Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kettős állampolgárság vajon jó?

Kettős állampolgárság vajon jó?

Figyelt kérdés

Határontuli magyarként jónak tartom,de szerkezetileg nem teljesen.

Tudom,hogy szavazati jog is lesz hozzá 2014-ig.

Én Élek majd azzal,de nem fogok a fideszre szavazni hálából.

Az ok pedig az hogy olyanok is megkapják akiknek valamikori felmenöjük magyar állampolgár volt.Csak magyarul is kel tudni.Sok román szlovák szerbnek felmenöje az.Nekik miért kéne megadni.

Az hiányzik a törvényból,hogy"csak az kaphatja meg,aki magyarnak vallja magat még abban az országban is ahol él"

Határontuliként ez zavar engem,hogy azok is igényelhetik akik nem magyarok és eddig hátrányba helyeztek minket.


2011. jan. 14. 17:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Az a helyzet ,hogy manapság mindenki olyan nemzetiségű amilyennek vallja magát.
2011. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%

Én is határon túli magyar állampolgár vagyok, csak más okból: Magyaro-on születtem, nőttem fel és most külföldön élek. Itt, nyugatabbra nem adják ilyen könnyen az itteni állampolgárságot, szigorú feltételekhez és olyan sok pénzhez kötik, hogy már csak emiatt is meggondolandó...

Nekem ezekből a döntésekből kétségtelen, hogy nem attól magyar valaki, hogy az van a papírjain!! :)

Ami a papírokon van, az politikai kérdés és pénz, érdekek kérdése. Olyan ez, mint a sport: valamikor, amikor még nem a pénz irányította a sportot, még tiszta volt a sport. A focistákat "nem vásárolták" meg, és nem voltak néger focisták Európában - azokban az időkben valóban az az ország volt a világbajnok, aminek nevezték. Ma nem.


Kérdés, mit tehetünk? Elég, ha belül tudjuk és tesszük a legjobbat, amit tehetünk...

2011. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
64%

nem támogatom.

miért kéne egy olyan ország ügyeiben dönteniük, ahol nem is élnek?

én sem akarnék szavazni Magyarországot illetően, ha nem is itt élnék, hiába vagyok amúgy magyar.

2011. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%
Én tudok valakiről, akinek az egyik, de csak az egyik szülője kitelepített sváb, de ő már németországban született, az anyja is német, és mivel a rendszerváltás után ugye a svábok visszakapták az állampolgárságot, így most az apja után a gyerek is megkapta a magyar állampolgárságot, holott az anyja tiszta német, az apja sváb, nem beszél magyarul egy szót sem....ez azért így furcsa.
2011. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
38%

A magyar állampolgárságból nem lehet politikai kérdést csinálni. A kint élő magyarok nem lesznek se gazdagabbak, se szegényebbek attól, hogy magyar állampolgárok vagy sem! Viszont sokuknak ez többet jelent, mint itt nektek bármelyikőtöknek is! Lehet, hogy nyugaton nem adják könnyen, de a nyugati országoknak nem kellett ilyen súlyos tragédiát elkönyvelnie, mint trianon.


A kérdezőnek üzenem, ne a fidesznek legyél hálás, ha megkapod. És ne az mszp-re legyél dühös, amiért korábban nem kaptad meg.


Az állampolgárság feltételeivel kapcsolatban szerintem neked vannak magyar felmenőid és beszélsz magyarul, csakúgy, mint a többi határon túli magyar. Aki nem vallja magát magyarnak, azt meg k*rvára nem érdekli a magyar állampolgárság.


Még mindig jobb, hogy esetleg bekerül egy-két nemkívánatos ember, mint hogy sok idetartozó kint rekedjen, mert sűrűbbre vetetnétek a "szita hálóját"

2011. jan. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
61%
Hát ha valaki tud magyarul és beadja a papírokat az miért utálná a magyarokat?Jó oké elképzelhető hogy felmenője magyar volt ő maga már nem vallja magát annak ugyanakkor mégis ráragadt valahogy a nyelvünk kellő fokon,de ez olyan elenyésző hibaszázalékban fordul elő hogy eltörpül a magyarnak született hazánkbeli de lélekben antimagyarokhoz képest is
2011. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Nekem azzal van problémám,hogy sokan igényelhetik nemmagyarok.A monarchia ideje alatt trianonig sok román,szerb,szlovák felmenéje magyar állampolgár volt.És mivel a tőrvény nem köti ahhoz,hogy magyarnak vallják magukat igy ők is megkaphatják.Nem érdemlik meg.Ők nem magyarok,de tudnak magyarul.Higgyétek el,hogy sok nemmagyar tud magyarul és van olyan nemmmagyar felmenéje,aki magyar állampolgár volt.

Ő miért kapnék meg?!Ők üldözték a magyarokat.

Rossz a törvény szerkezete....

2011. jan. 16. 21:12
 18/29 A kérdező kommentje:

Ilyen alapon valhattam volna magam az adott ország nemzetéhez tartozónak.Miért kellett bármit magyarként elszenvednem.A magyar politika sokszor rossz törvényeket hozott.Ez is az,de csak ez a kis pontja miatt,hogy nem követel azt,hogy magyarnak vallja magát valaki,aki állampolgárságot kér,hanem csak azt kell bizonyitani,hogy felmenője magyar állampolgár volt.

Örültem a kettős állampolgárságnak,de ez a dolog elszomorit.

2011. jan. 16. 21:16
 19/29 anonim ***** válasza:
79%

Igazat adok neked. De mondd már meg,hogy számodra miért fontos a kettős állampolgárság? Ezt soha nem értettem. Számomra mindig is egyértelmű volt,hogy sok magyar él a határainkon túl,és az egész világon . De ha nem akarsz itt élni,akkor ott jobban megbecsülnek,ha magyar állampolgárságod is van? Vagy csak érzelmi okokból akarod?

Azt pedig nem helyeslem,hogy szavazz a mi sorsunkról! Mi sem megyünk hozzátok egyetlen magyar pártra sem szavazni.

Ahogy a kitelepített svábok sem jönnek szavazni.

Mi alapján döntöd el,hogy melyik párt lenne nekünk jó? A média és a pártok propagandája nem helyettesítheti az ittélkők tapasztalatait. A Jobbik progaramja pedig még rosszabb,mint a Fidesz-é,.mert ha megvalósítanák,akkor az ország mégjobban tönkre menne.

2011. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
71%

Nem kéne ebből politikai kérdést csinálni! Undorító volt az mszp akciója anno, és undorító az is, hogy mai napig keltik a határon túliak ellen a gyűlöletet. Legalábbis a félreértéseket.


Ne hiányzik a törvényből a magyarnak vallás, mert

"A honosított személy választása szerint állampolgársági esküt vagy fogadalmat tesz. Az esküt vagy a fogadalmat a honosított vagy magyarországi polgármester előtt, vagy a magyar külképviselet vezetője előtt teszi le"


Kit érdekel a pár szerb, román, szlovák, stb? Azok a nacionalisták, akik utálnak minket, és "nem érdemlik meg", azok nem is fogják kérni. Magyarul sem tudnak.


Azt is elítélendőnek tartom, hogy miattuk inkább magyaroknak se legyen, vagy ne így legyen.

Meg mik ezek a jóslatok?


Ez nem politikai kérdés! Határon túli magyarnak lenni tényleg magyar érzés, ellenben itt, a csonkaországban az embereknek nem jelent semmit. Így fel sem fogják, hogy mi ez az egész. Érzelmileg.

2011. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!