Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldön dolgozók mi a...

Külföldön dolgozók mi a véleményetek más országról ha nem a pénzről beszélünk?

Figyelt kérdés

Ha kimegy valaki dolgozni, akkor nyilván a pénz a meghatározó. de ha a körülményeket, meg mindent összevettek, akkor is azt mondjátok, hogy más országban minden jobb? Nincs semmi ami itthonról hiányzik?


Gondolok itt a magyar kulturára, értékekre, művészetre, tájakra, mély tartalmas beszélgetésekre, szokásokra, magyar humorra,viccelődésre, gondolkodásra, ízekre....


Én fél éve külföldön élek, Angliába, és hiányzik itthonról sok minden! Igaz, hogy a pénz miatt mentem ki, és csak átmenetileg tervezem, de ha a pénz mellé hozzáveszem a körülményeket, akkor ez a Uk egy f*s ország sem agyilag, sem temperamentumban, sem éghajlatban, sem városképben, sem tájakban meg se közelíti a mi szép országunkat.

Én úgy gondolom a pénz nem minden. És vannak olyan értékek amik pénzben nem mérhetők. Bár tudom h itthon nehéz a megélhetés,kint azt látom hogy vannak emberek akiket teljesen meghülyiti a font, és szétdolgozzák az agyukat, rámegy az egészségük, meg a kapcsolataik, nincs semmi magánéletük, csak a munkának élnek. Alkalom adtán megvesznek maguknak nagyobb dolgokat amit itthon nem tehettek vagy egy évben elmennek távoli országba kirándulni, ée ettől piszok nagy embernek érzik magukat.

Közben meg egész évben rabszolgák, nincs szabadságuk, nincs hobbi, család barátok semmi, csak munkagépek. Megéri?


Mit gondoltok? Ha mindent összevetünk jobb más ország?


2011. jan. 15. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Elhiszem hogy Anglia szar ország mindig esik az eső roszkedvűek az emberek meg mégis csak európa. Nekem nővérem már 16 éve Kanadában él Quebecben 4x voltam már kint náluk nyaranta látogatóban és én ott tudnám elképzelni jövőbeli életemet nem itt sokal jobb ország minden tekintetben az emberek kedvesek jó a kaja van pénz még szerintem a levegő is tisztább 10 évesen mentem ki először olyan gyengébb fajta asztmám volt mindig köhögtem 3 hónap után mirre hazajötem teljesen meggyógyultam pedig akkor még Montrealban laktak én speciel semmi olyan értéket nem tudok felfedezni mi miatt jobb ez a szerencsétlen kis ország
2011. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Én szívem szerint soha el nem hagynám európát. én szeretem ezt a kontinenst. franc akarna kanadába menni jó persze nyaralni igen, de ott élni már nem. Britanniát és észak-Európát szívesen megltáogatnám. esetleg egy komplett jó hosszú utazás. Indulni Észak Németországból Norvégia Svédország Finnország Feröer szigetek Shetland Orkney majd át Izlandra északra Grönlandra onnan újból Feröerre majd Skócia mind két Írország Wales jönne Anglia és befejeződne újból Németbe. De jó utazás lenne. Ha ezt megtehetném egyszer akkor én úgy érzem bevégeztem fóldi életem akkor már mehalhatok.
2011. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nos, én nem dolgozok külföldön, de van ismerősöm, aki igen. A vélemények és tapasztalatok változók, van, aki pénztől eltekintve is jól érzi magát, és van, aki pénzzel sem.

Egyik nagynéném orvosként került ki Svédországba. Azon túl, hogy jobban él, azt mondja, hogy maga az egészségügy is jobb, mint itthon, rengeteg olyan tapasztalatot szerzett máris, amit itthon soha nem tudott volna, és ha úgy alakul, hogy hazajön, akkor itthon az ott megszerzett tapasztalatokat, tudást, majd saját munkájában is tudja alkalmazni, és az átlagnál jobb színvonalon tud majd praktizálni.

Mint említettem, én még nem dolgoztam külföldön, de volt szerencsém az osztrák egészségügyhöz egy szememet ért károsodás révén, aminek következtében maradandó sérülésem lett, de olyan szert kaptam, ami a lehetőségekhez képest nagyon gyorsan normál helyzetre hozta a szememet, és itthon a klinikán nem ismerik, a dolgozók figyelmességével és pácienskezelésével nem volt problémám, minden korrektül és betegközpontúan ment, itthon fél napot vártam a kontrollvizsgálatra, amikor is kiderült, hogy az orvos, akihez előzőleg bejelentkeztem, nincs is bent, és gyorsan ki is hajítottak szinte, miután valaki röpke fél perc alatt megnézte a sérült szememet.

Ismerek valakit, aki bár csak munkának tervezte külföldet, végül kint lett szerelmes, és így ragadt ott, nyilván nem csak a pénz miatt van kint, és biztos vagyok benne, hogy jól érzi magát a férje és a tündéri gyerekei mellett.

Igen, ismerek olyant is, aki csak pénz miatt van kint, de nem szereti, valahogy nem lelte meg igazán a számítását, nem az ő világa, de ez az összes külföldön dolgozó vagy valaha kint dolgozott ismerőseim közül mindössze 1, és még nem soroltam fel mindenkit példaként, nem is számolom össze inkább.


Nagyon sok múlik azon, hogy aki megy, az járja körül, hogy korrekt helyre megy, és azután, hogy a munkáltató korrekt, már csak a dolgozó beilleszkedési képességén és tudásán múlik a többi. Engem nem csak a pénz motivál, hogy kijussak, hanem a tapasztalatszerzés, a nyelv, és nem utolsó sorban a kaland, amit ez jelentene. Eddig nem volt problémám külföldiekkel, se Magyarországon, se határainkon túl, és ha megyek, igyekszem körültekintő lenni.

2011. jan. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
A második választ én írtam, de most jut eszembe. Nekem meséltek egy történetet. Volt egy férfi itt Magyarországon. Agysebészetet tanult. Nagyon magas szinten. Családja lett és 3 gyereke abból a pénzből amit itt kapott nem tudtak megélni. Kimentek Angliába szerencsét próbálni mert talált egy újság hírdetést amibe pont egy olyan orvost kerestek amiylen ő. Egy orvost kerestek. Végül azért választották őt, mert magyar. És ez nem vicc mert magyar. Az indok az volt nálunk jó az orovs képzés és jók az orvosok. Szóval kiment. Kapott kocsit még tankolnia sem kelett bele azt is kifizették kertes házat kapott a számlái egy részét is fizették a fizetése még angol szinten is nagyon és még annál is magasabb volt. A felesége pedig egy nap bement a tescoba vásárolni ebédre. Valami észak angliaiba. Az emberek tudták, hogy ki ő és szó szerint kizavarták onnan. Az indok az volt, hogy magyar. És tudták, hogy a férje is magyar és egy orvos. Továbbá az is indok volt hogy egy magyar orvos és a felesége soha nem vásárolhat egy tescoba mert az egy magyar orvos házaspárnak nem elég jó bolt. egyszerűen nem gondolták azt hogy egy orvos ilyen helyen vásároljon. a sztori így igaz ahogy leírom. máig is ott élnek kint. a 3 gyerekük közül kettő házas és a család soha nm fog visszajönni nyomorogni. őket megbecsülik és szeretik kint angliában.
2011. jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23:27 - Svédországban orvosként kint dolgozó nagynénémnek is hasonló a története azzal a különbséggel, hogy őt még nem zavarták ki sehonnan a magyarsága miatt, sőt, mikor nagyanyám kint volt egy hónapig vigyázni a kisfiára (nagyi akkor is már 70 éves volt, és nem beszél nyelveket), és lerajzolta a boltban a tojástartót, mit akar vásárolni, még segítettek is neki. :-)
2011. jan. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaj bocsánat nem a magyarsága miatt küldték ki. Rosszul írtam. Azért mert tudták, hogy a férje magyar orvos. És úgy voltak vele, hogy aki tőlünk jön és orvos az csak magasan képzett lehet és éppen ezért nem tetszett nekik, hogy egy magyar orvos feleség egy tescoban vásárol. nem tudom érthető-e. de semmi köze nem volt ahhoz, hogy ő magyar e vagy sem. sajna csak így tudom leírni. a lényeg nem azért tessékelték ki, mert a származása miatt.
2011. jan. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A magyarok a világ minden tájékán a legnagyobb királyok.
2011. jan. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
00:31 - Oké, stimm. :-)
2011. jan. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!