Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kettős állampolgárság vajon jó?

Kettős állampolgárság vajon jó?

Figyelt kérdés

Határontuli magyarként jónak tartom,de szerkezetileg nem teljesen.

Tudom,hogy szavazati jog is lesz hozzá 2014-ig.

Én Élek majd azzal,de nem fogok a fideszre szavazni hálából.

Az ok pedig az hogy olyanok is megkapják akiknek valamikori felmenöjük magyar állampolgár volt.Csak magyarul is kel tudni.Sok román szlovák szerbnek felmenöje az.Nekik miért kéne megadni.

Az hiányzik a törvényból,hogy"csak az kaphatja meg,aki magyarnak vallja magat még abban az országban is ahol él"

Határontuliként ez zavar engem,hogy azok is igényelhetik akik nem magyarok és eddig hátrányba helyeztek minket.


2011. jan. 14. 17:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
17%

Ja, meg politikailag mit is jelenthet. Ha magyar állampolgárok is, a magyar állam védheti őket! VédHETi. Nem lehet velük akármit megtenni.


Ahogy eddig volt, hogy nyelvtörvény, diszkrimináció, meg mindenféle oktatási hátrányosság... ez jó volt?

2011. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%

21.34. Te nagyon naív vagy! Hogyan védne meg egy külföldön élő magyart a magyar állam? Még azt sem tudja megvédeni,aki CSAK magyar állampolgárságú,nemhogy egy kettős állampolgárt!

Legfeljebb a Külügyminisztérium küld egy jegyzéket az ügyben. Ez mit fog segítnei bárkinek is?

2011. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
20%
Nem véletlenül írtam feltételes módban. Még ki is emeltem. Neked esetleg szemüveg? :)
2011. jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól leszel magyar, hogy megkapod az állampolgárságot. A régi nagy Magyarország területén élők közül azt tartom tisztességes magyarnak - magyar állampolgárság nélkül - aki volt olyan bátor, hogy felvállalta,-ja magyarságát és minden retorziót kibír. Aki elköltözik Magyarországra, azt gyávának tartom, mert megfutamodik hazája földjéről, ahol bizonyíthatná magyarságát. A magyar politika mindig reménykedett abban, hogy 70, 80 ... év után ismét egyesül Magyarország a leszakított részekkel. Eddig erre nem volt lehetőség, de az Európai Unió létrehozása és a környező országok csatlakozása megcsillantotta a reményt. Ha ezekről a területekről eljöttek a magyarok, akkor kivel egyesüljünk. Ezért kellett volna ott maradni és kitartani.

A Fidesz azért adja meg a lehetőséget, hogy a választójogot is megkapó emberek rájuk szavazzanak és bebetonozzák magukat 20 évre, mint ahogy Mikola elszólta magát. Hát ezért nem tartom semmirekellőnek ezt a törvényt, amely kirakatot csinál a Fideszből és hülyét a külhoni magyarokból.

2011. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

"A kint élő magyarok nem lesznek se gazdagabbak, se szegényebbek attól, hogy magyar állampolgárok vagy sem! Viszont sokuknak ez többet jelent, mint..."

Ha csak ez a következménye, hát miattam legyenek boldogok, legyen szebb a világ! :)

(Bár... attól, hogy én pl. németnek érzem magam, nem kapok csak úgy német állampolgárságot, ha a fene fenét eszik sem, csak szigorúbb feltételekkel+rengeteg pénz. Szavazni így végképp nem mehetek, mégha pl. ott is élek, és azok a törvények hatnak rám. Magyaro-on ez is ingyenes - emlékeztet az ország "kiárusítására" kicsit ez a megnyilvánulás is... Érthetetlen, hogy Magyaro miért adja mindezt ingyen, amit máshol nem adnak ingyen, holott éppen azon dolgozik a kormány, hogy honnan szedjenek össze bevételeket így a lehetséges államcsőd irányába... Na mindegy.)

A kérdező által írtakból viszont egyértelműen kiderül, hogy neki hátrányos lenne, ha olyanok is kérvényeznék, akik majd így nagyobb számot képviselve a lakóhelyén az "igazi" szívvel-lélekkel magyaroknak hátrányos lenne. Ha esetleg kerülne valamibe, lenne egy szűrő, hogy megkaphatja csak úgy, akkor kevesebb eséllyel kerülnének ők többségbe... szerintem. Miért nem végeztek több tanulmányt ennek lehetséges következményeiről, mielőtt ilyen döntést hoztak? Ott a válasz az előttem írónál (utolsó 3 sor, amiben Mikolát említi).

Egyébként én magyarként sem megyek szavazni Magyaro-ra (sem), pont azért, mert innen nem tudom annyira követni az eseményeket, és csak jót szeretnék az ott élőknek is.

jan16. 14:42

2011. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
Egy olyan nemzet vagyunk, amely 8 országba széttagolva él. Mondhatjuk, hogy a határok eltűnőben, de ez nem oldd meg semmit. Az a legnagyobb baj, hogy az elszakított részen élők mindig az aktuális, napi (anyaországi) politikának kiszolgáltatottjai. A kettős állampolgárságot ellenzők tulajdonképpen a nemzetüket köpik szembe. Legyen budapesti, pozsonyi, kolozsvári, beregszászi, szabadkai magyar ugyanannak a nemzetnek tagja. Partiumi vagyok, és bizton mondhatom, hogy nem tehettünk arról, hogy 10 km-rel arrább húzték meg a határt. NEm tehetünk arról, hogy elvesztettük magyar állampolgárságunkat. Ez szinte semmilyen plusszal nem jár már, de mégis egy jelkép, az összetartózás jelképe. Nekem a fővárosom mindig is Budapest marad, nyelvem a magyar. Nyugaton a nation szó alatt értik a nemzetet és az állampolgárt. Nos ez itt a Kárpát-medencében nem állja meg a helyét..
2011. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Off:

Kihagytam: azzal együtt nem kapok csak úgy német állampolg-ot, hogy a sváb származásomat bizonyítani tudom. Emiatt furcsa az, ami Magyaro-on megy. Bár mint írtam, nekem a szívem dönti el, hová tartozom... (a példákban írt csak illusztráció volt)

Bocsánat, a kérdéshez ez nem közvetlenül kapcsolódik.

20.52

2011. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
62%
A kettős állampolgárság nem jó! Mégpedig azért mert először is az itthoni magyar embereknek kell munkát biztosítani a megélhetésükhöz mert így is sok a munkanélküli. Én már lassan 2 éve nem tudok elhelyezkedni Budapesten lakatos-hegesztőként, mert a sok romániai magyar és főleg román, olcsón dolgozik. Kimondom a cég nevét is. Ez a Közgép Rt ahonnan kb. 50 magyar embert küldtek el mert a fél gyár már a románoké és nem erdélyi magyaroké, hanem igazi románoké akik nem is értenek magyarul egy szót sem. Ismertem ilyen embereket és miattuk lettem munkanélküli és lehet hogy hajléktalan is leszek 47 évesen. Ennyit a nagy kettős állampolgárságról.
2011. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

19:33-as

Nem árt,ha tudod,hogy ennek semmi köze a kettős állmpolgársághoz.Az unión belül vagytok a románokkal is és azért mehetnek ők is hozzátok.

Te is mondod,hogy románok és nem erdélyi magyarok.Tehát ők az unio adta lehetőséggel vannak ott.Ezért nem kéne a magyarokra haragudnod....

Az állampolgárság különben sem azért kell a határontuliaknak,hgy odamenjenek.Azt megtehetnék anélkül is!

2011. márc. 18. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!