Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan oldanátok meg a cigányk...

Tetris kérdése:

Hogyan oldanátok meg a cigánykérdést?

Figyelt kérdés
Feltéve, hogy bármit megtehettek. Hogy lehetne őket felzárkóztatni. Lehet egyáltalán? Mit kéne tenni velük, hogy beilleszkedjenek végre a társadalomba?
2011. jan. 24. 00:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Csakis iskoláztatással, semmilyen más mód nincs.
2011. jan. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Tegnap valahogy felkeveredtem a Miskolc Lyukóbánya oldalra. Hát ott olyan képek vannak, hogy majd eldobtam az agyam! Úgy élnek ott a cigók, mint az állatok. Miért jó ez nekik? Miért nincs igényük a tisztaságra, a rendre?

Még ha szegény is valaki, azért rendet tarthatna maga körül.

2011. jan. 24. 00:58
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Semmi mást nem tennék csak megvonnám azokat a juttatásokat és kedvezményeket amiket csak cigányok kaphatnak (ha egyenlőség van elvileg akkor legyen egyenlőség gyakorlatilag is). Ennyire egyszerű. Nem sírhatnának mivel ők is pont ugyanannyit kapnának mint mások.
2011. jan. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Én azt nem értem hogy úgy járkálnak mint a milliomosok meg pózolnak 100ezres értékű pénzekkel meg "divatos" ruhákban járnak, de úgy élnek mint a disznók. De meg is érdemlik. Ki velük az országból!
2011. jan. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen a természete, a "vére".

Az állatoknál, az evolúció során eltűntek azok az egyedek, amelyek nem rendelkeztek olyan tulajdonságokkal, mint erősebb, életképesebb társaik. Úgy gondolom, ennek kéne történnie ebben az esetben is, viszont ezt a kormány nem hagyja. Annyi támogatást kapnak mindenfelől, olyan előnyökhöz jutnak (érdemtelenül), hogy én szégyellem magam.

2011. jan. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Az egyenlőséggel pedig abszolút nem értek egyet, miért lennék én azzal egyenlő, aki ilyen mentalitással él?
2011. jan. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
Sosem fognak beilleszkedni a társadalomba. 500 év alatt nem tették. Mért gondolod, hogy majd ezután? Megint az a szemétláda társadalom a hibás mert nincs még elég fényesre nyalva a seggük?
2011. jan. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

Azért nem telepedtek le, mert nem engedték őket. Még az 1900-as évek elején se engedték be őket a városba lakni, kint laktak az erdőkben.

Mannak lépcsők a szocializácóban,, amiket meg kell mászni. Nincs mese. Láthatjuk, mit tett a harmadik világgal, hogy mesterségesen fel akarták gyorsítani a fejlődésüket. Polgárháborúk nap mint nap.

Egyébként a magyarok se voltak jobbak. Az ún. kalandozások során végiggyilkoltuk és erőszakoltuk, raboltuk egész Európát. Ez nem egy olyan dolog, amire büszkék lehetnénk, de mégis azok vagyunk. De ez már egy más téma. A lényeg az, hogy még Kálmán törvényei is arra mentek rá, hogy B@ZDMEG NE VEDD MÁR EL A CSIRKÉT A SZOMSZÉDBÓL MERT NEM A TIÉD!!! Teljesen más életforma, ehhez hozzá kell szokni. De ehhez meg is kell adni a lehetőséget, amit a cigányok a történelem során nem kaptak meg. Most mi szívunk emiatt.

A kunok se voltak jobbak. Mit össze randalíroztak itt. Aztán miután megsértődve kivonultak, aztán visszajöttek, csak meg tudták ők is szokni. Pedig igazi cigány életmódot folytattak ők is.

Igazából annyira sok példa van a gondolkodásmódbeli különbségek együttélésére, és az átmeneti asszimilációs időszakokra, hogy nem is érdemes belekezdeni.

Édesanyám iskolaigazgató egy elég cigányos területen, és ő látja, hogy szépen lassan, de asszimilálódnak. Egyre több cigány családban van meg a késztetés.

Gyors és kényelmes megoldás sajnos nincs. Sose volt.

2011. jan. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Ja egyébként azt nem írtam, hogy egyáltalán nem értek egyet a pozitív diszkriminációval. Azoknak kéne segélyt adni, akik megérdemlik. Akik legalább vmi szociális munkát elvállalnak. Ez egy nagyon sokrétű kérdés igazából, nem lehet itt kielégítő választ adni
2011. jan. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen mindegy, hogy az átlagember hogyan oldaná meg, ha egyszer Orbán Viktor és a Fidesz a s..güket se meri megszagolni!
2011. jan. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!