó jogával. Amúgy a határon túli magyarok is hasonlóan megosztottak a magyar a magyar politikában mit mi. Na jó az MSZP-t nem preferálják, de szerintem a Jobbik ott is népszerű.

2011. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

"majd, ha megkapják a határon túl élő állampolgárok is a szavazati jogot...na akkor kell majd aggódnunk"


Ettől én is jobban félek, mint hogy elárasztanak.

2011. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs mitől tartanunk. Csak a bérrettegők hiszik azt (bár szerintem még ők sem), hogy tömegével fogják elhagyni az otthonaikat és ideköltözni, elvenni a (nem létező) munkahelyeket."



Nono. Azért a magyar álláspalettának az már erősen odatenne, ha csak ezer ember bejön.

2011. jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!