Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem küldöm vissza a népszám...

Ha nem küldöm vissza a népszámlálási űrlapot, akkor felelősségre vonhatnak-e? A külföldön tartózkodó barátomat hogy fogják megszámolni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 22:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja igen, és igazmondási kötelezettségem van-e?
2011. okt. 3. 22:47
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit visszaküldened, mert házhoz jönnek érte, és még ki is töltik helyetted.
2011. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
koleszos vagyok nem találnak meg
2011. okt. 3. 22:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, szabálysértésnek számít a nem kitöltés és pénzbírsággal jár!!!!
2011. okt. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Ja igen, és igazmondási kötelezettségem van-e?"


Erre ezt tudom mondani:



Hamis statisztikai adatszolgáltatás


278. § Aki a valóságnak meg nem felelő statisztikai adatot szolgáltat, avagy az adatszolgáltatással kapcsolatban a valóságnak meg nem felelő felvilágosítást ad, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2011. okt. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Online kérdőíven is ki tudod tölteni. Minden háztartás kapott egy db "Lakáskérdőívet", azon rajta van az online belépéshez szükséges kód,ebből háztartásonként csak egyet kell kitölteni. Ezen kívül "Személyi kérdőívek" vannak még, minden lakónak.


Szerintem senki nem tudja ellenőrizni az igazmondást, de nem olyan vészesek a kérdések, hamar ki lehet tölteni, nem nagyon van értelme trükközni velük vagy kamuzni.

2011. okt. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha nem küldöm vissza a népszámlálási űrlapot, akkor felelősségre vonhatnak-e?"

Igen.


"A külföldön tartózkodó barátomat hogy fogják megszámolni?"

Sehogy. Az életvitelszerűen Magyarországon élők statisztikai adatai a kérdésesek.


"Ja igen, és igazmondási kötelezettségem van-e?"

Nem vagy köteles válaszolni, de szerintem a végén aláírod, hogy a közölt adatok a valóságnak megfelelnek.

2011. okt. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
most akkor köteles vagyok-e válaszolni, vagy sem?
2011. okt. 4. 10:54
 9/9 anonim válasza:

Az alapkérdésekre köteles vagy válaszolni.

Az utolsó oldalon levő kérdéscsoportokra nem vagy köteles válaszolni (Nemzetiség, nyelvi kötődés, vallás; Tartós betegség, fogyatékosság).

Kötelező megválaszolni a kérdéseket és visszajuttatni a kérdőívet, de szerintem a valóságtartalmát senki nem tudja ellenőrizni egyes kérdéseknél.

2011. okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!