Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi esély van Magyarországo...

Mennyi esély van Magyarországon egy polgárháborúra?

Figyelt kérdés
Szerintem érik már...mit gondoltok, esetlegesen mitől robbanna ki?
2011. jan. 17. 20:59
1 2
 11/17 BlackSword ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ez egy teljesen felesleges és alaptalan spekuláció... Kiváltkép undorítónak tartom, hogy ezt a targikus eseményt egyáltalán ilyen témában említed... Szánalma vagy, és undorító!!!
2011. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Szánalma vagy, és undorító!!!" ezzel nem értek egyet, miért lennék az? Az, hogy a lányoknak ilyen dologban kellett maghalniuk, nem jelenti azt, hogy nem beszélhetünk róla bármilyen témában. A másik, meg az, hogy ez csak egy példa volt, ennyi erővel a Marian Cozma-s esetet is említhettem volna, de úgy gondoltam ez egy frissebb dolog.Marian Cozma-ért nem 'sírtál' ugye? Az meg a másik, hogy együttérzek a családdal, de az ő fájdalmukat nem tudom átérezni. Gondolom te is elégedett vagy azzal, hogy facebook-on kinyilvánítod a részvétedet, de az, hogy utánajárj a dolognak luxus. Ebben a percben is milliók halnak meg, mégsem sírsz utánuk..igaz? AZ téged érdekelne, ha az én családtagom halna meg valamilyen tragédiában?! Szerintem magasról leszarnád.ugye?

És, azt is sajnálom, hogy a mai fiataloknak ilyen országban kell felnőniük, ahol ennyire nagy problémává vált, hogy bármikor/bárhol/bárkit megkéselhetnek, kirabolhatnak, megölhetnek.

Tarthatsz akármilyen szánalmasnak, elsőnek magadba kell nézni. Ne közösségi oldalakon nyilvánítsd ki az együttérzésed, bár már szerintem ez is divattá volt.

Mindegy is... nem írok regényt.

2011. jan. 17. 22:55
 13/17 anonim ***** válasza:
16%

így van, magasról leszarlak téged is!

amúgy nincs rá esély! akkor lenne, ha mindenki benne lenne!

2011. jan. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
16%

így van, magasról lesz@rlak téged is!

amúgy nincs rá esély! akkor lenne, ha mindenki benne lenne!

2011. jan. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
61%

3 irányba válik most szét az út előttünk:

1.: teljes politikai elitváltás(elkergetjük mind az MSZP-t, mind a Fideszt, mind a KDNP-t)

2.: polgárháború (a félrevezetett nyugatosok és a félrevezetett hazafiak között)

3.: tömeges kivándorlás (pont a magas képzettségű, tehetséges fiatalok részéről)

Tekintve, hogy a fideszhívők még az elmúlt fél év törvényhozási gyakorlatától sem tértek észhez, és hogy a magyar értelmiség nem eléggé nacionalista, viszont túlzott mértékig is pacifista, a tömeges kivándorlás sokkal esélyesebb, mint a polgárháború, és a polgárháború sokkal esélyesebb, mint a teljes politikai elitváltás.

Az elnyomott értelmiség és a kizsigerelt szegénység lett itt összeugrasztva. Az okosakat megfélemlítették és elhallgattatták, a butákat pedig hülyére vették és felhergelték.

A politikai elitünk egésze felelős ezért.

2011. jan. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 BlackSword ***** válasza:

Egy... Nem rohantam részvétet nyílvánítani a közösségi oldalakra, mert szerintem is divatmajomkodás lett az egész...

Kettő... Annyira nem rossz a közbiztonság, mint ahogyan az be próbálod állítani... Nem kell minden nap az életedet menteni, és rettegni attól, hogy bármikor lelőhetnek, megkéselhetnek, és megerőszakolnak... Nem annyira sz@r a helyzet, mint mondjuk az afrikai országokban, a közel-, illetve távol-keleti országokban, vagy éppen az USA-ban... Persze nem is egy kanadai, vagy éppen jappáni szintű a közbiztonság, de azért ez már nevetséges...

Három... Anno Angliában hasonló szituációban több áldozat volt, mert egy meccsen kigyulladt a lelátó... Tragikus, és talán elkerülhető lett volna ez a tragédia, de az tényleg szánalmas, hogy egyesek gyűlöletkeltésre és uszításra használják fel ezt az esetet...

2011. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy polgárháborúhoz sok minden kell, pl. az, hogy a társadalom nagy csoportjai között akkora érdekellentét legyen, ami "indokol" egy háborút, másrészt az, hogy ezek a csoportok hasonló erejűek legyenek és fel tudjanak fegyverkezni, illetve ne legyen mód a békés rendezésre.


Nézd végig, hogy az elmúlt 100 évben hol volt polgárháború a környéken. Észak-Írországban és Jugoszláviában regionális, etnikai ellentét volt. Magyarországon nincsenek regionális ellentétek. Van etnikai feszültség, de közel sem egyenlő felek között, hiszen magyar részről 1-2% jobbikos, cigány részről pedig pár tízezer bűnöző csinálja a feszültséget. Ezek még egy komolyabb zavargásra sem elégséges erők, nem hogy polgárháborúhoz. Magyarország stabil, stabilabb még több nyugati országnál is. (Ld. Franciaországot)


Az USA-beli polgárháború is régiók közötti konfliktus volt, amely gazdasági alapokon nyugodott. Ilyesmi a mai Magyarországon nem lehetséges (ha csak Budapest nem kiáltja ki a függetlenségét, mert elege van abból, hogy párszáz mrd Fttal több adót fizet be évente, mint amennyit a költségvetésből visszakap).


2 nem regionális és nem etnikai polgárháború zajlott az utóbbi 100 évben, az orosz és a spanyol. Az oroszt egy elvesztett háború, gazdasági összeomlás, évek óta bomló állam és fokozódó belharcok előzték meg. A spanyolt szintén puccsok, lázadások, választási visszaélések sorozata, súlyos gazdasági válság és diktatúraépítési kísérletek előzték meg. Semmi ehhez hasonló helyzet nincs ma Magyarországon, és nem is lesz középtávon.

2011. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!