Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugdijcsokkenteses hirekbol...

A nyugdijcsokkenteses hirekbol mi igaz? Valoban 25%-kal akarjak csokkenteni a nyugdijakat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Majd februárban megtudod. Orbán azt mondta,hogy a jövőben a befizetett járulékokból fogják a nyugdíjakat fedezni.

Ha ezt komolyan gondolta, vagyis az állam nem egészíti ki a nyugdíjkasszát,akkor valóban csökkennek a nyugdíjak,mert nem lesz rá elég pénz.

A Fideszről még ezt is eltudom képzelni. Az előző kormányzásuk alatt is azonnal lecsökkentették a 18 %-os emelést 4-5 %-ra.

2011. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Kedves miniszterelnökünk szokásához híven ugyanarról a témáról másképp beszél nyugaton, és mást mond nekünk itthon.

Amerikai újságíróknak úgy nyilatkozott, indokolt, hogy nyugdíjra nem fizetnek ki többet, mint a járulékokból befolyt összeg.A nyugdíjak reálértéket tervezik csökkenteni.

Azt pedig a legtöbb nyugdíjas úgy éli meg, már megint nagyok az áremelések.Így nem a kormányt szidjuk, hanem a multikat.

2011. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Már bocs, de jan. 1-től 3,8%-kal EMELKEDTEK a nyugdíjak. Úgyhogy nem tudom, mit akarsz még, a fizetésem 2 éve nem emelkedett. 3%-kal sem.

A baromságaidat meg tartsd meg magadnak. Nem kell a hangulatkeltés.

2011. jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Shanokk ***** válasza:
45%
Jaja!!! Provokátor vagy! Egy szent embert és egy szent pártot be akarsz mocskolni?! Mikor a Jó Isten küldte őket a földre, hogy megváltsanak minket! Szégyeljed el magadatat, te pogány kommunista náci-zsidó! A pokol tüzén fogsz égni!
2011. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

10.14. Nem kérdez baromságot senki! Csupán Orbán mondott baromságot!

Miért sajnálod a nyugdíjasoktól a havi 2-3 ezer forintot? Mert ennyi az emelés! Az élelmiszerek és a rezsi pedig ettől sokkal jobban emelkedik. A nyugdíjasok erre költik a nyugdíjukat,nem luxus dolgokra.

Te is kérhetsz ennyi fizetésemelést,vagy kereshetsz magadnak jobban fizető munkát. A nyugdíjasok ezt nem tehetik meg.

27/F

2011. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:26


Én pl. ilyen luxus dolgokra költöm a fizetésem, mint száraztészta, krumpli, meg tüzelőfa. Ellenben tőlem sajnálja mindenki azt a pár ezres fizetésemelést, és egy ennyi idős ember, mint te, kétlem, hogy dobálózna ilyen kifejezésekkel, hogy keressen jobban fizető állást.

Az egész országban sz.rok a fizetések. Lehet jönni azzal, hogy bezzeg, ha tanult volna... egész véletlen nem hallottál róla, hogy orvosok tömegesen hagyják el az országot, mert kevés a fizetésük? Külföldön a tízszeresét megkeresik, mint itthon.


Itt az ideje megérteni, hogy ha nincs miből fizetni, akkor nincs miből fizetni. Márpedig az sem nem igazságos, sem nem logikus, hogy megint attól a rétegtől vonnak el még többet, amelyiknek jelenleg sincs pénze gyereket vállalni, vásárolni, szolgáltatásokat igénybe venni.


Az öregeket eddig is erőn felül pénzelte az állam, elértünk oda, hogy két nyugdíjas jobban él, mint két dolgozó fiatal, akinek évek óta nem emelték a nyugdíját.


A Fidesz szépen, fű alatt bevezeti a svéd nyudíjmodellt, és nagyon helyes. Eddig is csak hitelekből és egyéb elvonásokból fedezték a nyugdíjakat.

Sokkal logikusabb lépés, mint bezárni a kórházakat, iskolákat, bölcsődéket, mert drága fenntartásuk.


Nem szavaztam a Fideszre, nem is fogok, amíg élek, de ezzel a lépéssel kivételesen egyetértek.

Másrészt: dögöljön meg a szomszéd tehene is. Amíg a szomszéd nyugdíjas néni nyávog, hogy már unja a csirkemellett, mert száraz, pedig azt eszi reggel-délben-este a cukor miatt, és hetente jár gyógyfürdőbe, havonta színházba, én nem tudok hetente húst a gyerekeimnek az asztalra, fázunk a lakásban, hogy spóroljunk a fűtésen, egy vízben fürdik az egész család, és most még arra is mérget vehetek, hogy én az életben nem fogok 500 forintnál több nyugdíjat kapni.

Ja, és napi 10 órát dolgozom, de nem panaszkodhatok, mert akkor megkapom, hogy örüljek, hogy gyerek mellett felvettek dolgozni, 150 fiatal, gyerektelen férfi vár az állásomra.

Diplomás középvezető vagyok mellesleg egy kisebb multinál.

2011. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Van olyan kör, akinek ÉRDEKE a nyugdíjat negatív hírekkel fenyegetni. Lásd Stabilitás pénztárszövetség.
2011. jan. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Panaszra semmi ok.

Kétféle nyugdíjemelés is volt, egy 3,8%-os, és egy 0,6%-os.

Elsőre kaptam 1655 Ft-ot

Másodikra 260 Ft-ot

2011. jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10:38-as:


Ezt "szeretem" a magyarok felfogásában, gratulálok !! "Okos vagy !!"

Neked azzal több lesz ha a nyugdíjasoktól elvesznek ???

Basszus végig dolgozták az életüket, most kéne pihenniük, az helyett hogy a gyerekeiket segítik. Ennek fordítva kéne lennie !!

Nem a nyugdíj a sok basszus !! Miért nem harcolunk a saját pénzünkért, és miért tőlük sajnáljuk ??

És ilyen fejjel középvezető vagy ??

2011. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem 25,hanem átlagosan 35 %-kal fogják csökkenteni a nyugdíjakat,belelértve minden nyugdíjast!/Orbán tegnapi beszéde/
2011. jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!