Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán Viktor a...

Szerintetek Orbán Viktor a vesztébe viszi ezt az országot és ha igen miért?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 20:08
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
38%

"A magyar történelem legsötétebb figurája. Senki nem ártott annyit a nemzetnek mint a fidesz 12 év alatt."

Tények? Indokok? Mellébeszélni bárki tud, 12 évig meg nem is kormányoztak. Valótlanságokat állítani, mellébeszélni a legkönnyebb.

2011. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
49%
Inkáb az mszp vitte volna vesztébe az országot, ha még megválasztják 4 évre.De akkor megérdemeltük volna.
2011. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
52%
Végre egy olyan oldal ahol Fidesz többség van. Felébredtetek végre fiúk? Én annyi helyen magasztaltam már őket, pozitívan írtam a saját életemről, ami leginkább gyűlöletet váltott ki, mert egy sikeres ember ide ne irkáljon, főleg ha még Fideszes is. Pedig szerintem írhat ide szegény és gazdag is, elmondhatja a meglátásait, véleményét, vagy nem? Hisz mindannyian emberek vagyunk. Győzzön a Fidesz legközelebb is. Előre viszi majd az országot, elégedetlenek, balhézók meg mindig lesznek.
2011. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
47%

"Nincsenek valódi elveik, csak a haszonelvűség. "

Tisztában vagy az elv fogalmával?

Pont a fidesz az aki megadóztatja a multikat, a bankokat, szembe akar szálni az IMF-el.

Ezek kemény elvek.

2011. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
22%

Mit jelent az, hogy a vesztébe???? Becsődöl az állam, mint görögország, írország, vagy olaszország?

Szerintem szörnyű ez a spontán ötletelgetés, és ez a fantáziátlan fiskális politika. Abból tartják életben a gazdaságot, amit lenyúltak a magánnyugdíj pénztárakból. E a gazdaságpolitika már az előtt halott volt mielőtt megszavazták. Azzal meg végképp nem értek egyet, hogy aki keres mondjuk havi hétszázezer forintot és van gyereke, annak az adóalapjából leír az állam asszem 160 rugót, akinek nem rendelkezik viszonylag magas jövedelemmel, az meg nem tudja teljesen igénybe venni az adókedvezményt, és a családi pótlékkal, vagy egyéb formában sem kompenzálják. Az egykulcsos adó az adójóváírás csökkenésével, és a szuper bruttósítással amit meghagyott a fidesz szinten a magasabb jövedelműeknek kedveznek, pedig a fogyasztást az alsó középosztály , és a középosztály tudná érdemben megnövelni, a gazdagok sokkal többet nem fognak költeni . A fidesz ugyan olyan dilettáns, korrupt , semmirekellő bagázs mint a mszp. Tüntetésre fel a hazug kizsákmányoló kormány ellen!!!!!!!!! :D

2011. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
39%

"Szerintem szörnyű ez a spontán ötletelgetés, és ez a fantáziátlan fiskális politika. "


Éppen az ellenkezője igaz. A kormány stratégiája világos és határozott: nem IMF-hitelekből élni, hanem a gazdaság felpörgetésével gyarapítani az ország GDP-jét, hogy mindenkinek több jusson az asztalára. Új munkahelyeket teremteni, növelni a foglalkoztatottak arányát a munkaképes korú lakosságon belül, csökkenteni az ország eladósodottságát, az adórendszer átalakításával, adókedvezményekkel támogatni a gyerekes családokat, fokozni a középosztály gyerekvállalási kedvét. Mind helyes és az ország hosszú távon is fenntartható felemelkedését szolgáló döntés, célkitűzés.


"E a gazdaságpolitika már az előtt halott volt mielőtt megszavazták."


Még egy éve sincs kormányon a Fidesz, de 2010-ben máris tudta hozni a költségvetés megszabott hiánycélját, ami a "szakértő" MSZP-kormánynak egyszer sem sikerült 8 év alatt. A makrogazdasági mutatók szintén mind javuló tendenciát mutatnak.


"Tüntetésre fel a hazug kizsákmányoló kormány ellen!!!!!! :D"


Ez annyira komcsi, hogy le sem tagadhatnád!!! :D

2011. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
41%

válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:23


Az amit leírtál a fidesz választási dumája, nem pedig világos és határozott politikai stratégia. Kérlek szépen kedves barátom te nagyon csúnyán át lettél verve!


A bankadóra, és a kereskedelmi láncok különadójára nem azért volt szükség, mert azt akarják, hogy arányos legyen a közteherviselés. A társasági adó csökkentése, és a egykulcsos szja miatt keletkező bevételkiesés miatt spontán ötletként indult, a hiánycélt pedig kizárólag azért tudnák tartani, mert van 3000 milliárd nyugdíjpénzük, amit folyó kiadásokra költenek, nem pedig nyugdíjakra. A bankköltségek az egekbe szöktek a bankadó miatt, tudom mert könyvelek, és látom a bankszámlakivonatokon. A kereskedelmi láncok pedig nagyon durva polcpénzeket kérnek majd a különadójuk miatt, nem beszélve a lehetséges áremelésekről. Ezt mint mi fogjuk megfizetni!!! A társasági adó pl viszont szintén egykulcsos, ami azt jelenti, hogy ugyanolyan arányban vonnak el az éves szinten 10 milliárd HUF árbevétellel rendelkező cégtől, mint a 10 millióstól. Ez kérlek szépen nem arányos közteherviselés.

A bankadó, és a különadók prompt, és visszamenőleges jellege miatt az ország hitelbesorolása a bóvli felett van egyel. Ez súlyos milliárdokat jelent kamatteher formájában, és az állampapírok kockázati felárjában.

Olvass független véleményeket a Széchenyi tervről! Szerintem a fideszen kívül senki sincs vele megelégedve.

Szerinted mi lesz a nyugdíjrendszerrel? Kivettek belőle háromezer milliárdot, a járulékokat emelték. (A járulékemelés egyébként a bérterhek növekedésével jár ami enyhén szólva nem kedvez a foglalkoztatottságnak! )

Lassan nyugdíjba vonulnak a ratkó gyerekek, több nyugdíjas lesz, mint aktív. A fidesz azt mondta, hogy csak járulékbevételekből lehet nyugdíjakat fizetni, adó és egyé bevételekből nem! Ugyanakkor nem emelik a nyugdíjkorhatárt, és nem fognak csökkenni a nyugdíjak. Elárulom, hogy a járulékbevétel kevesebb mint amit nyugdíjra kellene költeni évente. Szóval te ezt elhiszed???

2011. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 Dick Esmen ***** válasza:
28%
Valaki írta hogy jót akar Magyarországnak:hát persze,de Szálasi és Ráksi is jót akart!És nézd meg mi lett belőle!
2011. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 Dick Esmen ***** válasza:
nem ráksi,rákosi
2011. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim válasza:
53%
cserintem, olyan mocsok mint a többi, össsze is játszanak
2011. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!