Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki volt már valahol külföldön...

Aki volt már valahol külföldön hosszabb ideig az írna pár érdekesebb dolgot az országról?

Figyelt kérdés

Olyan dolgokat amit furcsának találtál ott, vagy meglepődtél, az ottani emberekről valamit, vagy... na értitek:D


Pl. Finnországban meglepődtem hogy mindenfelé különc stílusú alakok voltak az utcákon (goth, punk, stb), meg olyan "b*zis" fiúk, és ez ott senkit nem zavart, nem szóltak be nekik mint nálunk itthon, nyugisan elvoltak az emberek egymással.

Vagy fura volt hogy a metrón, hajón, villamoson sose ellenőrizték a jegyeket, így sose vettem a 2 hónap alatt:)

Volt még ilyesmi de írjatok ti is!


2010. ápr. 26. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezek szerint az nem volt furcsa, hogy ott az emberek becsületesek és talán te is lehetnél az. :(

Mert ezért működik az az ország jobban...


Nekem Angliában az a furcsa, hogy az emberek össze vissza öltözködnek. Értem ez alatt, hogy akár hideg van, akár meleg ugyanúgy lehet látni bundás csizmában és flipflopban is csajokat egy időben. A gyerekekre sem figyelnek annyira, hogy hogy vannak felöltözve, simán adnak kiscsajra szandált, miközben épp mínuszok vannak és havazik, miközben az anya meg jól fel van öltözve és csizmában van.

2010. ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
szegények:( az angolok alapból nagy bunkók
2010. ápr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Számomra Svédországban volt igen fura és meglepő, hogy még az utcán egy szál szatyorral mászkáló csöves és a 80 éves nénik is tudnak valamelyest angolul. Nagyon fura, de jó élmény volt, teljesen jó kedvem lett tőle, hogy mindenki megért! :)
2010. ápr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mi
2010. ápr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a franciák bal oldalról adnak puszit :DD

és náluk a "french kiss" mint francia csók nem egészen azt jelenti mint nálunk:) ők azt a sima nyelvesre mondják. és a metróra sokszor feljönnek emberek zenélgetni vagy énekelni, utána meg persze tartják a poharukat pénzér:))

2010. ápr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

6 hétig voltam kint Svédországban, így tudok mesélni.


A svédek nagyon lazák, bár először kissé távolságtartóak voltak, köszönhető ez az északi természetüknek.

Utána viszont jól összebarátkoztunk és máig jóban vagyunk. :)


Mindenki jól beszélni az angol nyelvet, valóban. Náluk ez természetes dolog.

Minden kis ablakban lámpácskák világítanak és szinte minden ház kertjében helyet foglal a nemzeti lobogójuk. :)


A svéd oktatási rendszer laza - mondhatni -, nincsenek szabályok. Pl. a diákok alsógatyája simán kilóg, képesek elmenni egyszál melegítőben iskolába, rágózhatnak, telefonálhatnak az órán, a tanár nem szól rájuk. Egy tanítási óra többnyire 1- másfél óra, nincs csengő.


Az tetszett a legjobban, hogy nincsenek szabályok, nem néznek ki és nem néznek le a kinézeted miatt. Rengeteg nemzetiség tanul egy adott iskolában és megférnek együtt. A sulikat leginkább plázákhoz tudnám hasonlítani.


Iszonyat gazdagság van ott. Ja és minden egyes svéd középiskola 27.000 Ft-nak megfelelő koronát azt a diákoknak ruhákra, könyvekre stb. minden hónapban(!!!), cserébe be kell járniuk és végig kell ülniük az órákat.


Nagyon drága kint minden (kaja, ruha).


Kb. ezeket tapasztaltam, - összességében véve - nagyon jó nép a svéd. :)

2010. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!